0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #100 -: Януари 12, 2010, 20:02:14 pm »
Благодаря ти, Плумериа ( и на всички останали за пореден път  :wink: )

И понеже така като гледам, тази темичка се заформи едва ли не в нещо като мой дневник ще взема да разкажа какво се случва с мен към настоящия момент. Днес на 8 ден от МЦ и 5 ден от стимулацията с Пурегон 50, бях на преглед. Оказа се, че ще разчитаме само на един доминант, който към момента е 18мм. Аз доста поогледах снимката от УЗИ прегледа и според мен има още 2 фоликула, но те по мои собствени и никак точни "изчисления" ( на база сравнение с другия фоликул, който е измерен и с пунктир се вижда, че е 18мм.) си самоизчислих, че останалите два са около 12-13мм. За тях доктора изобщо не ми спомена, значи хич няма какво да им се надяваме  :? Все пак след този преглед си бих и последното пето Пурегонче и може пък и да понарастнат (надеждата не умира, а). На 14.01 ще ми бият 10000 единици Прегнил, а на 16.01 се очертава ИНСЕ-то. Така като гледам Инсе-то ще е около 46 часа след Прегнила и дали няма да е късно, незнам. Разсъждавам си. Но вярвам на док. Той знае всичко :)

Както вече споменах - леко съм разочарована от левия яйчник (произвел двете по-малки фоликулчета), ама той милия явно не е имал време да си ги отгледа. Аз имам ранна ову и си мисля, че на 4-ти ден когато започнахме стимулацията, доминанта в дясно вече е бил започнал да наделява. Съответно затова сега избързва и прецаква идеята да нарастнат и останалите два. Тъй, че я да се пообидя леко и на десния яйчник  :lol: :lol: :lol: Шегувам се. Обичкам си ги и двата. Какво бих правила без тяхната безрезервна отдаденост за каузата "бебе"  :P

Сега да не забравите да стискате палци на моето "фоликул" да се превърне в мома  :wink:  С едничко - ама пак има надежда :) А, ако все пак стане изненада и останалите се преборят в надпреварата - добре са ми дошли !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #101 -: Януари 12, 2010, 20:30:17 pm »
Гаргуничч,ами айде мила имаш мойте маимунски палчета ( а те са големички),успех ти желая и до край ще съм с теб мила.Един един кво,то бебе да има пак здраве му кажи  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #102 -: Януари 12, 2010, 20:49:59 pm »
Гардже имаш и моите стиснати палчета !
Много те мисля да знаеш дано скоро сърчицето ти да се стопли от радостни вълнения!
Успех мила!
[/url]
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #103 -: Януари 12, 2010, 20:55:21 pm »
Не се знае още другите два фоликула дали няма да пораснат достатъчно. Дано с тази инсеминация опровергаеш всички усреднени мерки и най-вече собствените си резерви към метода!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #104 -: Януари 12, 2010, 20:59:17 pm »
Не се знае още другите два фоликула дали няма да пораснат достатъчно. Дано с тази инсеминация опровергаеш всички усреднени мерки и най-вече собствените си резерви към метода!
Ами време е чудесата да задействат и при мен  :lol: :lol: :lol:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #105 -: Януари 12, 2010, 21:13:23 pm »
Ще се задействат. Вярваме в теб. Ще стискаме палци и аз и моят мъж.
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #106 -: Януари 12, 2010, 22:25:58 pm »
Гардже, ми едничко стига бе душа! Дано да е късметлийското фоликулче!  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #107 -: Януари 12, 2010, 22:27:09 pm »
Ами, даааа, крайно време е Чудесата да се случат и при теб!
От сърце ти ги пожелавам, мила Гаргункеееее!
Силноооооо гушшшшш!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #108 -: Януари 13, 2010, 10:57:55 am »
гардже и аз ти пожелавам късмет :) Трябва да ти проработи късмета вече :)

Иначе за тези 2 малки фоликулчета - дано да порастнат.

Ще ти кажа при мен как се случи в 2 различни цикъла без стимулация, резултати на база на фоликуломотрии: на единия яйчник се появява доминантен около 18 мм, на другия са се появявали 2 по 12 мм в същото време. При мен (пак повтарям без стимулации и в 2 различни цикъла) този от 18 мм продължава да расте и обикновенно се пука след като стане 20 и отгоре мм, а другите (малките) или си оставаха така, или изчезваха. Доколкото докторите са ми казвали, това е нещо нормално. Просто дори и по отношение на узряването на яйцеклетките има проловутия "естествен подбор" и в крайна сметка най-добрата и най-годната яйцеклетка узрява и се спуква.
Сетих се, че и при един стимулиран цикъл така се беше получило, но с тази разлика, че имах не един а два доминантни, които се спукаха (клостилбегит).

Явно "стимулацията", която д-р Александров ти е предписал е наистина хипер лека, просто колкото да е сигурен, че няма да попадне на цикъл без овулация (нали знаеш, че 1н от всеки 12-13 цикъла при жената може да е без овулация, което е нормално).

Успех мила, явно нещата се развиват супер добре :)
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 11:13:48 am от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #109 -: Януари 13, 2010, 11:17:32 am »
Благодаря ти, Маги78. И аз си мислех, че стимулацията е наистина много лека. Като се замисля - инжекциите ми за 5 дена бяха толкова единици, колкото на момичетата при ин витро само за едн ден ! Нямаше какво друго да очаквам освен един, но хубав и качествен фоликул  :P :P :P При теб до къде стигнаха нещата ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #110 -: Януари 13, 2010, 11:23:29 am »
Гардже, успех!

Но наистина не отлагате ли много инсето, след като вчера имаш доминант 18мм.
Аз също като теб имам ранна О., но винаги когато засечем фоликул 18мм същия ден (10-ти) имам и положителен тест за овулация, което ще рече че 11-12 ден се пука - така и го засичаме на УЗИ.
Все пак си в добри ръце :crossfingers:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #111 -: Януари 13, 2010, 11:30:58 am »
Днес смятам да си направя ову тест. Предполагам, че днес фоликула е около 20мм. Утре ще ми бият Прегнила - по мои сметки на фоликул около 22мм. При предишни фоликулометрии съм забелязала, че при мен фоликула се пука при около 26-27 мм., така че се надявам да го уцелим  :wink: А и нали Прегнила освен всичко друго "таймира" овулацията ?
Сигурна съм, че ако лекарят мислеше че е редно да се бие Прегнила на 18мм. нямаше да ме кара да си бия още една инжекция Пурегон, да почина още един ден и чак тогава да ми бият HCG. Нали все пак той видя, че фоликула е 18мм. вчера.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #112 -: Януари 13, 2010, 11:43:29 am »
Гардже, да ти отговоря на въпроса: нали знаеш, че аз поех по пътя на "оставащите изследвания" и честно да ти кажа вече съжалявам за това относно амбицията ми да направя при мен всички "оставащи изследвания". Разните му там туморни маркери, ИРИ - всичко е в норма, чакам си НК клетките, на които и без това не вярвам много. Направих и прословутия "посткоитален тест" - във Варна наистина не можеш да намериш някой който да ти го направи като хората - при мен е отрицателен, което е показателно за инсеминация, но все още е рано да се каже ако не видим нова разширена спермограма.
Добре, че е Мели, че разбрах за 4 слабости/отклонения в предишната разширена спермограма - до сега никой доктор не я беше коментирал в подробности - всеки само общи приказки казваше, просто защото не е била направена акуратно явно. В крайна сметка ние може и с мъжки фактор да се окажем - изобщо при мен е каша все още.
Просто ще направим следващата седмица нова разширена спермограма и май се стягам и аз за инсеминации. Защото дори и да е ОК, дори и да е лоша - все сме за инсеминации.
П.С. Само да добавя, че и при мен фоликулите обикновенно растат до 25 мм и тогава се пукат - просто всеки организъм е различен.
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 11:46:55 am от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #113 -: Януари 13, 2010, 12:02:38 pm »
... при мен фоликула се пука при около 26-27 мм
E, тогава всичко изглежда наред  osi_9
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #114 -: Януари 13, 2010, 12:24:17 pm »
Има ли вероятност доминанта да се пукне не след около 36-40 часа, а да речем след 5 часа ??? В случай, че големината на фоликула е голяма ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #115 -: Януари 13, 2010, 14:36:26 pm »
Гардже, много труден въпрос поставяш: според мен (нали знаеш, че не съм лекар), по скоро не, защото самото "пукане" е свързано с едно нарастване на хормона, което като "технологичен" процес отнема 36-40 часа. При теб след като се пукат спонтанно около 26-27 мм, така или иначе имаш достатъчно "аванс", така че при теб мисля, че е много малък шанса.

Ама защо се тормозиш и пак в разни филми се вкарваш :), а? Я елиминирай до колкото е възможно всеки вид стрес и просто остави твоя организъм и твоя доктор да си свършат работата :)
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 14:46:14 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #116 -: Януари 13, 2010, 14:37:56 pm »
Според мен има такава вероятност още повече ако сложиш още една инжекция пурегон.
Аз обаче много се надявам твоето фоликулче да те изчака и да се пукне точно в деня на инсето.
Пожелавам ти тази процедура да е първа и последна за теб.  :D!
Гушкам те силноооооо  :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 14:40:06 pm от Melody01 »
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #117 -: Януари 13, 2010, 14:46:57 pm »

Аз обаче много се надявам твоето фоликулче да те изчака и да се пукне точно в деня на инсето.
А в тази връзка предвиждате ли и самосиндикална дейност преди инсето?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #118 -: Януари 13, 2010, 16:22:54 pm »
Снежи - преди самото ИНСЕ, трябва да се спазва въздържание  :lol: В този ред на мисли, няма самосиндикална дейност :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #119 -: Януари 13, 2010, 16:47:59 pm »
Тъй като нямате проблем със спермограмата, оставете си два дни въздържание, а преди това не бездействайте.
Ако пък си много разтревожена, че фоликулът ще се спука рано, дерзайте смело - и 24 часа въздържание са достатъчни(Меме го беше написала в текущата тема за инсеминации).