0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #560 -: Март 01, 2010, 16:26:22 pm »
На мен също ми прави впечатление, че напоследък много рядко се случва някой да се похвали с положителен резултат... :( Това е много жалко тъй като се харчат страшно много пари независимо дали по Фонда или собсвени, а успеваемост почти няма (поне по данни от форума). До колкото си спомням на края на годината Фондът трябваше да направи равносметка за постигнатите резултати пред изминала година и евентуално да предприеме някакви мерки за подобряване на нещата. Някой има ли информация дали се прави нещо по въпроса?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #561 -: Март 01, 2010, 17:05:05 pm »
Честита Баба Марта!
Включвам се, за да ви дам кураж.
Бременна съм от първи опит инвитро след 5 инсеминации и една прекъсната. Пациентка съм на клиниката от няколко години.
Опитът ми беше финансиран от Фонда.
Когато ходя напоследък на прегледи в клиниката срещам още поне 4-5 момичета, които са бременни. Вероятно има още.
Освен това не значи, че като има много хора в клиниката екипа не си върши качествено работата. Многото хора не са от вчера.
Така, че не са само отрицателни резултатите.
Пожелавам ви успешни процедури!  :crossfingers:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #562 -: Март 01, 2010, 18:27:51 pm »
На мен също ми прави впечатление, че напоследък много рядко се случва някой да се похвали с положителен резултат... :( Това е много жалко тъй като се харчат страшно много пари независимо дали по Фонда или собсвени, а успеваемост почти няма (поне по данни от форума). До колкото си спомням на края на годината Фондът трябваше да направи равносметка за постигнатите резултати пред изминала година и евентуално да предприеме някакви мерки за подобряване на нещата. Някой има ли информация дали се прави нещо по въпроса?


                                   :good_post:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #563 -: Март 02, 2010, 12:41:56 pm »
Честита Баба Марта!
Включвам се, за да ви дам кураж.
Бременна съм от първи опит инвитро след 5 инсеминации и една прекъсната. Пациентка съм на клиниката от няколко години.
Опитът ми беше финансиран от Фонда.
Когато ходя напоследък на прегледи в клиниката срещам още поне 4-5 момичета, които са бременни. Вероятно има още.
Освен това не значи, че като има много хора в клиниката екипа не си върши качествено работата. Многото хора не са от вчера.
Така, че не са само отрицателни резултатите.
Пожелавам ви успешни процедури!  :crossfingers:
Много ме обнадежди! Напоследък по форумите чета само за отрицателни тестове.Много е депресиращо за момичета в процедура... А на теб - безпроблемна бременност и успешен финал!  :)
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #564 -: Март 02, 2010, 12:49:47 pm »
Имах тихи подозрения,че така желания фонд мааалко ще попречи на успеваемпостта.Всяка клиника поема толкова хора колкото отидат и на края  :bfn:
Да се надяваме ,че докторите ще помислят за това в най-скоро време.
Последният ми опит беше през октомври м.г. ,Но този принцип "на конвейра" си личеше още тогава ,а сега не ми се мисли какво ще е щом вече одобряват и повторните опити.
Ами аз не съм съгласна, че фондът е виновен за падане на резултатите. Дори не съм съгласна с това, че навсякъде те са паднали. Лично аз виждам момичета, с които сме били заедно по време на процедурата, да идват на прегледи като бременни (в друга клиника, не при Владимиров). Самата аз съм бременна след първи опит по фонда. Дали те прекарват като "на конвейр" или ти предлагат лично отношение, според мен не зависи само от натовареността, но и от самия лекар. Не мисля, че има официална статистика и смятам тези изводи за прибързани. Самата аз също не споделих успеха си при първия тест за бременност, така че, ако отворите темата, която съвпада по време с процедурата ми (ноември 2009) няма да намерите информация за успешно завършилия ми опит. И това важи за много други момичета. Да не говорим за тези, които не пишат въобще във форумите. Интересно е дали Фондът ще изкара официална статистика за усеваемостта на начинанието примерно след 1 година.
Поздрави и късмет на всички!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #565 -: Март 02, 2010, 13:07:15 pm »
Здравейте,

Миналата седмица бях при д-р Владимиров и той ми каза, че съм за инвитро.
Тази седмица след като премислих нещата, искам да отида да се консултирам с него от къде да започна.В клиниката ми казаха, че мога да отида по-всяко време, но мен ме притеснява натовареността на доктора и факта, че трябва да си взема отпуска.
Моля, ако сте имали подобен проблем, да споделите, кога е най-удобно да се отиде.

Благодаря и успех на всички в борбата за детенце.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #566 -: Март 02, 2010, 13:09:35 pm »
Момичета, може ли няколко въпроса?Макар да ви се сторят глупави! :lol:
Какво се случва с ембрионите ,след като бъдат върнати в матката?Няма ли опасност да изпаднат?Как се хранят?На кой ден горе-долу би следвало да се закрепят?Тези въпроси ме мъчат и не мога да си отговоря сама. :) :oops:Ако някоя от вас има мнение, моля да сподели.
Успех на всички!
dimar ,след 10-10.30 часа.Казваш на регистратурата да те запишат, и чакаш.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #567 -: Март 02, 2010, 14:49:54 pm »
Не знам как е в другите клиники, но наистина ентусиазма ми се попари ,когато от 7 жени , с процедури по едно и също време , нямаше нито една с положителен резултат, даже имаше едно момиче с извънматочна бременност.Не знам какво да мисля, само мога да се надявам да се получи следващия път .
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #568 -: Март 02, 2010, 16:06:56 pm »
Ами, може да се пусне анкета специално за успеваемостта на процедури по фонда + името на клиниката, за да се види резултат, достоверен поне за потребителите на този форум. Така ще се придобие представа дали има резон в притесненията ви и дали те се отнасят до всички клиники или само до определени.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #569 -: Март 03, 2010, 23:10:48 pm »
Ами, може да се пусне анкета специално за успеваемостта на процедури по фонда + името на клиниката, за да се види резултат, достоверен поне за потребителите на този форум. Така ще се придобие представа дали има резон в притесненията ви и дали те се отнасят до всички клиники или само до определени.
Поздрави!
Съгласна съм,ще бъде много полезно за всички ни.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #570 -: Март 04, 2010, 17:20:05 pm »
Момичета, днес бях на преглед при д-р Владимиров. Преди мен на регистратурата имаше едно момиче на преглед след положителен тест за бременност, на 20-ти ден след трансфер. Малко след нея дойде една пациентка, на която сестрите се разтичаха да осигурят място за сядане, явно също беше бременна. Истината е, че повечето момичета от суеверие не си признават тук, много дори изчезват от сайта веднага след процедурата. Хубаво би било фондът да изнесе официална статистика за успеваемостта.
rumibumy, мисля, че имплантацията почваше 6-10 дни след овулация, така, че брой толкова дни от деня на пункцията. Успех! :)
« Последна редакция: Март 04, 2010, 17:34:28 pm от Meme »
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #571 -: Март 04, 2010, 17:31:04 pm »
Еееееееее, Меме, да си жива и здрава :), че внесе малко ведрина в тази тъжна напоследък тема. Аз лично се почувствах много добре от написаното от теб.
А новини при теб? Решихте ли какви ще са следващите стъпки?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #572 -: Март 04, 2010, 17:39:40 pm »
Иве, и на мен ми беше много хубаво да седя в такава компания в чакалнята :)
Д-р Владимиров, каза че всичко е наред при мен и можем да почнем нов опит, но ние решихме да изчакаме още 1 цикъл и тогава. Исках от д-ра направление за имунологични и генетични, но той каза, че е най-добре да ги направя в месеца преди процедурата, за да са актуални. Иве ти кога започваш?
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #573 -: Март 04, 2010, 17:48:22 pm »
Браво, това са добри новини. Има надежда.
Аз ще ходя в края на март, като ми свърши този цикъл. После един месец вероятно с Марвелон и старт, или поне се надявам :).
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #574 -: Март 04, 2010, 19:14:27 pm »
Здравейте!Днес ми беше пункцията и ми извадиха 20 фоликула,от които излязоха 18 яйцеклетки и съм много щастлива!Утре ще ми се обадят да ми кажат колко са се оплодили!Сега си чувствам корема подут и като ходя чувствам болки-доктора каза,че това е нормално.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #575 -: Март 04, 2010, 20:18:51 pm »
alex78, браво, ти си герой с 18 яйчица.
Стискам палци утре за добри новини.
Пиши за резултата.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #576 -: Март 04, 2010, 20:34:42 pm »
Ивеее мила мн ти стискам палци да знаеш,така ще се радвам да видя че след опита ти сега от фонда се хвалиш с тлъсто ЧХГ  :lol: :lol: :lol: :lol: ,време ти е да отиваш в някой друга тема като например "дългоочаквана бременност ,след стерилитет  :wink::lol: :lol:
 Успех и на всички останали в процедура,или тепърва започващи такава  :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #577 -: Март 05, 2010, 09:27:34 am »
Здравейте,

Миналата седмица бях при д-р Владимиров и той ми каза, че съм за инвитро.
Тази седмица след като премислих нещата, искам да отида да се консултирам с него от къде да започна.В клиниката ми казаха, че мога да отида по-всяко време, но мен ме притеснява натовареността на доктора и факта, че трябва да си взема отпуска.
Моля, ако сте имали подобен проблем, да споделите, кога е най-удобно да се отиде.

Благодаря и успех на всички в борбата за детенце.
според мен най добре е да отидеш на 2-3 ден от цикъла, за да си спастиш път и чакане за преглед. аз отидох на 3 ден и казах, че още от този цикъл съм готова за инвитро тъй като бяхме минали вече 4 инсеминации. започнах марвелон за един месец и той ми назначи два прегледа - един при Димитрова и втория /който всъщност съвпада с последния ден на марвелон/ при него. от тук нататък вече не знам какво следва. успех с процедурата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #578 -: Март 05, 2010, 12:33:06 pm »
Здравейте,

Миналата седмица бях при д-р Владимиров и той ми каза, че съм за инвитро.
Тази седмица след като премислих нещата, искам да отида да се консултирам с него от къде да започна.В клиниката ми казаха, че мога да отида по-всяко време, но мен ме притеснява натовареността на доктора и факта, че трябва да си взема отпуска.
Моля, ако сте имали подобен проблем, да споделите, кога е най-удобно да се отиде.

Благодаря и успех на всички в борбата за детенце.

Здравей,
най-удачно е да отидеш към 10 часа, защото рано сутринта с предимство са момичетата в стимулация. Отиди между 3 и 5 ден от цикъла. Д-р Владимиров ще прецени дали ще си 1 месец на противозачатъчни или веднага ще започнете стимулацията. По - време на стимулацията вече ще си с предимство /т.е. ще те приемат по-бързо, но пак не става без чакане/. Ще си значително по-чество в клиниката. На всеки 2-3 дена /както прецени д-ра/ сутрин се взема кръв, а към 14 часа се взимат новите назначения за лекарства.
Общо взето - въоръжи се с търпение  :) и Успех!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #579 -: Март 05, 2010, 13:28:46 pm »
Здравейте! :D
Може ли да попитам защо доктора ми увеличи дозата на Утрогестана от 3х2 на 3х3?Забравих да го попитам. :?
Благодаря за отговорите!Успех на всички! :D