0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« -: Февруари 28, 2010, 10:24:37 am »
Тестът на съпруга ми за Хепатит Б е положителен (носител е на Австралийски антиген). В момента чернодробните ми ензими са в норма, вирусът е неактивен. ТСХто му обаче е 0.280 (реф. гр. 0.350-5.500). ТАТ и МАТ са в норма, fT4 - също. Няма отклонения и в ЛХ, ФСХ, Тестостерон и Пролактин.
Спермограмите по Крюгер показват около 3% сперматозоиди с нормална морфология. СДИ теста ни (правили сме 4-5 бр.) варира около 30%.
Не сме наясно дали има връзка между мъжкия ни фактор, хепатита и ТСХто - предполагаме, че в основата на всичко е Хепатита, а оттам следват и другите две.
Никой лекар до сега не ни е насочвал към специалист-ендокринолог или вирусолог. Имаме вече 3 неуспешни опита и ми се иска преди следващия опит да елиминираме всичко възможни препятсвия.
Моля, кажете към кого да се обърнем.
*
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2010, 10:53:11 am »
И при нас той е носител на Австралийски антиген.
Пускаха му чернодробни ензими и още антигени и подобни, не ги разбрах точно, в инфекциозна болница ходи,та накратко е здрав, само е носител.
Нашата морфология по Крюгер беше 2%,СДИ теста ни 25%. Говорила съм с д-р Кацаров, лекарката от инфекциозна болница и д-р Персенска. И тримата бяха сигурни че няма връзка хепатита със спермограмата. Само е добре аз да сложа ваксина.
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2010, 12:01:53 pm »
И по този въпрос се е изписало доста, например тук:

http://humrep.oxfordjournals.org/cgi/reprint/24/7/1575.pdf
*
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2010, 12:07:40 pm »
И по този въпрос се е изписало доста, например тук:

http://humrep.oxfordjournals.org/cgi/reprint/24/7/1575.pdf
Тук иска да се плаща.
Дали ще е възможно да разберем какво пише накратко?
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #4 -: Февруари 28, 2010, 12:25:04 pm »
Значи явно нямате достъп: Качих ви я статията тук:

http://rapidshare.com/files/356986123/1575.pdf

Ето и още една:

http://rapidshare.com/files/356987678/fulltext.pdf

Всичко тук само илюстрира до къде са стигнали изследванията в тази област. Не си вадете някакви заключения обаче.
*
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #5 -: Март 01, 2010, 20:59:32 pm »
При мен нито един от посочените линкове не работи  :oops:

Попчо, а какво мислят в "Надежда" - пречи ли ваксината на опита? Аз все отлагам това, и вече е крайно време да си я сложа. Няма да правим опит в следващите 3 месеца, но т.к. ваксината се слага на 3 пъти, може би няма да съм приключила с последната доза когато ще започнем опита. Дали ще е проблем?
*
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #6 -: Март 01, 2010, 21:46:56 pm »
При мен нито един от посочените линкове не работи  :oops:

Попчо, а какво мислят в "Надежда" - пречи ли ваксината на опита? Аз все отлагам това, и вече е крайно време да си я сложа. Няма да правим опит в следващите 3 месеца, но т.к. ваксината се слага на 3 пъти, може би няма да съм приключила с последната доза когато ще започнем опита. Дали ще е проблем?

И аз не мога да изтегля нищо от линковете.
Иначе за ваксината в "Надежда" ми казаха да слагам ваксината между опитите, а лекарката от инфекциозна болница каза да изчакаме,но ние чакаме вече 3 опита.
Малко безотговорно от моя страна, но така се получи.
*
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #7 -: Март 02, 2010, 16:18:13 pm »
За съжаление и аз тук. Мъжа ми е също носител на хепатит В и с 2% по крюгер. Някак свързвам двете неща, а като гледам и при вас са сходни нещата - няма как да е съвпадение.
За себе си още не знам дали съм носител. Притеснявам се дали ще искат да ни направят инвитро с такива показатели...
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #8 -: Март 03, 2010, 00:20:09 am »
Хайде още един последен опит, макар и горните линкове да си работят:

http://www.skatafka.com/download.php?file=c68ceeabf3be7416f4899c16f33bdb80

Иначе според изследванията, съществува специфичен протеин в обвивката на HBV вируса, който уврежда митохондриите в спермалните клетки. От друга страна, ASF и АSGP-R MAb инхибиторите предотвратяват до голяма степен този ефект, което насочва и към възможно лечение. Все пак ви съветвам да прочетете статиите, където всичко е описано подробно, макар и на малко неразбираем език.

Изобщо, влиянието на отделни вируси върху оплодителната способност е твърде слабо проучено. Следователно не е правилно да се казва с такава увереност, че вирусът не влияе при положение, че се знае твърде малко по въпроса. И в момента при нас се провеждат такива изследвания, но с много противоречиви резултати. Дълбоко се съмнявам, че точно в Инфекциозна болница могат да помогнат с нещо. При положение, че слагат пациенти с менингит и заушка в една стая, не вярвам да се отнесат сериозно към вашия проблем и да намерят решение. Аз за съжаление също не мога да ви дам никакъв съвет, освен искрено да ви пожелая късмет.

« Последна редакция: Март 03, 2010, 00:26:16 am от mobi1983 »
*
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #9 -: Март 18, 2010, 09:08:00 am »
Здравейте момичета. Аз пак пиша тук. Оказа се, че мъжа ми няма хепатит Б. При даряване на кръв му казаха, че е носител на вируса. Веднага отидохме при личния лекар и проведените изследвания показват отрицателни стойности на всичко. Казаха ни, че от кръвния център са се объркали. Така че, сега оставаме "само" с лоша морфология.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #10 -: Март 18, 2010, 10:07:06 am »
Здравейте момичета. Аз пак пиша тук. Оказа се, че мъжа ми няма хепатит Б. При даряване на кръв му казаха, че е носител на вируса. Веднага отидохме при личния лекар и проведените изследвания показват отрицателни стойности на всичко. Казаха ни, че от кръвния център са се объркали. Така че, сега оставаме "само" с лоша морфология.

Това е много малко вероятно - от кръвопреливен център да се объркат за нещо, което е тяхна основна дейност. Обикновено е обратното - изследвания от други лаборатории да се оказват фалшиво отрицателни.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #11 -: Март 18, 2010, 10:21:34 am »
В такъв случай ще повторим изследванията на трето място
*
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #12 -: Март 18, 2010, 11:39:33 am »
Здравейте,момичета!
Извинете ме ,че така се намесвам в темата,но искам да ви посъветвам да не подценявате хепатита и да вземете необходимите мерки.
Има възможност ваксината за хепатит В да се постави и в рамките на един месец(3 ваксини през 2 седмици) като обаче след 1 година се постави и четвърта.
Давам ви линк към форума на Хепактив.Там ще получите много информация относно хепатите,предпазването и ваксините.
Надявам се да съм ви била полезна  :)

http://hepactive.org/content/articles/fact_sheets/hepatitis_b
*
Re: Мъжки фактор + Хепатит Б + ниско ТСХ
« Отговор #13 -: Април 29, 2010, 13:23:38 pm »
Здравейте, аз се включвам пак. Направихме изследванията за хепатит на трето място и отново са отрицателни всичките  :D . Следователно от кръвния център са объркали - това ни костваше много притеснения и средства за изследвания, а на всичкото отгоре дарената от него кръв отиде зян!