0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цикъл след раждане
« -: Ноември 10, 2009, 16:03:56 pm »
Здравейте и от мен искам да попитам родих със секцио след раждането 40 дни имах слабо течение. След като ми спря една седмица по късно ми дойде цикълът и вече 8 дни ми върви обилно. Нормално ли е така да бъде и ако има някакви хапчета да пия за намаляване или за спиране моляви посъветвайте ме.
*
Re: Цикъл след раждане
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2009, 17:33:29 pm »
И аз така бях тъкмо си мислех, че са свършили лохиите и пак почваха и така около 2 месеца, обаче най-добре върви да те види гинеколог, само той може да ти изпише хапчета и да каже дали всичко е наред.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Цикъл след раждане
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2009, 10:38:08 am »
Иди на лекар, ако имаш притеснения. Аз направих серия от няколко кръвоизлива, след като ми бяха спрели лохиите от второто секцио. Оказа се спазъм на шийката на матката. Пих само лекарства по схема, за да се причини едновременно отпускане на шийката и силна контракция на самата матка, да може да изхвърли сама всичко. Помогна.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Цикъл след раждане
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2009, 12:14:37 pm »
При мен цъкълът дойде 33 днни след секциото.Беше доста обилен,но безболезнен.Лохии имах около 20 дни и спряха.Освен витамин С друго не си позволих да пия без лекарско предписание.Ще кажа само,че по ред причини,които тук няма да споменавам ми спряха кърмата веднага.
Направи консултация с лекар,дано всичко е наред.
Re: Цикъл след раждане
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2009, 14:56:07 pm »
И моят е безболезнен но е много обилен.На теб колко време ти тече
Re: Цикъл след раждане
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2009, 16:35:36 pm »
Цикълът ми продължи 7-8 дни.Обадих се на док по тел.и тя каза,че след раждане е нормално да е по-обилен и няма нищо обезпокоително.Каза също,че ако в следващите 2 месеца не се нормализира тогава ще ме види,но  всичко си беше  ок.
Re: Цикъл след раждане
« Отговор #6 -: Ноември 11, 2009, 22:57:01 pm »
Цикълът ми дойде два месеца след секциото, въпреки че кърмех. После не ми идваше до 6-я месец. След като спрях да кърмя два месеца подред имах обилни кръвоизливи със силни контракции и съсиръци. Доки ме гледа и каза, че не е било от евентуална бременност, ами било нормално докато се регулира след раждане. Сега всичко си е ок само дето цикъла ми е на 39 дни, но той винаги е бил по-дълъг.
Re: Цикъл след раждане
« Отговор #7 -: Ноември 11, 2009, 23:14:42 pm »
И аз имам подобен проблем с цикъла.От раждането което беше през декември 2008 ми дойде на 30ия ден после ми се нормализира за няколко месеца-идваше нормално докато през май изчезна съвсем до август.После ми дойде пак нормално и се появи в началото на този месец но толкова обилен..дори с парчета съсиреци.10 дни бях така и когато вече взех решение да се обадя на док си спря от раз.Незнам какво става,планирам да отида на лекар скоро време.Има ли някой подобен проблем?
*
Re: Цикъл след раждане
« Отговор #8 -: Ноември 12, 2009, 08:38:30 am »
На мен първият цикъл след секциото ми дойде 10-ина дни след като ми спря кръвотечението след операцията. Беше слаб, но доста продължителен. Вторият цикъл ми дойде 24 дни след това - малко по-обилен. И оттогава досега постепенно се нормализира на 28 дни, но с доста обилно кръвотечение през 2,3 ден. Първия път направо се притеснх дали ще ми спре. Планирам посещение при гинеколог, но досега не съм ходила след раждането. Кърмата си я спрях 10 дни след раждането по здравословни причини.
*
Re: Цикъл след раждане
« Отговор #9 -: Ноември 12, 2009, 11:48:11 am »
Аз бях с лохии повече от 40-50 дни. При всеки е различно !
*
Re: Цикъл след раждане
« Отговор #10 -: Ноември 13, 2009, 15:56:32 pm »
Аз раждах със секцио и имах цикъл,то цикъл силно казано,но се чистих почти 2месеца .Кърмех 9,5месеца и ми идваше всеки месец след това,а така ми се искаше да си почина още малко от тези месечни неразположения.
*
Re: Цикъл след раждане
« Отговор #11 -: Ноември 13, 2009, 18:40:37 pm »
С първото раждане имах лохии 30-40 дни. Цикълът ми дойде месец, преди да спра да кърмя,  началото на 12 месец някъде.

Сега обаче, на втората седмица, почти никакво кървене нямам. Някой да е минал като мен по бързата процедура?
*
Re: Цикъл след раждане
« Отговор #12 -: Ноември 15, 2009, 19:43:26 pm »
rowwka, най-добре иди на лекар, все пак никой няма да те изгони за такова нещо, а и ти да си по-спокойна. на мен след лохиите ми дойде чак след една година и то за 3 дни едно такова мижавко  :oops: ама ние още се кърмим, та може и от това да е.