0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЕПИЛЕПСИЯ И БРЕМЕННОСТ
« -: Февруари 02, 2008, 18:53:08 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ ,
РАДВАМ СЕ ЧЕ СЪЩЕСТВУВА ТОЗИ СТРАХОТЕН ФОРУМ.ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ, ИМА ЛИ НЯКОЙ С КОГОТО МОГА ДА СИ ПОГОВОРЯ НА ТАЗИ ТЕМА,ТЪЙ КАТО ИСКАМ ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ И СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ЗА ВЪЗМОЖНИТЕ `ЕФЕКТИ` ОТ ЛЕКАРСТВАТА.ВЗЕМАМ ТОПАМАКС СУТРИН.


*
Re: ЕПИЛЕПСИЯ И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2008, 10:20:44 am »
Здрасти,
Отиди на лекар най-добре - много зависи какви са ефкетите от лекарствата ти! Доколкото знам има много момичета с този проблем, които са родили здрави и хуабви дечица. ;))
Някъде тук, или в БГ МАМА имаше една стара тема по този въпрос. Потърси я - там пише доста неща.

СТИСКАМ ТИ ПАЛЦИ!!! ;)


Re: ЕПИЛЕПСИЯ И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2008, 17:35:14 pm »
Здравей rashi,
благодаря ти за мнението,аз доста често посешавам невролога си,който постепенно намаляваше дозата и вече съм на една постоянна,поддържаща доза.Съвсем незначителна от 25 мг топамакс/като минималната е от 200мг/Но въпреки това пия лекарство и вероятността от малформация се увеличава.Затова исках да попитам някой би ли искал да сподели опита си като е пил антиепилептични лекарства по време на бременноста,как е протекла,дали трябва да се взема фолиева к-на/защото моят невролог казва че няма нужда/.Изобщо все такива неща искам да знам,защото искам да се радвам на малко и ЗДРАВО бебче.


Re: ЕПИЛЕПСИЯ И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2010, 14:20:37 pm »
Макър, че в темата не е писано отдавна искам да кажа, че имам позната със същото заболяване която си роди дете.