0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Къде в София да намеря житен зародиш?
« -: Ноември 06, 2009, 14:58:01 pm »
Здравейте момичета :)

Ще правя бърканицата (на Мини, Хоуп, Кацаров) на мъжа си. Ходих по разни билкови аптеки в София и намерих само пчелен прашец и истински мед, но не откривам никъде житен зародиш. Навсякъде са го свършили или дори не знаят какво е това! Моля, ако някой знае къде се продава да ме посъветва. ;)

Благодаря


*
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2009, 15:16:29 pm »
Раши,това да не е пшеничен зародиш :DАз с него правих на моя мъж бърканицата.Можеш да го намериш навсякъде в магазините и в диетичните най-вече.Успех и дано съм ти помогнала :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2009, 15:22:22 pm »
житен и пшеничен зародиш е едно и също. продава се във всеки диетичен магазин и във всички големи супермаркети на щанда с диетични храни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2009, 15:30:19 pm »
В магазините СБА го има.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2009, 16:38:21 pm »
Мерси много момичета. Да, житен и пшеничен зародиш е едно и също.

Ходих във три диетични магазина и нямаше, както го нямаше и в билкова аптека, Била, Фантастико и една друга верига. Марина 75 ми каза, че го има във Пикадили. Току що се връщам от Метро, там имаше зародиш (само две кутии) и купих. Цената му е 1,80 за 200 гр.

Отново благодаря!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2009, 19:45:30 pm »
хм, явно някой временно е спрял вноса или производството.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2009, 12:44:38 pm »
Има в нашето Фантастико на щанда с храните, ама може да изостанали бройки.
Раши има един магазин на Христо Ботев, в края на Ботев, посока гарата. ТАм е Националния Пчеларски съюз и има пчеларски магазин. Там продават мед и пчелен прашец и т.н. Провери там.
[/url][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2009, 17:31:27 pm »
Пшеничния заародиш се отделя от зърното при смилането му в мелниците.Проблема е ,че е количеството  му е  много малко,а и малко мелници въобще го отделят или имат такава  техическа възможност -обикновенно отива  в триците.За това  производители са само големите мелници , а от там го купуват и пакетират  фирми,но трудно се насъбира количество за пакетаж и дистрибуция.От друга страна е нетраен продукт -с висока влага и съдържание на мазнини е и трябва да бъде подсушен ,за да се пакетира  с по-висок срок на годност.Била съм технолог във  фирма, пакетираща такива стоки  .А  в  магазините се среща  и зародиш  с доста примес на трици -не ,че това е вредно -просто  ни продават трици на завишена цена...  Така че производството  и наличието му е в пряка връзка с мелничарството  и работата на големите мелнични комбинати.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2009, 20:38:19 pm »
сега се връщам от магазин Хит в Младост - имаше 2 вида пшеничен зародиш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2009, 16:28:43 pm »
Благодаря ви Вени, Нимика, Джам!


Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2009, 19:25:06 pm »
Раши, аз съм си купувала и от аптеки.
Абе питай навсякъде  :lol:

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2009, 14:21:22 pm »
А пчелен прашец от къде купувате, че не мога да открия?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #12 -: Ноември 12, 2009, 20:42:10 pm »
В Билла има и зародиш и цветен прашец. Пшеничният зародиш е на щанда с брашната,  а прашеца / в бурканче, на фирма Сизиф или нещо подобно беше/при диетичните храни.
Иначе прашец се продава по пазарите, където продават мед. В едни пликчета прозрачни, представлява жълти и зелени топченца.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #13 -: Ноември 13, 2009, 12:23:30 pm »
В Билла има и зародиш и цветен прашец. Пшеничният зародиш е на щанда с брашната,  а прашеца / в бурканче, на фирма Сизиф или нещо подобно беше/при диетичните храни.
Иначе прашец се продава по пазарите, където продават мед. В едни пликчета прозрачни, представлява жълти и зелени топченца.

О, много благодаря! Ще мина да взема.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #14 -: Ноември 13, 2009, 15:06:39 pm »
Zai, аз като бях миналата седмица в Била-та на Опълченска, нямаше нито едното от двете. Но, ти все пак провери де.

Житният зародиш го купих от Метро. А пчелният прашец го намерих в магазинът за диетични храни на ул. Шишман, пада се между Гурко и Иван Вазов.

Успех


Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #15 -: Ноември 13, 2009, 18:19:14 pm »
За Била Славия говорих, аз там гледах в началото на седмицата.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #16 -: Ноември 15, 2009, 22:11:40 pm »
Снабдих се с пчелния прашец от пазара за 2 лв. и вече съм горд собственик на бърканицата! Сега обаче имам проблем с опазването на ценната смес от "пациента". :D Час по час ходи да се лекува. :D :D :D
« Последна редакция: Ноември 15, 2009, 22:25:05 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Къде в София да намеря житен зародиш?
« Отговор #17 -: Ноември 16, 2009, 10:35:06 am »
Ха ха, ха ха, Зай, това е чудесно! :)
Моя "пациент" едва едва успявам да го накарам да я яде. И се пазари, не иска супена, а чаена лъжичка  :lol: Та се увещаваме като малките деца, лелеее! :)
Успееееех!