0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Интервю с един общопрактикуващ педиатър
« Отговор #20 -: Ноември 11, 2009, 22:50:51 pm »
Ами, така си е.
Всеки си има и личен живот, освен всичко друго. И не трябва да става прислужник или да го вземат за такъв.
И правилно правят.

От друга страна, който избира да работи "нон стоп" трябва да му се плаща добре за това.
Което важи за  всички професии, междувпрочем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Интервю с един общопрактикуващ педиатър
« Отговор #21 -: Ноември 12, 2009, 19:40:55 pm »
Е да ви кажа аз как стоят нещата в малките градове,в случая Балчик-личните лекари работят от 8.00 до 13.00 часа.От там на сетне не можеш да намериш никой в поликлиниката.Такива екстри като мобилни телефони не се вдигат.Има само един детски лекар,който можеш да намериш по всяко време,но той не е джи-пи,а работи в детско отделение.
Като отидеш в спешното те навикват-Вие лични лекари нямате ли си,какво сте виснали тука?Е това е то здравеопазване.....
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Интервю с един общопрактикуващ педиатър
« Отговор #22 -: Ноември 12, 2009, 23:56:54 pm »
Добър вечер!
Известно време не съм влизала във форума и не знам как точно попаднах на тази тема.След 9 години стаж при GP много съм видяла.Само мога да кажа, че ние в БГ си заслужаваме здравеопазването, след като винаги лекаря е виновен за всичко.Предполагам, че много от вас няма да са съгласни с мен, но това е истината.Системата е толкова погрешно организирана, че повече няма накъде.Единственото решение е лекарите да не подпишат следващия рамков договор.Да видим кого ще глобяват.
ПП. А що се отнася до спешните центрове.Пълен смях.Тук в Пловдив това е Неотложна помощ 6-150.GP-то им плаща, като посетят пациента и той им плаща, а лекарите са току-що завършили без стаж и специалност.Аз лично съм се ползвала от услугата един път и не бих повторила, камо ли за детето си.
Смятам да не пиша повече в тази тема, защото ме е яд защо съм учила близо 5 г. и имам стаж 9, 14 години на вятъра.
ППП. Да, съгласна съм с Д-р Бърди, всички лекари да се изнесат в чужбина като мед. сестрите, които вече не достигат и няма да има проблем, няма GP -  няма проблем.
« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 00:00:31 am от _Elfita_ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Интервю с един общопрактикуващ педиатър
« Отговор #23 -: Ноември 13, 2009, 15:03:53 pm »
ПП. А що се отнася до спешните центрове.Пълен смях.Тук в Пловдив това е Неотложна помощ 6-150.GP-то им плаща, като посетят пациента и той им плаща, а лекарите са току-що завършили без стаж и специалност.Аз лично съм се ползвала от услугата един път и не бих повторила, камо ли за детето си.

а къде би отишла тогава в случай на неотложност извън работното време на джипито?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Интервю с един общопрактикуващ педиатър
« Отговор #24 -: Ноември 13, 2009, 22:00:52 pm »
ПП. А що се отнася до спешните центрове.Пълен смях.Тук в Пловдив това е Неотложна помощ 6-150.GP-то им плаща, като посетят пациента и той им плаща, а лекарите са току-що завършили без стаж и специалност.Аз лично съм се ползвала от услугата един път и не бих повторила, камо ли за детето си.

а къде би отишла тогава в случай на неотложност извън работното време на джипито?
Джам, в Пловдив спешната действително не е на ниво. Поне моя досег с нея и по-точното спешното в Окръжна болница. Между другото лекарите от линейката , не знам дали е 6-150 или нещо друго реагираха адекватно , но после в болницата увещаваха съпругата на болния да си го прибере, докато състоянието му се повтори.
По мои скромни мнения в случай на неотложност се молиш да оцелееш и може да ти се случи където и да си в БГ.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Интервю с един общопрактикуващ педиатър
« Отговор #25 -: Ноември 14, 2009, 23:14:12 pm »
ПП. А що се отнася до спешните центрове.Пълен смях.Тук в Пловдив това е Неотложна помощ 6-150.GP-то им плаща, като посетят пациента и той им плаща, а лекарите са току-що завършили без стаж и специалност.Аз лично съм се ползвала от услугата един път и не бих повторила, камо ли за детето си.

а къде би отишла тогава в случай на неотложност извън работното време на джипито?
Джам,както е казала Лейди надявам се да не ми се налага.Между 6-150 неотложна помощ и 150 бърза помощ ще избера втората.Но както споменах и преди джипито ми е шеф от 9 години и се обръщам към него, или се оправям сама дотогава.Мога да разчитам и за малкия, макар неговото джипи също да ми е позната.
Re: Интервю с един общопрактикуващ педиатър
« Отговор #26 -: Ноември 17, 2009, 21:30:07 pm »
_Elfita_
......Системата е толкова погрешно организирана, че повече няма накъде.Единственото решение е лекарите да не подпишат следващия рамков договор.Да видим кого ще глобяват...

Всъщност, договора се подписва или не от председателя на БЛС, което досега беше причината да няма нов договор, а да се анексира стария и глобени винаги 'да има'. Имам предвид, че самите лекари се дистанцираха от решенията на БЛС, те не смятат, че това е организация представляваща съсловието и защитаваща интересите им, не се припознават в нея.
Решението е самите лекари да се реорганизират. Ако пак някой ги организира отгоре, ще имаме поредния 'побългарен' модел, когато всеки ще намери лесния начин и как да 'се скатае'. А пациента ще се жалва наляво и надясно, ровичкайки се в мрежата за информация - кой е най-добрия специалист по ...., да му платя да ме диагностицира и лекува.