0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Aredhel

  • *
  • 2
  • Всеки ден правете нещо, което Ви плаши!
Екзематин С като средство против пърхот
« -: Октомври 11, 2009, 11:16:01 am »
Преди време четох, че Екзематин С може да се използва като средство против пърхот. Един път седмично се намазва главата /втрива се/ 2 часа преди къпане. Интересува ме някой пробвал ли е лечение с този препарат, има ли положителен резултат и ако има колко е траен този ефект?

Става въпрос за това лекарство, което се използва във ветеринарната медицина.

Eczematin С

Състав: Resorcinum 1,6; Sulfathiazolum 2,5; Acidum salicylicum 1,6; Excipiens ad 100 ml.
Действие: Екзематин С действа антисептично, антимикотично и кератопластично. Намалява сърбежа, омекчава кожата и благоприятства за разтежа на космите.
Животни, за които е предназначен: Непродуктивни животни (кучета, котки, коне).
Показания: При начален стадий на остри екземи, когато преобладават ексудативните процеси; при локално падане на космената покривка; при себорея и др. кожни заболявания.
Начин на прилагане и дозиране: След предварително почистване, чрез напоен тампон разтвора се втрива в кожата. Третирането се прилага 1 – 2 пъти дневно в продължение на 6 – 8 дни. При необходимост се преминава към еднократно третиране до пълното възтановяване на епитела на кожата и космената покривка.
Странични реакции: При продължителна употреба води до изсушаване на кожата от етиловият алкохол. След продължително третиране повече от 10 – 15 дни да се прилагат подхранващи мази.

Аз съм го използвала само по предназначение, когато кучето ми имаше кожни проблеми. При него действаше много добре и винаги имаше положителен резултат.
"Понякога седя и си мисля ..., а понякога просто си седя ...!" - Мечо Пух

Жена с пари е като луд с картечница!