0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #60 -: Октомври 30, 2009, 17:43:54 pm »
Зори, освен горепосочените, Сти много се радва и на ТАЗИ. Вътре през една страниците са с пъзел и отстрани има звуци.
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #61 -: Октомври 30, 2009, 18:20:43 pm »
Мишенце, добре дошла на малката прелест. Много хубаво българско име сте й дали!

Зори, у нас всичко за костенурчето Франклин е голям хит, всяка вечер се чете поне една книжка за Франклин и една друга.

Ето тези двете също са ни много любими, много са хубави и стихчетата и рисунките:
Бодливко Мързеливко http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=152
Работна мецана http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=103. Мецаната я играем и на театър непрестанно - малките мармоти са работните мецани, нарочват си едни плюшени мечета за децата на меца и почват да им готвят, а пък аз съм всички останали герои :)

А, и друга страст е книжката за колите, преразказва филма Cars, който и аз вече съм гледала поне 100 пъти. Само че на децата още не им е омръзнал.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #62 -: Октомври 30, 2009, 19:21:04 pm »
Зори, ние имаме тази и още няколко от същата серия Първи стъпки http://www.pan-bg.eu/?viewID=1&bd_id=337
С твърди страници са.

Мише, добре сте ни дошли и тук! Митака ще е грижовен батко, сигурна съм.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #63 -: Октомври 30, 2009, 21:09:10 pm »
благодаря ви!
Аз искам точно нещо такова като тази серия на Първи стъпки - от нея имаме Думите и Животните,сега търся за Превозните средства,но нещо не намирам около нас.
Искам не просто приказки ,а да е образователна ,а тези са такива точно.Тази с пъзела също е много хубава идея.
Днес така да не ни върви пазаруването.Купихме чувал от Хиполенд,много хубав дебел,сладурски за 15лв. за 105 см. ,в нас го пробвам да видя дали му става - аха да не му стане,на всичкото отгоре ципа излезе отгоре и ми остана в ръката .Че разшивах,слагах цип,зашивах луда станах,дано поне като го изпера да не се свие и да му става все пак.
После купихме зимни обувки.Пробвахме 23 и 24-ти номер и взехме 24.Да ама в нас,какво се сетих да ги разглеждам и видях,че продавачката ни е дала една обувка 23-ти и една 24-ти номер. :(Утре ще ходим да ги сменяме.
<br />
*
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #64 -: Октомври 30, 2009, 21:56:15 pm »
Ех,Зори голяма каръщина те е погнала днес :D

*
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #65 -: Октомври 31, 2009, 11:25:16 am »
Цитат
Аз искам точно нещо такова като тази серия на Първи стъпки - от нея имаме Думите и Животните,сега търся за Превозните средства,но нещо не намирам около нас.
Зори, и такава имаме, но е по-малка и е от поредицата Моята първа книжка, пак на ПАН. Нещо не я намирам сега в каталога им. Тя е от тези с по една картинка на страница.

Допълвам: Ето още една образователна, но нямам отзиви за нея. http://www.pan-bg.eu/?viewID=1&bd_id=438
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 11:30:17 am от sia »
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #66 -: Октомври 31, 2009, 12:59:04 pm »
Зори, точно тези на ПАН образователните са много интересни за повечето деца, които познавам. Ние имаме 6 мисля вече станаха. Изучхиме думите, животните, дивите животни, предметите,животните в двора, във фермата.... Ето сега ние сме на ТАЗИ и ТАЗИ.

Та, по повод 2-рата - аз си мисля, че цветовете им е рано да ги познават на 18 мес до 24. Верно, че си е индивидуално де, ама ми е интересно как е при вас? Стилияна познава само 3-4 цвята. Но просто не съм наблягала на това.
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 13:00:44 pm от Марито »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #67 -: Октомври 31, 2009, 14:37:37 pm »
струва ми се малко рано да се учат букви и цифри в периода 24-36 месеца...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #68 -: Октомври 31, 2009, 15:21:29 pm »
е да определено,пък и той е на 1,8г. още,по-скоро предмети,плодове,зеленчуци,превозни средства.Книгите пъзели (има едни,на които картинките се редят тип дървен пъзел) са също за сега.Ние имаме книга за буквите,но той още не учи самите букви,а гледаме само предметите.Аз не го уча специално на нещо - не го карам да ми повтаря дадени думи.Само разглеждаме и обяснявам кое какво и каквото запомни.Като пеем песни ,вече на няколко ми приглася.  :DКато играем с коли или животни примерно и аз ги нареждам и същевременно броя,той слуша и каквото запомни(за сега до 6 ,като пропуска по някоя цифра всеки път,понякога и по повече :lol:).Купили сме и пластмасови плодове,зеленчуци и животни - показвам ги и казвам,кое какво е.Някои знае да ги каже,други ги познава като го питам и ми ги носи,но не може още да произнесе и така играем и се учим,без да карам насила или непременно да изисквам да знае нещо.
Ако се сещате и за други интересни занимания = игри,учещи на полезни неща,ще се радвам да споделите.
<br />
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #69 -: Октомври 31, 2009, 15:26:13 pm »
струва ми се малко рано да се учат букви и цифри в периода 24-36 месеца...

Имаш предвид да е целенасочено, нали?



Ако се сещате и за други интересни занимания = игри,учещи на полезни неща,ще се радвам да споделите.


Пъзели, конструктори. Кристина има един октопод, пластмасов, с който прави разни фигурки от пластелин.
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 15:28:42 pm от Nina »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #70 -: Октомври 31, 2009, 16:15:25 pm »
Стефания сама ме пита за цветовете, знае им имената на основните, но никога не ги разпознава  :D аз и не искам от нея такова нещо де, нека си живее детството
цифрите- знае до 10, някой от тях казва и на английски /за всичко е виновно бейби Айнщайн, нямам болни амбиции, на нея са й интересни/
за сметка на това е много подредена и организирана, всичко се прави винаги по точно определен ред и не допуска да има разместване в хронологията, за което само мога да се радвам
взехме си чревните и Мб изследвания от ХЕИ- не се изолират никакви гадини, доволна съм, само не сме наясно ще тръгва ли в детско заведение, в какво и кога  :lol: :lol: :lol:

Дървените играчки са на почит у нас- има една кутийка с комбинация от по три елемента на всеки от който е нарисуван определен плод под различна форма /да речем портокал- цял, резенче и като портокалов сок/, а от другата страна символ на плода и на трите части еднакъв, та това трябва да се събере от детето и да се поставят на дървения капак, в който има очертано място за поставянето им
дървен пъзел с различни елементи, според картинката и формата да нареди
http://www.jumbo.eu/ на тази фирма има много хубави


« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 21:40:43 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #71 -: Октомври 31, 2009, 17:14:23 pm »
Здравейте!
Тъй като не съм сигурна,че точно тук е правилният подфорум,в който да публикувам,ще ви питам първо-Къде мога да споделям емоции,притеснения,прегледи при лекари при бременност?
Благодаря ви,предварително!
*
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #72 -: Октомври 31, 2009, 17:47:21 pm »
sun-sun, в темата на бременните можеш да пишеш за всичко това. Леки оставащи месеци ти желая! :)

И ние с Ели сме на тия книжки. Знае от тях домашните и дивите животни, сега и взехме тая с цифрите има и една съвсем малка с формите, от нея знае "глак" ;), т.е. квадрат. Но и при нас няма целенасочено учене, гледаме ги заедно и и казвам кое какво е, и ако го запомни добре или пък някога и тя самата ме пита "кой е?" :) Другите ни книжки са със приказки имаме и панорамна книжка, от която в началото я беше страх, сега вече и е интересна, че мърда картинките вътре. От играчките дървен пъзел, разни конструктори... кракомобил, количка, кукла, но в крайна сметка нищо не и задържа вниманието за дълго и накрая я откривам да вади и мести чекмеджетата на секцията или да се катери по нея и да тряска витрината.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #73 -: Октомври 31, 2009, 19:17:05 pm »
Като стана дума за дървени играчки - ето тези са много интересни на децата, Димана на 1г 8м вече ги редеше уверено, скоро подарихме такава за РД на една нейна 2-годишна приятелка и детенцето се влюби в нея http://shop.pumpelina.eu/product_info.php?products_id=1716 и http://shop.pumpelina.eu/product_info.php?products_id=1652

За учене на цветове, букви, цифри - индивидуално е, пробвайте ги, децата сами си показват дали им е интересно. Дани знаеше много цветове още преди да навърши 2г, с броенето започна около 2.5г, сега се оправя правилно до около 7-8, след това според него идва 14. Буквите обаче тотално ги бойкотира, не го насилвам. Дими вече навърши 2г и все още знае само 3-4 основни цвята, просто не са й интересни. А до скоро се свеждаха едва до "жълто" и "не-жълто". Но пък вече пише 1-2 лесни букви. Аз като цяло предпочитам приказки, песни и ролеви игри пред структурирано обучение, засега. Развива им въображението и вече сами си измислят по някоя историйка.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #74 -: Октомври 31, 2009, 19:39:49 pm »
а, мармотче, тенкс за линка
http://shop.pumpelina.eu/product_info.php?products_id=1175 това е което се опитах да обясня
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #75 -: Октомври 31, 2009, 20:34:43 pm »
Зори, има едни дървени влакчета, които са пълни с "кубчета", с различна форма. Има и връзка за дърпане. За съжаление не мога в момента да намеря линк. Много са интересни, защото стават и за редене, и за дърпане и нещо като конструктор.
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #76 -: Октомври 31, 2009, 20:43:52 pm »
струва ми се малко рано да се учат букви и цифри в периода 24-36 месеца...
Това имах в предвид, че и според мен е рано, но понеже за такава възраст ги дават, затова попитах.
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #77 -: Октомври 31, 2009, 21:34:55 pm »
струва ми се малко рано да се учат букви и цифри в периода 24-36 месеца...
Това имах в предвид, че и според мен е рано, но понеже за такава възраст ги дават, затова попитах.

Според мен си зависи от детето. Андрея знае всяка буква на кой е и то отдавна (нямаше две години). И не от мои амбиции, а защото винаги пита. Където види буквички и пита. Започна сама да пита и за цифрите. Брои до 11 (пединайсет), само че задължително пропуска 7 и 10. Плюс че знае няколко букви да ги пише - "Н" на тати, "П" на дядо, "Л" на другия дядо и нейната си буквичка "А". Но това е защото тя ме кара да й ги казвам и да й ги пиша. Цветовете си ги познава, дори и розово, лилаво, сиво, оранжево... Аз мисля, че на едно дете, ако не му се отдава, колкото и да го напъваш не стават нещата, докато не му дойде времето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #78 -: Октомври 31, 2009, 22:15:15 pm »
Мда, Васе, много си права! Айде бе няма ли да раждаш вече :P
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Последна октомврийска седмичка - 26.10-01.11.2009
« Отговор #79 -: Ноември 01, 2009, 12:02:38 pm »
Искам да ви питам дали сте срещали у нас електрически /с батерии/ четки за зъби за малки деца?
Дали някоя от вас ползва такава?