0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

мнение за успокоение ...
« -: Октомври 12, 2009, 10:29:55 am »
Здравейте,
писах вече в bgmama, сега и тук с молба да кажете някакво мнение - мнение за успокоение.  :)

Бременна съм в 6 г.с. Миналата седмица ходих на преглед и лекарката видя плоден сак в матката с наличие на ембрионални структури в него. Проблемът е, че на лекарката не и хареса формата на сака - била елипсовидна и размерът на сака (измерен по дългата страна) бил по-голям от нормалното. Прати ме да направя кръвен тест със съмнение,че бремеността е от миналия месец и че плодът е спрял развитие. Резултатите от тестовете са - сряда 538,400 (5+3 г.с) и петък 535,400 (5+5 г.с.). Дотук добре, но днес сутринта се събудих с кафяво зацапване и болки в кръста. Имам записан час за преглед чак утре на обяд. Забравих да кажа, че от момента, в който разбрах че съм бременна съм на Утрогестан и Но шпа.
Мили момичета моля ви кажете според вас имам ли някакви шансове бремеността да бъде успешна или по-скоро това е начало на спонтанен аборт?
Re: мнение за успокоение ...
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2009, 11:36:37 am »
Няма да мога да те успокоя, за съжаление. При нормално развиваща се бременност втората стойност на ЧХГ-то ти би трябвало да е над 1000 ед. Най-вероятно става дума за спряло развитие на ембриончето. А и това кафяво зацапване... най-добре още днес се обади на твоя лекар и отивай да те погледне.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: мнение за успокоение ...
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2009, 11:39:39 am »
за съжаление тези стойности показват,че плода не се развива,иначе щяха да се удвоят за тези 2 дни.
Съжалявам много ,дано следващият път е успешна!
<br />
Re: мнение за успокоение ...
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2009, 12:24:52 pm »
Ужасно съжалявам - допуснала съм техническа грешка за кръвните тестове - резултатът от сряда е 358,400, а от петък е 535,400.  :oops:

Сега пуснах нов кръвен тест, а утре съм на преглед. Стискайте ми палци, моля ви ...
*
Re: мнение за успокоение ...
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2009, 13:29:35 pm »
Имала съм бременност със сакче, което беше елипсовидно.Бремеността ми се задържа до пети месец, но не заради това, че му имаше нещо на плода.Обяснението на док.беше, че при имплантацията лигавицата ми беше много тънка и за да се закрепи добре е заело тази форма.След няколко седмици формата си придоби естествения си вид за тези седмици на които беше.
 Желая ти успех.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: мнение за успокоение ...
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2009, 16:30:36 pm »
Мила Мария,

щом ЧХГ ти расте това е добър знак! Стискаме ти палци за добър резултат!

Re: мнение за успокоение ...
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2009, 19:03:09 pm »
Благодаря на всички, които ми отговориха и ми дадоха подкрепа. :bighug: Положението при мен обаче хич не е добро. Резултатите от днес са 578,900 т.е от петък до днес (понеделник) стойностите са се покачили едва с 50 единици. Обадих се на лекарката - утре съм на преглед, вдруги ден - (най-вероятно) абразио. Мъчно ми е много, но добре поне, че съм човек, който умее да става след като падне. В тази връзка моля ви кажете какви изследвания да си направя - трябва да поема на някъде! Мисля, че трябват изследвания тъй като това ми е пета бременност:
2001 - извънматочна (отстранена дясна тръба)
2004 - спонтанен аборт - 6 г.с.
2006 - родих живо и здраво прекрасно момченце
2008 - спонтанен аборт - 6 г.с
2009 - ...... написах по-горе  :(

Кажете момичета, трябва ли, според вас, да направя генетични изследвания, предвид това че имам живо и здраво дете? Четох тук, че д-р Конова препоръчвате, та мисля на там да се насоча. Само незнам как да се свържа с нея и колко време се чака за преглед.
Извинете за дългия пост, но имах нужда да споделя, а знам че тук ще ме разберете най-добре. Ще ви бъда много благодарна, ако ми отговорите! :youwoman:

До скоро
*
Re: мнение за успокоение ...
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2009, 21:35:59 pm »
Съжалявам много за случилото се. :(

Преди абразиото не трябва ли да са сигурни, че има нещо в матката? Мисълта ми е, не трябва ли да се отхвърли първо някак възможността да е извънматочна бременност?