0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

въпрос за туморен маркер
« -: Октомври 08, 2009, 20:55:15 pm »
Дано темата е за тук...
Моля,помогнете ми-вчера в "Майчин дом" гр София си прави изследване за туморен маркер,от притеснение забравих да питам доброкачествено ли е!
Ето и резултата- туморен маркер CA 125 в реф граници 8.09  като реф граници са от 0-35
Предстои ми операция за отстраняване на яйчника,но искам да знам да имам ли надежда за хубаво! Имам бебе,което живее само с мен и само мен си има.Имам 4 операции до сега-това е единственият ми яйчник.3 операции са от кисти и раждане секцио.Страх ме е и не знам какво да мисля...
Помогнете ми
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: въпрос за туморен маркер
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2009, 21:21:52 pm »
Здравей, съжалявам за многото операции, които си преживяла! Лекарят ти каза ли ти защо ти пуска този маркер? По принцип може да го изследват при съмнения за ендометриоза. На мен също са ми го изследвали по тази причина. Не се плаши, защото се нарича туморен маркер. По стойностите, които даваш, мисля, че няма от какво да се притесняваш.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: въпрос за туморен маркер
« Отговор #2 -: Октомври 09, 2009, 21:01:56 pm »
Благодаря за отговора-имах киста - откриха ми я на 18.09. в Монтана,но се оказа,че не  е киста,а тумор на яйчника и ми предстои операци я след месец най-много.Та туморния маркер беше за това.Страх ме е,да не се окаже нещо по-сериозно
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: въпрос за туморен маркер
« Отговор #3 -: Октомври 09, 2009, 22:19:14 pm »
Искрено се надявам и се моля, всичко да е наред и тумора ти да е доброкачествен! Стискам палци за теб! Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: въпрос за туморен маркер
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2009, 00:33:44 am »
  viviqn_ka,

измерването на СА 125 преди операция на киста е нещо напълно нормално. Прави се с цел да се направи предварителна преценка дали кистата е ендометриозна или злокачествено образувание. След като маркера ти е в норма няма от какво да се притесняваш. Този маркер се измрева винаги преди опрация за кисти на яйчника. Стандартна процедура е.
 
Здраве и късмет!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: въпрос за туморен маркер
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2009, 13:30:14 pm »
*dama*, момичето е писало, че кистата се е оказала тумор :? Иначе изследването на маркера при кисти е нормално, да. В случая мисля, че има друго значение.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: въпрос за туморен маркер
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2009, 16:12:02 pm »
   Дали е тумор и какъв само след операция може да се каже. Имайте предвид, че туморите могат да са и доброкачествени. Ето повече  информация за кистите, доброкачествените и злокачествените тумори:

http://209.85.129.132/search?q=cache:sV7NfhHsEqAJ:www.maichindom-varna.com/blog.php%3Fs%3D45%26id%3D14+%F2%F3%EC%EE%F0+%ED%E0+%FF%E9%F7%ED%E8%EA%E0&cd=28&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&lr=lang_bg

Моя СА125 бе 100 при норма до 35 и в крайна сметка се оказа ендометриоза. Кистите/туморите бяха на двата яйчника 6/8 см. За мен при такъв нисък туморен маркер вероятността да е нещо сериозно е нищожна. На мен ми правиха коремна операция и запазиха част и от двата яйчника. Моя съвет е да се успокоиш. Знам колко страшно звучи туморен маркер, но такава стойност на СА125 сама по себе си е много успокоителна. Стискам ти палци yahoo_33
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: въпрос за туморен маркер
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2009, 16:50:00 pm »
viviqn_ka спомних си те от преди доста време бях чела темата ти искам да ти пожелая само щастие и късмет за в бъдеще през много трудности премина дано това е последната.Щастие и успех мила.
Re: въпрос за туморен маркер
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2009, 12:53:15 pm »
Благодаря на всички ви за подкрепата.
denisa12251 , да,писах много тук и всички много помогнахте :) БЛАГОДАРЯ ИСКРЕНО,РАДВАМ СЕ,че има хора като вас-хора,които въпреки своите проблеми,съчувстват на другите и се опитват да помогнат.
Дано всичко мине добре и да няма усложнения-това малко създание си има само мен,както и аз имам само него,но ни е добре заедно и въпреки всичко се справяме.
Нямам думи да благодаря на всички вас...  :bighug:
Re: въпрос за туморен маркер
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2009, 12:55:20 pm »
*dama* , страницата не се отваря  :?
Re: въпрос за туморен маркер
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2009, 13:45:37 pm »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: въпрос за туморен маркер
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2009, 14:11:57 pm »
Изследването на туморен маркер  при неинформиран  пациент е много  плашещо и стряскащо-казвам го от  личен опит.
Преди  първата лапароскопия ,когато лекаря ме изпрати да го изследвам и видях с-ст 30-тина пъти над нормата ,е ясно как се почуствах.
При мен съмненията бяха за енометериоза ,след лапарото твърдяха, че  е шок.кистата ,но хистологията отхвърли тази диагноза.
Казвам това за успокоение на всички ,на които предстои подобно изследване и операция,че надеждата е докрая .


Re: въпрос за туморен маркер
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2009, 16:59:35 pm »
да,вече се отваря...Благодаря