0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Поредната лекарска некадърност !
« -: Октомври 15, 2009, 16:43:34 pm »
Здравейте , повечето от Вас ме познават и знаят ,че съм доста години във форума.
От много време се опитвам да забременея , водя съвестно графиките си , всякакви изследвания съм правила , то хормони , генетични , имунологични, фоликуметрии, анти тела- нищо , всичко си е ОК. Само едно нещо отлагах 4 години- цветна снимка. Страх ме беше и от процедурата и от резултата- знаех ,че ще е лош и не исках да го чуя , исках да си се надявам всеки месец да се взирам в теста и да ми се привижда втора черта. Докато началото на септември не ме напусна приятеля ми. Тогава реших че няма какво да губя! ЦВЕТНА СНИМКА- само това ми беше пред очите. Д-Р Бранкова , при която ходя от както се знам , на Бул.Витоша 51/ ако не се лъжа / ми назначи изследване в клиниката в която работи - Свети Лазар , което не било точно цветна снимка - а СОНОХИСТЕРОСАЛПИНГОГРАФИЯ.С пълна упойка , събудих се и получих шамар в лицето - запушени маточни тръби и наличие на ендометриален полип. Поисках да видя снимката - отговора беше " Ми аз не я сейвнах и изключих апарата"- За 640 лева получих само един лист хартия , дори и касов бон не ми дадоха.Това беше края за мене - сетих се за целия ентусиазъм - за всички вдигания на крака след секс, тестовете, надеждите. Рухнах психически.След 15 дни реших да потърся второ мнение . Отидох при Д-р Велтова в Майчин дом .Видя един лист хартия ,и каза ,че това не е резултат за нея . На 11,10 ме приеха за лапароскопия . На 12,10 сутрента бях на магарето. Като се събудих получих втория шамар - нищо ти няма на тръбите - и двете са проходими, няма и ендометриале полир , имаше един миомен възел с размери 3/2,5см. който махнахме. Момиче - всичко вече ти е ОК. Сега се опитвам да свикна с новата мисъл , да си намеря нов приятел и да видим ка ще се наредят нещата. Искам да предпазя повечето от Вас. Моля Ви ходете при лекари с Име и опит - и винаги искайте и второ мнение....... :)   едно щастливо вече момиче 
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 18:34:06 pm от casablanka »


Спрете Земята, искам за сляза
*
Re: Поредната лекарска некадърност !
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2009, 17:22:01 pm »
casablanca, съжалявам за това, през което си минала, но се радвам за добрия резултат накрая.
Добре правиш, че споделяш историята си. Това дори не е лекарска некадърност, а мошеничество. От друга страна, аз точно от момичетата във форума научих, че цветната снимка не е болка за умиране и е едно от първите задължителни изследвания.
Късмет оттук насетне!
Re: Поредната лекарска некадърност !
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2009, 17:28:22 pm »
мерси :D и в Майчин дом струва 80 лева  8O


Спрете Земята, искам за сляза
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Поредната лекарска некадърност !
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2009, 18:18:37 pm »
Casablanka, миомния възел ли се оказа причината за незабременяването?
 Иначе по темата - думи нямам... Как е възможно някои "лекари" да спят спокойно вечер !? А за сумата от 640 лева ... ще си замълча ... Ужасно !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Поредната лекарска некадърност !
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2009, 18:32:39 pm »
 casablanka
Просто от любопитство,а бившия ти вече приятел, направи ли си изобщо спермограма?
*
Re: Поредната лекарска некадърност !
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2009, 19:18:37 pm »
Наистина ли за хидротубация (сонохистерография) са ти взели 640 лв?  8O


     
Какво представлява сонохистерографията (хидротубацията)
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 19:21:31 pm от Елфи »
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Поредната лекарска некадърност !
« Отговор #6 -: Октомври 16, 2009, 19:14:36 pm »
Казабланка, пожелавам ти да не се случват повече такива неща, да намериш човека за себе си и в резултат на голяма любов да забременееш в скоро време. благодаря, че сподели историята си, с която ще предпазиш доста момичета от подобни ужаси.късмет :)
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Поредната лекарска некадърност !
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2009, 13:27:17 pm »
Благодаря за отговорите , внимавайте и бъдете умни !!!!

П.П Да приятелят ми имаше спермограма , Да възможно е да е пречела на забременяването .
 :bighug:


Спрете Земята, искам за сляза
Re: Поредната лекарска некадърност !
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2009, 13:41:33 pm »
Дано скоро се похвалиш със страхотна новина, Рени...
Бяхме заедно с нея и видях каква беше реакцията й, като й каза докторката, че си е имала проходими тръби! Душичка...  :bighug:

*
Re: Поредната лекарска некадърност !
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2009, 14:19:06 pm »
Нямам думи с които да коментирам въпросната “докторка“.... Но има една мъдра мисъл, която аз харесвам :“Всичко е добре, когато свършва добре“. Пожелавам ти да нямаш повече разочарования и в най-скоро време да се сбъднемечтата ти! :D
Re: Поредната лекарска некадърност !
« Отговор #10 -: Октомври 19, 2009, 02:36:06 am »
Само да кажа ,че нямахме мъжки фактор. До последно си мислех ,че проблема е в мен. Сега си давам сметка ,че всичко е било на психологична основа и най-вероятно не е било писано да имам дете от този мъж .
Силно прегръдки и горе главите!!!!


Спрете Земята, искам за сляза