0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #580 -: Декември 01, 2009, 11:53:19 am »
Момичета,
Имате ли идея защо теста след инвитро при Стаменов и Персенска се насрочва за 17 ден след трансфера, а в другите клиники ( Щерев и Владимиров) на 10 ден?
Има ли смисъл при липса на бременност да се взимат още 7 дена лекарства?
Има смисъл да се взимат лекарства 7 дни.
Има случаи с кръвен тест на 10 ден 0,00 и по-късно положителни. 2 такива в бгмама, завършили с близнаци и един на "живо" срещнах в клиниката.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #581 -: Декември 01, 2009, 13:12:13 pm »
Така е и аз познавам случаи с 0.00 на 15 ден и после с бебнца, вече родени.
Лекарства се взимат до 17 ден, както препоръчва док.
преди малко бях в клиниката, записах час за 8.12

Доки е тук до 10.12, а клиниката работи до 12.12

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #582 -: Декември 01, 2009, 13:23:01 pm »
Така е и аз познавам случаи с 0.00 на 15 ден и после с бебнца, вече родени.
Лекарства се взимат до 17 ден, както препоръчва док.
Това може да се случи само и единствено при лабораторна грешка. В този смисъл - като пускате кръвен, добре е да е в самата клиника или в изпитана лаборатория.
Цитат на: rossy *
[color=purple
и то уринен , защото ако тогава теста е + , значи е достатъчно положителен[/color]
Това с уринния тест не мисля, че е показател - всички знаем, че точността им не е голяма. Лично аз не бих се доверила на уринен, но бих го направила след положителен кръвен, за да видя тия 2 чертички най-накрая!  :D
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #583 -: Декември 01, 2009, 13:55:45 pm »

[/quote]
Това с уринния тест не мисля, че е показател - всички знаем, че точността им не е голяма. Лично аз не бих се доверила на уринен, но бих го направила след положителен кръвен, за да видя тия 2 чертички най-накрая!  :D
[/quote]

Аз така и не си направих уринен да видя тези чакани :bfp: и сега ме е яд.Но нищо, следващия път ще си направя, живи и здрави, и резултата от кръвния тест ще си запазя  :D .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #584 -: Декември 01, 2009, 16:50:14 pm »
При първия си опит правих домашен на 13 ден и показа 2 хубави чертички, после направих още два. На 17 ден имах кръвен над 750 единици, за съжаление не си го пазя  - оказаха се три  :(

Така че домашните са абволютно точни, когато имат какво да отчитат.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #585 -: Декември 01, 2009, 17:23:00 pm »
Много ви благодаря за бързите отговори милички! Декември е моят месец, дано и сега да ми е на късмет  :D Успех и на вас!  :crossfingers:

Стиснати палци и от мен имаш!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #586 -: Декември 01, 2009, 19:55:05 pm »
При първия си опит правих домашен на 13 ден и показа 2 хубави чертички, после направих още два. На 17 ден имах кръвен над 750 единици, за съжаление не си го пазя  - оказаха се три  :(

Така че домашните са абволютно точни, когато имат какво да отчитат.
Недей да правиш такива твърдения - има много случаи, в които момичетата са правили уринен тест и са спирали лекарствата заради отрицателен такъв, а впоследствие са се оказвали бременни. Продължавам да твърдя, че по-добрият вариант е кръвен, но всеки преценява сам за себе си.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #587 -: Декември 01, 2009, 20:16:27 pm »
Малко встрани от горните разсъждения, може ли някоя от вас, която е слагала глобули виагра по време на стимулацията, да ми каже кога точно трябва да се спрат - в четвъртък сутринта(03/12) ми е пункцията, довечера трябва да сложа Овитрела. Благодаря предварително.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #588 -: Декември 01, 2009, 20:51:21 pm »
Малко встрани от горните разсъждения, може ли някоя от вас, която е слагала глобули виагра по време на стимулацията, да ми каже кога точно трябва да се спрат - в четвъртък сутринта(03/12) ми е пункцията, довечера трябва да сложа Овитрела. Благодаря предварително.
Тази вечер и утре сутринта си сложи,....вечерта пропусни.
Правят промивка преди манипулацията,но.... за всеки случай.
Добър резултат от  пункцията!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #589 -: Декември 01, 2009, 22:39:40 pm »

преди малко бях в клиниката, записах час за 8.12


ей разминаваме се , аз съм за 5-ти  :(


При първия си опит правих домашен на 13 ден и показа 2 хубави чертички, после направих още два. На 17 ден имах кръвен над 750 единици, за съжаление не си го пазя  - оказаха се три  :(

Така че домашните са абволютно точни, когато имат какво да отчитат.
точно това имах в предвид!!!

Аз правих домашен тест на 12 ден и ми показа 2 чертички...нищо че нещата не се развиха добре. Ако са абсолютно безнадеждни док няма да казва да се прави уринен тест на 17 ден , а щеше да ни праща на 15 ден примерно на кръвен ,нали?
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 22:59:53 pm от Елфи »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #590 -: Декември 01, 2009, 23:14:18 pm »

преди малко бях в клиниката, записах час за 8.12


ей разминаваме се , аз съм за 5-ти  :(



И аз съм на 5.12. от 14;00,може да се срещнем и да се запознаем :D
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #591 -: Декември 02, 2009, 10:07:30 am »
Тази вечер и утре сутринта си сложи,....вечерта пропусни.
Правят промивка преди манипулацията,но.... за всеки случай.
Добър резултат от  пункцията!
[/quote]
Много благодаря, Юличка; аз междувременно говрих с док и той каза да ги спирам. Ще ми останат няколко глобули - довечера ще видя колко точно и ще ги предложа да ги подарявам...
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #592 -: Декември 02, 2009, 10:25:21 am »
Момичета искам да ви попитам какво е лекарството и каква му е цената му дето се слага на втория ден след овулация след направена биопсия.
Благодаря ви за отговора и успех
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #593 -: Декември 02, 2009, 10:26:30 am »
rossy*, не помня някъде да съм казала, че уринните тестове са абсолютно безнадеждни. Това, което казах, е, че кръвният тест е по-точен. Ти, ако искаш, можеш да разчиташ и на добре познатото закъснение на цикъла - то също в крайна сметка ще покаже има ли или няма бременност, макар че не винаги дава гаранция, нито пък е "абсолютно безнадежден" показател.

И в допълнение - лично на мен доктор Стаменов никога не ми е споменавал уринен тест, единственият вид тест, който сме обсъждали, е бил кръвен.

Поздрави и късмет!
« Последна редакция: Декември 02, 2009, 10:28:57 am от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #594 -: Декември 02, 2009, 11:19:02 am »
уринните тестове са надеждни, но не на 100%. при първата ми бременност отчете на 10-ти ден след бластоцист трансфер, а при втората ми на 12-ти ден след трансфер на 2-ри ден.
кръвните са по-надеждни, но при тях понякога става лабораторна грешка. при първата ми бременност на 15-ти ден отчете 46.000  :?, докато при приятелката ми, която също беше бременна 0.и нещо  :?

принципно кръвен тест трябва да отчете на 11-ти и 13-ти ден след пункция или 8-ми и 10-ти ден след 3-ти ден трансфер, 6/8 ден след бластоцист трансфер.

само да уточня - не подстерехавам за ранните кръвни, слушайте си докторите  :P
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #595 -: Декември 02, 2009, 11:28:35 am »
Много ви благодаря за бързите отговори милички! Декември е моят месец, дано и сега да ми е на късмет  :D Успех и на вас!  :crossfingers:

Стиснати палци и от мен имаш!

Мерси Силве! Надявам се, че при теб успешно е минала хистероскопията!
При мен вече мина пункцията, сега ще чакаме...
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #596 -: Декември 02, 2009, 11:38:08 am »
Малко встрани от горните разсъждения, може ли някоя от вас, която е слагала глобули виагра по време на стимулацията, да ми каже кога точно трябва да се спрат - в четвъртък сутринта(03/12) ми е пункцията, довечера трябва да сложа Овитрела. Благодаря предварително.



аз сложих вечерта преди пункцията и после ги спрях, а и доктора кза да ги спра.
Останаха ми малко, така че мог да ги подаря
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #597 -: Декември 02, 2009, 17:15:40 pm »
cambozzola аз също съм "за" кръвен тест, но исках да кажа, че домашен също отчита, когато има какво да отчете. Да, в клиника Малинов казват на 17 ден кръвен, на мен при 3 ЕТ ми казаха на 15 ден. Много е относително.
Моя приятелка никога не е правила кръвен, винаги се е доверявала на домания тест.
Ако не бяха точни и не отчитаха, нямаше да се произвеждат.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #598 -: Декември 02, 2009, 19:18:50 pm »
Първите два опита правех кръвни защото прокървявах на 11-ти ден, при последния реших че това напрежение ще си го спестя, и така на 14-15-ти ден направих уринен (само това за последния опит), нито проследяване на ЧХГ, ни чудо. Спестих си ОГРОМНОТО напрежение за мен и съпруга ми и не съжалявам.
Кураж момичета, с вас съм!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #599 -: Декември 02, 2009, 19:29:28 pm »
... В този смисъл - като пускате кръвен, добре е да е в самата клиника или в изпитана лаборатория.


И в клиниките стават грешки, познавам аналогичен на моя случай.Необяснимо, но се повтори 1:1 моята история, но този път док каза да не се спират лекарствата.