0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #460 -: Ноември 18, 2009, 17:56:39 pm »
А как вървят часовете при д-р Стаменов сега, има ли голямо закъснение пак, в смисъл, ако часа е за 18., в колко извикват.

Обикновеното закъснение от часчас и половина.Последният път чаках близо 2.30ч,защото беше в операция.

Силванче,
Като отидеш в клиниката първо отиваш на регистратурата на партера и си казваш имената и за колко часа ти е прегледа.След това  ти казват за кой кабинет си - дали си за 4-я ет. или за 1-я ет.Предвид натовареността в клиниката може и д-р Персенска или д-р Шефкедова да те прегледат.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #461 -: Ноември 18, 2009, 22:37:31 pm »
Тук съм отново , имам едно питане и колкото и странно да ви се стори ще помоля за отговор.
В Събота имаме сериозен повод за празнуване и съответно пийване и тъй като живот и здраве би трябвало пункцията ми да е в Неделя , се интересувам до колко мога да си позволя да пия алкохол /50 гр.ракийка мога ли да си позволя или е изключено ?/, и още по - интересно ми е , тъй като половинката ми тогава ще дава материал , а той пие само бира , има ли значение колко ще изпие денят преди даването на С., тъй като аз му обеснявам , че ще даде отражение на качеството...Той не че ще прекалява , ама все пак да попитам ...
« Последна редакция: Ноември 18, 2009, 22:39:15 pm от evita1717 »
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #462 -: Ноември 18, 2009, 22:43:16 pm »
evita1717 това никой няма да може да те посъветва. решението е изцяло ваше. аз не мисля, че ще има проблем при теб, но това е лично мнение. що се отнася до половинката ти не знам доколко се влияе от алкохол, бира и какви показатели гоните. това мжеше да обсъдиш с докторите и да ти е мирна главата. каквото и да решите весел празник и успешен опит ти пожелавам.  :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #463 -: Ноември 18, 2009, 22:57:34 pm »
evita1717, по-добре пропусни алкохола.
Чела съм листовката на упойката, там пишеше да не се употребява алкохол преди и след използването и , имаше посочени и колко часа, но не помня точно.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #464 -: Ноември 18, 2009, 22:58:20 pm »
Евита аз когато бях в стимулация съм питала дали ще ми попречи 1-2 чаши вино например и са ми казвали ,че няма проблем.Но за половинката си питай док ,ние сме със замразен ,затова не съм се интересувала.Успех в неделя!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #465 -: Ноември 18, 2009, 23:00:03 pm »
evita1717 това никой няма да може да те посъветва. решението е изцяло ваше. аз не мисля, че ще има проблем при теб, но това е лично мнение. що се отнася до половинката ти не знам доколко се влияе от алкохол, бира и какви показатели гоните. това мжеше да обсъдиш с докторите и да ти е мирна главата. каквото и да решите весел празник и успешен опит ти пожелавам.  :)

По принцип Спермограмата му е добра , като количество е по - малко , но като качество си е както трябва. Не сме с мъжки фактор !
Благодаря ти justy за бързото включване !
По принцип не е проблем да не пие , но ще идват роднини от далеч , незапознати с това което вършим и се предполага , че ще се наложи да пийне биричка ... та затова се чудя много ...
Но явно ще попитам в Петък докторите !
Благодаря и на останалите момичета включили се с отговор !!!

Така и така питам се сещам още нещо , кога се слага това "лепило" в деня на трансфера или предният и болезнено ли е ?При всеки случай ли се слага или зависи от нещо конкретно ?
« Последна редакция: Ноември 18, 2009, 23:05:33 pm от evita1717 »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #466 -: Ноември 18, 2009, 23:04:23 pm »


Така и така питам се сещам още нещо , кога се слага това "лепило" в деня на трансфера или предният и болезнено ли е ?
Преди трансфера, не е болезнено.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #467 -: Ноември 18, 2009, 23:09:15 pm »


Така и така питам се сещам още нещо , кога се слага това "лепило" в деня на трансфера или предният и болезнено ли е ?
Преди трансфера, не е болезнено.
А защо не се слага когато е самият трансфер , явно има значение , но защо ?
Би ли ми описала по - подробно как протича манипулацията , защото днес присъствах на ситуация в която д-р Персенска не можеше да се справи с поставянето на това "лепило"на една пациентка и извика на помощ д-р Стаменов , та останах с впечатлението , че явно не е толкова лесно поставянето му !
Благодаря ти !
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #468 -: Ноември 18, 2009, 23:13:42 pm »
evita1717 , не се затормозявай с неща които не зависят от теб  :)
Не знам как да ти опиша какво представлява, като трансфер е , но и това ти предстои.
Все някой от лекарите ще се справи, не се притеснявай.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #469 -: Ноември 18, 2009, 23:36:51 pm »
Няма нищо сложно в поставянето на" лепилото".Абсолютно нищо не се усеща.Но то не се слага при всички пациентки,лекарите преценяват.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #470 -: Ноември 19, 2009, 08:54:30 am »
evita1717 , не се затормозявай с неща които не зависят от теб  :)
Не знам как да ти опиша какво представлява, като трансфер е , но и това ти предстои.
Все някой от лекарите ще се справи, не се притеснявай.
Няма нищо сложно в поставянето на" лепилото".Абсолютно нищо не се усеща.Но то не се слага при всички пациентки,лекарите преценяват.

Благодаря Ви момичета за бързите отговори !Страхотни сте !
*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #471 -: Ноември 19, 2009, 09:43:13 am »
В Събота имаме сериозен повод за празнуване и съответно пийване и тъй като живот и здраве би трябвало пункцията ми да е в Неделя , се интересувам до колко мога да си позволя да пия алкохол /50 гр.ракийка мога ли да си позволя или е изключено ?/

Евита, аз вечерта преди упойката за хистероскопията изпих една биричка и нямаше проблем на другия ден. Успех на пункцията и на трансфера после!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #472 -: Ноември 19, 2009, 16:28:47 pm »
На някой слагали ли са атропин преди трансфер?
Нещо не можах да се ориентирам за какво е и нямах възможност да попитам.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #473 -: Ноември 19, 2009, 17:15:39 pm »
На някой слагали ли са атропин преди трансфер?
Нещо не можах да се ориентирам за какво е и нямах възможност да попитам.

Да ,на мен са ми слагали атропин.Той спомага за отпускане на гладката мускулатура и по този начин улеснява трансфера.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #474 -: Ноември 19, 2009, 17:31:20 pm »
На някой слагали ли са атропин преди трансфер?
Нещо не можах да се ориентирам за какво е и нямах възможност да попитам.

Да ,на мен са ми слагали атропин.Той спомага за отпускане на гладката мускулатура и по този начин улеснява трансфера.
Благодаря.
Досега само ношпа имах. Но като слагаха средата беше голям зор, поне половин час.
На излизане лекарката каза че ще трябва атропин и излезе.
Да имам за какво да се чудя следобеда  :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #475 -: Ноември 19, 2009, 18:22:02 pm »
Попчо,
Аз съм по същия начин.Докато ми сложат лепилото половинчасов зор имаше  :lol: и сега вече си знаят.Да знаеш,че от атропина ще ти пресъхне устата и ще си в леко особено настроение - аз се хилех като идиот  :lol:
Но шпа също ще ти го бият.
Успех на трансфера!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #476 -: Ноември 19, 2009, 21:14:24 pm »
Попчо,
Да знаеш,че от атропина ще ти пресъхне устата и ще си в леко особено настроение - аз се хилех като идиот  :lol:
Но шпа също ще ти го бият.
Успех на трансфера!

Ще имаш и сърцебиене.

Успех и от мен!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #477 -: Ноември 19, 2009, 21:43:57 pm »
Попчо,
Да знаеш,че от атропина ще ти пресъхне устата и ще си в леко особено настроение - аз се хилех като идиот  :lol:
Но шпа също ще ти го бият.
Успех на трансфера!

Ще имаш и сърцебиене.

Успех и от мен!
Благодаря и на двете  :)
Друго си е да е подготвен човек.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #478 -: Ноември 19, 2009, 22:38:10 pm »
Попчо,
Да знаеш,че от атропина ще ти пресъхне устата и ще си в леко особено настроение - аз се хилех като идиот  :lol:
Но шпа също ще ти го бият.
Успех на трансфера!

Ще имаш и сърцебиене.

Успех и от мен!

След като не е болезнена манипулацията , защо се бият толкова лекарства и защо става така бавно  8O , явно нещо не разбирам  :ask:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #479 -: Ноември 19, 2009, 23:20:15 pm »
Попчо,
Да знаеш,че от атропина ще ти пресъхне устата и ще си в леко особено настроение - аз се хилех като идиот  :lol:
Но шпа също ще ти го бият.
Успех на трансфера!

Ще имаш и сърцебиене.

Успех и от мен!

След като не е болезнена манипулацията , защо се бият толкова лекарства и защо става така бавно  8O , явно нещо не разбирам  :ask:
Използват се споменатите лекарства само при уловието, че имаш проблем с маточната шийка или по-скоро канал.
Понякога се случва чисто физиологично да има изкривяване на канала и трансфера, респективно и поставянето на лекарството, което принципно, чисто механично като действие  е аналогична процедура като трасфера само, че с друга цел.


Евита, това не означава, че при теб ще се наложи.

Не се страхувай!

Все пак вероятно са ти направили т.н. " сондаж " преди процедурата и са наясно с твоята физика.
Когато няма проблем с мат. канал процеурата трае няколко секунди до минута - две.

Успех!
« Последна редакция: Ноември 19, 2009, 23:24:08 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън