0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #180 -: Октомври 22, 2009, 19:43:39 pm »
Какво се предлага в 12 г.с освен ФМ?
На мен ми правиха някакво изследване за вероятността бебето да има Синдрома на Даун. Знам че се прави преди 13/14 седмица.
Ехото в 12 г.с. е добре. Бебето е доста оформено и също се гледа за Даун, освен много други неща...
Болките са най-вероятно от кашлицата. Още ти е рано да се разширяваш... :D


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #181 -: Октомври 22, 2009, 20:04:18 pm »
Болките са най-вероятно от кашлицата. Още ти е рано да се разширяваш... :D[/color]

хихихи раничко ми е и аз така мисля :) Но на коремче вече съм пораснала :) Изглеждам перманентно преяла :D
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #182 -: Октомври 22, 2009, 20:12:09 pm »
bsvane2 ти от НЗ ли беше? Питам, че имам въпроси и ако е удобно да те разпитам на лични :)
Не съм от НЗ, аз съм в Щатите. Едно друго момиче беше, мисля че и тя е в малките месеци. Но все пак ако имаш въпроси, питай. В понеделник като отида на преглед ще видим какво предлагат. Тези в 12-13 аз ги прескочих, те са за Даун. Температурата ми спадна на сутринта без да пия нещо за нея. Дано не се вдига пак. Пих и сироп за кашлица, че малко се обаждам.
Вече май ние поемаме щафетата, другите мами са отишли на среща с малките пухчета. То ще се разбере скоро. :D
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #183 -: Октомври 22, 2009, 22:18:22 pm »
Внимавай със сиропите за кашлица. Не знам какви има при вас, но гледай да е на билкова основа. Мукосолвана например не се препоръчва на бременни в начални месеци. Затова пих по малко от него :)
Аз за НЗ питам, че сме се замислили с мъжа на къде да отлетим след някоя и друга година. Засега по точки печели Канада, но се бяхме замислили и за НЗ. Затова питах :)
Ами май да, ние ще поемем щафетата, пък на мен много ми се иска и нови бременни да видим скоро :D
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #184 -: Октомври 22, 2009, 22:32:46 pm »
Ох, да и аз това следя какво мога и какво не мога да пия. Тука са ми дали един списък на първата консултация какво се препоръчва да се пие по време на бременност ако си болна и аз гледам от там. Няма да прекалявам обаче, пък и с риск да си побухам повечко :)
В Канада не съм била, но знам че има много българи там. Ти първо роди детето живо и здраво и после светът е твой :D.
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #185 -: Октомври 22, 2009, 23:52:39 pm »
В Канада не съм била, но знам че има много българи там. Ти първо роди детето живо и здраво и после светът е твой :D.

Хахха, това ни е плана на първо време :D ЗА гърлото на мен ми помагаше един лимон и лъжица мед, разбъркано и пиеш бавно, но наведнъж. Веднага усещаш щипане в гърлото и после кашлицата намалява. Аз досега килограм лимони съм изяла сигурно :D
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #186 -: Октомври 23, 2009, 02:29:38 am »
Аз съм момичето от НЗ  :lol: От скоро сме тук, но на мен не ми харесва. Аз дойдох заради мъжа ми. Уговорката ни беше да опитаме за една година и после да се приберем в БГ и да решаваме къде искаме да живеем. Но ни се промениха плановете  :D Ще си дойдем по-рано, живот и здраве, март месец догодина. Аз малко се притеснявам от този дълъг полет, дали може, има ли някаква опасност, но ще говоря с гинеколога, да видим какво ще каже. Сега ще чакам 4 до 6 седмици да ми се обадят за преглед, вижда ми се доста, ще съм вече в началото на четвърти месец. Но ако не се обадят до 12та седмица, ще ходя пак при GP-то за направление за фетална морфология, не искам да я пропускам. Надявам се, да не изтърва нещо важно през тези начални месеци.
Някой знае ли как стои въпроса с пътуването със самолет по време на бременност?
jasmin_veni, относно емигрирането питай каквото те интересува, ако знам, ще ти отговоря.
Поздрави от другия край на света и хубав ден на всички!!!






Чакаме те, отдавна те чакаме ... ще ни е хубаво заедно, ела!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #187 -: Октомври 23, 2009, 02:38:09 am »
bsvane2 и аз я чакам тази ваксина/за свинския грип/,но за сега само  за тази със живия вирус правят апоитменти.Другата седмица трябва да е на линия.Аз съм в 7 ма седмица и се чудех дали да не чакам 2рия триместър,но не ми се рискува.Страх ме е да чакам толкова дълго време.От самата ваксина не ме е страх.Тя е като другата ,но за силата на свинския грип.На мен ми казаха да попитам за тази която се слага веднъж./тя не съдържа mercury.За температурата не се притесняваи 37.2 е нищо .Относно листа с позволените лекарства които са ти дали в началото мисля,че е доста голям,и не всичко там е ок./аз го имам същия списък/,но се  консултирам с доктор преди да трябва да пия нещо.Бързо отърваване от кашлицата ти желая.
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #188 -: Октомври 23, 2009, 09:23:29 am »
jasmin_veni първата ФМ може да се направи до 13г.с. и 6 дни, така че 12г.с. е добре ! Аз после в 16г.с. пусках изследване за БХС.
denisa12251 да кажеш после как е минал прегледа  :)
Luci дано и вие да сте добре 1
bsvane,SARA а не е ли опасно да се правят противогрипни ваксини по време на бременност ? Не съм запозната с въпроса затова питам. Защото тук като не си бременна и ти направят трябва да се изчака 1м. и тогава да се правят опити, та ако си бременна съвсем не знам някой да си слага ?
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #189 -: Октомври 23, 2009, 10:56:05 am »
Ето инфо за БХС-то, срокове на вземане на кръв и т.н:
http://www.lmpbg.org/lab_s.html#
Най-рано предния ден се прави УЗ-снимка на плода, за да могат да се въведат параметрите при изследването. УЗ може да се направи и на място в МД.

Относно пътуването със самолет, ако не се лъжа всяка авиокомпания си има различни изисквания, но последните месеци май имаше забрана. Застраховат се хората :)
« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 11:02:26 am от ani4ka »
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #190 -: Октомври 23, 2009, 11:01:29 am »
Аничко, как сте?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #191 -: Октомври 23, 2009, 11:03:33 am »
Миренце - не се даваме :) Ама вече не се и борим, в 38 седмица по-леко се диша  :lol:
При теб как е?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #192 -: Октомври 23, 2009, 11:22:33 am »
dion,аз летях от БГ до Белгия в 27-ма седмица някъде.Не съм имала проблеми,само за 1 седмица преди полета спрях Аспирин-а и си бих Фраксипарин по съвет на лекаря.

Аничка,още малко остава - леко раждане и живо и здраво бебе.
<br />
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #193 -: Октомври 23, 2009, 11:24:18 am »
Да не чуе онзи рогатия, контракциите ми намаляха (даже хич ги няма). Сигридов каза, че шийката е напълно запачена и явно не са дали отражение, което е много добре. Матката се подготвяла и това е нормално. Иначе девойката онзи ден се врътна демонстративно с краката надолу и ми устрои 24-часово забавление с ритници. Добре, че вчера отново се обърна, че косата ми се изправи.
Все още обмислям, дали да се срещна и с Лазарова, или да разчитам на Димитров. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #194 -: Октомври 23, 2009, 12:56:34 pm »
Здравейте  :D
Днес бях на консултация и бебо е добре само че имам контракций и ще трябва отново да пия лекарства.Дано спрат и всичко е наред.
В понеделник непременно ще пиша  :D
Приятен ден на всички.
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #195 -: Октомври 23, 2009, 13:04:42 pm »
Уайти,моята госпожица е с главата на долу през повечето време,но по някога заема и други пози.Онзи ден на ЖК-то съвсем ясно й напипаха главата долу в матката,а за постоянните ритници в ребрата и някъде горе,те са ми постоянно представление :DС контракциите при мен положението е същото като при теб,не са повлияли на шийката,но пък и не спират.
 Аничка,съвсем малко остана,тези дни може и ти да ни зарадваш :bighug:

*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #196 -: Октомври 23, 2009, 14:38:30 pm »
Някой знае ли как стои въпроса с пътуването със самолет по време на бременност?
Аз пътувах за последен път в 25 г.с. от Мадрид до София и обратно. Преди това, от началото на бременността съм пътувала много пъти (командировки), но полетите не са по- дълги от 3/3,30 часа. Като цяло, полетите не са опасни. Само ти препоръчват да се раздвижваш отвреме навреме. А и да не са много дълги. В понеделник трябваше отново да летя, но вече не ми дават да се кача в самолета без писмено разрешение от гинеколога, а такова на мен не ми дават, защото имах кървене през 22 г.с., а и аз не се натискам.

Всяка самолетна компания има своя политика по този въпрос и преди да летиш, проучи добре как стоят нещата.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #197 -: Октомври 23, 2009, 14:51:05 pm »
Все още обмислям, дали да се срещна и с Лазарова, или да разчитам на Димитров. :?
Виж сега, една среща ако не друго, поне няма да ти навреди :) Трябвада се абстрахираш от първоначалното впечатление, което създава и да наблегнеш на професионалните и качества като я преценяш :) Относно контракциите - аз откакто спрях всякакви перпарати, почти не съм имала такива. Ама вероятно и факта, че почти не се притеснявам оказва вляние.

Аничка,съвсем малко остана,тези дни може и ти да ни зарадваш :bighug:
Ще се чуе ;)
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #198 -: Октомври 23, 2009, 15:59:25 pm »
Здравейте момичета,
май вече е време и аз да се запиша тук :D
Преди 2 седмици ходих на док и той видя 2 точици, но беше рано да каже каквото и да било, във вторник пак бях там- от 2-те точици едната се е развила и всичко е ок за сега, видяхме пулсациите на сърчицето и малко вече се поуспокоих :)
Дени, радвам се че всичко с бебо е ок, но с тези контракции внимавай, почивай си максимално!!!
Жасминче,радвам се, че си по-добре сега, при теб гаденето спря ли вече, че при мен е кошмар, почто целодневно е със засилване вечер :(

« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 16:18:41 pm от Smile_baby »
*
Re: Тема на бременните №47
« Отговор #199 -: Октомври 23, 2009, 16:58:44 pm »
Smile_baby добре дошла!Много лека и спокойна бременност ти желая със сладко и здраво бебче на финала! :D
Ани то и при теб не остана!Стискам палци всичко да мине както трябва!