0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма - резултати ?
« -: Април 17, 2006, 22:34:10 pm »
Здравейте момичета,
Отдавна не съм писала, но мисля, че е време да се реванширам. Много Ви моля за мнение относно показателите на спермограмата на моя мъж. Те изглеждат така: обем - 4мл, концентрация - 20 млн/мл; сперматозоиди с нормокинеза - 50&, с хипокинеза - 30%, с акинеза - 20%; нормална морфология - 90%; левкоцити - 15-20 на поле; брой нормокинетични сперматозоиди - 10 млн/мл; общ брой нормокинетични сперматозоиди - 40 млн.
Мисля, че резултатите не са много розови и ще се консултирам и с лекар. Много ще се радвам да ми отговорите дали могат да се подобрят резултатите с билки и ако да, до каква степен.
Очаквам писанията Ви, Мими
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Спермограма - резултати ?
« Отговор #1 -: Април 18, 2006, 01:08:49 am »
Мими,
а къде сте я правили тази спермограма, в клиника по стерилитет ли? Виж в този подфорум темата на Мели за показателите (реф.ст-сти) за спермограми.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: Спермограма - резултати ?
« Отговор #2 -: Април 18, 2006, 12:00:15 pm »
Цитат на: mimig78
Здравейте момичета,
Отдавна не съм писала, но мисля, че е време да се реванширам. Много Ви моля за мнение относно показателите на спермограмата на моя мъж. Те изглеждат така: обем - 4мл, концентрация - 20 млн/мл; сперматозоиди с нормокинеза - 50&, с хипокинеза - 30%, с акинеза - 20%; нормална морфология - 90%; левкоцити - 15-20 на поле; брой нормокинетични сперматозоиди - 10 млн/мл; общ брой нормокинетични сперматозоиди - 40 млн.
Мисля, че резултатите не са много розови и ще се консултирам и с лекар. Много ще се радвам да ми отговорите дали могат да се подобрят резултатите с билки и ако да, до каква степен.
Очаквам писанията Ви, Мими


Като гледам - "нормална морфология -90%"  :evil: ... и ми става ясно че това не може да е правено в клиника по стерлитет....
На мен от Цибалаб са ми давали такива смешки... 95% норм.морф. при положение че в клиниката по стерлитет имаме 8% нормални по Крюгер.

Мими, не са никак лоши показателите.
50% нормокинеза си е добре.
концентрация -20 млн/мл. - добре.

Няма данни за рН колко е.
И това което мен ме притеснява е вискокия брой на левкоцитите - 15-20 на поле. Нормата е под 1. Повишените левкоцити озвачава че има някаква инфекция в организма.

Предполагам  си чела тази статия, но да дам линк за всеки случай
Референтни стойности за спермален анализ

Съвета ми е да не се шашкаш сега изобщо. Да повторите изследването в клиника където резултатиет ще са достоверни.
Да пуснете спермограма с критериита на Кюгер и МИКРОБИОЛОГИЯ за да се разбере каква инфекиця има.
И АНТИБИОГРАМА, за да се види кой антибиотик ще подейства при нужда.
Аз лично имам съмнения че при тези високи левкоцити ще имате и проблем с втечняването, а при така направеното изследване този показател не е изследван изобщо.... но той е важен.

Билки и витамини могат да помогнат.. до колко.... това никой не може да каже. Според мен ще трябват лекарства.
Трябва да се махне причинителя на възпалението ... и тогава съм сигурна че всичко ще си дойде на мястото.
УСпех.
И пиши как се развиват нещата.
 :)
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Спермограма - резултати ?
« Отговор #3 -: Април 18, 2006, 12:10:03 pm »
Мими, повторете спермограмата, както те съветва Роми, в клиника по стерилитет. Ние бяхме с нормална морфология 90% в цибалаб, а се оказа, череално е 4% !!!
Левкоцитите могат до бъдат повишени и от Варикоцеле. Това рядко се взима предвид и се тъпчат мъжете с антибиотици. Съветвам те след като повторите спермограмата да се консултирате с андролог.
20 млн концентрация е точно на долна граница. Ако мъжът ти е на малко години, това може да е индикация за проблем.
Търсете причините и ви желая много късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери