0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sisка

  • **
  • 65
  • обичам мечтая вярвам
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #60 -: Октомври 22, 2009, 09:13:31 am »
сиксенс, сигнус или сланце37 имам някои въпроси ако може да ми отговорите тъй като сте по запознати:към медицинските документи  освен епикризи, цветни снимки и спермограми прилагате ли изследвания на хормони , ако хормоните са наред и протокол от преден опит ин витро да се прилага ли.Копие на лична карта и удостоверенията от община и нап трябва да са само за мен или и съпруга ми трябва да вади.Ако подам документи края на октомври и ме одобрят до края на ноември дават ли срок до кога да се направи ин витрото, питам защото мъжът ми пътува извън страната , януари ще приемат ли пак документи или само тази година.май стана много за което се извинявам и ви благодаря предварително.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #61 -: Октомври 22, 2009, 13:36:13 pm »
Здравей! Ако нямаш проблем с хормоните не е необходимо да прилагаш. Протокол от предишни опити не е задължително, но ако имаш, приложи. Представят се документи, доказващи стерилитета. Що се касае до административните документи - трябва да са и за двамата партньори - копие на лична карта - задължително с гриф "вярно с оригинала" и подпис, удостоверение от НАПП, удостоверение за жителство, за платени данъци. Задължително декларация, че не сте в родство. Единствено декларация, че не е под запрещение попълва само съпругът. По-назад сме дали линкове към правилника и декларациите по образец.
Към момента срокове за изпълняване на процедурата не са указани!
Внимателно попълвайте документите и се подписвайте навсякъде, където е указано. Гледайте на всеки документ да има дати!
Успех!
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 13:38:47 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sisка

  • **
  • 65
  • обичам мечтая вярвам
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #62 -: Октомври 22, 2009, 16:37:03 pm »
благодаря ти сиксенс , само да те питам за спермограма по крюгер в правилника пише ,че е желателно,разбирам че не е задължително  ние нямаме,мислиш ли че ще е проблем.а задължително ли е последната спермограма да е от шест месеца,ние не сме с мъжки фактор, аз съм с ендометриоза.
*
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #63 -: Октомври 22, 2009, 16:41:29 pm »
ако сте с доказан женски фактор - няма нужда, споко.