0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неспиращо кървене от Март до сега?
« -: Август 30, 2009, 19:43:45 pm »
Задравйте, ако тук има лекар, ще съм благодарна за съвет.

Не съм в България и лекарите тук са безобразни и изобщо е почти невъзможно да влезеш при лекар, а като влезеш нищо не правят.Прибирам се съвсем скро в България и ще ида не гинеколог, но ако някой може да дъде съвет до тогава...

Та значи историята е следната: Имам ПКЯ, цикълът ми е на около 40 дни, понякога и по нарядко.Внезапно напълнях миналата есен с 20кг за 2-3 месеца, идея нямам как стана.Цикълът ми спря.После през Януари дойде оскъден. После в началото на Март ми идва ...и от тогава не е спрял. Ходих на лекар, пусна хормони-нищо особено не се вижда според тях.Каза ми да отслабна и да чакам.Ако не спрял щяла да предпише прогестерон.Това беше юни месец. Не спря, опитвах се да вляза пак да я говорим, не става, да съм чакала.

Какво ще ми кажете за това положение и може ли да е опасно?

Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #1 -: Август 30, 2009, 22:35:49 pm »
Здравей,
чак опасно няма да е-колко кървиш като количество. От март до сега е ужасно много време, какви са тези доктори! Хубаво е, че се прибираш все пак. Ако се чувставш добре не е опасно. Много интересно как според докторката да отслабнеш-хем си напълняла явно от нещо нередно,хем кървиш,а тя ти предлага да отслабнеш. Най-много анемия да си докараш.
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #2 -: Август 31, 2009, 05:03:00 am »
Докторите в Англия са безумни, но това е дълга тема.

Кърви си като средно-силен мензис, има моменти да поспре за няколко дни и после пак.Според доктораката- да отслабна като не ям захар и въглехидрати....ама то не става баш така лесно.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #3 -: Август 31, 2009, 08:31:56 am »
Аз не мисля, че е безопасно. Колкото и оскъдно да е понякога, това си е прекалено много време.
Опитай при втори или трети лекар, докато някой ти обърне внимание.
Не подценявай ситуацията и не разчитай на това, че се чувстваш добре.

Успех и дано не е нещо сериозно.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #4 -: Август 31, 2009, 10:44:14 am »
Имам ПКЯ...пусна хормони-нищо особено не се вижда според тях
Ето в такива моменти се чудя кой идиот реши да копираме англииската здравна система.

Имам много познати с ПКЯ при които кървенето продължава не с месеци а с години. И обикновено се стига до анемия.
Но тук не е толкова голям проблем кървенето, колкото да си намериш добър лекар. Сама знаеш лечението на ПКЯ продължава с години. Обикновено изписват Диане 35 и то се пие доста време.
Според мен не е фатално да изчакаш да си дойдеш в БГ, но и тук внимавай на кого ще попаднеш.

Нали са те погледнали поне за ранички и други неприятни образувания в матката, че при тях не може да се чака.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #5 -: Август 31, 2009, 10:56:17 am »
На мен ми е странно, че така лекомислено са подходили към проблема й- тя кърви с месеци все пак,а това не е безопасно. Аз имам анемия от няколко по-обилни цикъла,а тази жена я държат с месеци. Можеха поне да й дадат противозачатъчни.
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #6 -: Август 31, 2009, 16:20:45 pm »
Аз не мисля, че е безопасно. Колкото и оскъдно да е понякога, това си е прекалено много време.
Опитай при втори или трети лекар, докато някой ти обърне внимание.
Не подценявай ситуацията и не разчитай на това, че се чувстваш добре.

Успех и дано не е нещо сериозно.

в Англия не можеш да опитваш при втори или трети лекар. Дава ти се направление за което се чака с месеци, после си на милостта на специалиста. В моя случай , тя ме погледна-от бюрото си, каза ми да отслабна, пусна изследвания които нямаше да види изобщо и каза да дойда слд 3 месеца. А какво общо ще имат тия изследвания от преди 3 месеца с настояюото положение, не е ясно...Никакъв гинекологичен преглед, освен един ултразвук направен преди това от техник, не от лекар. Аз така и не отидох повече.Трагично е положението в Англия.
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #7 -: Август 31, 2009, 16:24:35 pm »
Благодаря на всички за мненията, ще ида другата седмица на лекар в България и това си е.

Един съвет-не разчитаейте на английско здравопазване, ако ви е мил живота. Аз мислех,че българското не е добро, но сега разбрах какво е наистина да е зле.


 :D :wink:
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #8 -: Август 31, 2009, 16:40:17 pm »
 Здравей, archangel !
 Като си дойдеш в БГ е добре да се консултираш и с гинеколог и с ендокринолог(заради напълняването ти). Много често срещана е връзката между ПКЯ и инсулиновата резистентност.
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #9 -: Август 31, 2009, 16:50:25 pm »
Моят съвет е,ако си от София и искаш да идеш на някой по-свестен ендокринолог и гинеколог да си запишеш час още от Англия, за да може направо да идеш,а да не чакаш и тук.
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #10 -: Август 31, 2009, 20:09:10 pm »
Може ли да препоръчате добър ендокринолог-гинеколог, евентуално и координати?
*
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #11 -: Септември 01, 2009, 18:30:13 pm »
archangel, това с направлението за специалист и чакането наистина не зависи от теб, но не би ли могла да се видиш с личния си лекар? Това не е ли вариант, за да ти назначи поне противозачатъчни? (Не познавам добре английската система, просто питам.)
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #12 -: Септември 03, 2009, 09:37:42 am »
Потърси подходящи в тази част на форума:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=2.0
Обърни сериозно внимание на здравето си. Предполагам, че ще бързаш да се върнеш в Англия, но си мисля че здравето ти е изключително важно в момента. Освен това с това кървене от март насам може да си докараш много сериозни проблеми.
Успех и дано всичко се подреди по най-добрия за теб начин.
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #13 -: Септември 04, 2009, 00:24:17 am »
Здрасти Джулия,

В Англия човек се оказва напълно безпомощен пред системата.Не само ходих при личния си лекар, но го и смених, после отидох и в бърза помощ, откъдето ме изписака без нищо и само ми казаха да ида пак при личен лекар, като стигнах най-после до гинеколог, тя само говори с мен и ми каза да отслабна, не ме е преглеждала гинекологично, само ми пусна изследвания, които изобщо не е е поглеждала и въпреки че и се обадих след месец и казах, че още кървя тя отказа да ме приеме и каза да чакам още 2 месеца за следващ преглед. Това е то. Накрая отидох при хомеопат, в следствие на което кървенето намаля много, а сега пия други хомеопатични и се надявам да спре. Никого не съветвам да ходи в Англия.
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #14 -: Септември 04, 2009, 00:26:10 am »
мерси, Джулия:)
нямам ни най-малко намерение да се връщам в Англия:)
вече съм в българия и по нещата се раоти:)
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Неспиращо кървене от Март до сега?
« Отговор #15 -: Септември 09, 2009, 08:59:36 am »
мерси, Джулия:)
нямам ни най-малко намерение да се връщам в Англия:)
вече съм в българия и по нещата се раоти:)
Радвам се за теб, дано скоро се оправиш и нещата дойдат по местата си :)
Успех ти желая :)