0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #140 -: Септември 08, 2009, 18:40:36 pm »
pimpa, дано не е нещо сериозно и да го оправите бързо тоя проблем.
Нашия бебо почна миналата седмица да рита. Все се чудех дали не са газове :oops: ама си е баш Бебун. :lol:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #141 -: Септември 08, 2009, 18:43:31 pm »
Как сте,момичета :D
При нас пък днес е адска жега,и ми иде да си изплюя чревцата.Сори за описанието ама си е тъй :lol:Цял ден нямам угодия и квото и да хапна не ми понася....пууу тъкмо беше почнало да се разхлажда...ама как гори тва слънце,да му се невиди :x
Тъй,оплаках се набързо :D Ние сме довечера на ЖК и да видим до къде сме стигнали...на мене още не са ми правили микробиология и мисля да разпитам днеска.

Момичета,да ви попитам,във връзка със секса,казали ли са ви нещо?Днес чух,че било препоръчително да се ползва кондом...ама на мене доки нищо не ми каза :?Изрично питах,каза да сме спокойни и да си го правим "кротко" :lol: ама нищо повече....

Линче,чакаме добри новини :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #142 -: Септември 08, 2009, 19:49:57 pm »
Фибче мила не мога да ти отговоря,защото аз забравих вече какво беше това секс........... :( :( :(Откакто съм забременяла не сме го правили,защото съм с ниска плацента и ни е страх :?После ще наваксваме :lol: Първо ще се учим и припомняме :lol: :lol: :lol:
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #143 -: Септември 08, 2009, 19:56:37 pm »
И аз съм така от теста насам секс не сме правили скоро няма и да правим.С денис за цялата бременност правихме 2-пъти като след втория прокървих  :? и този път няма да рискувам.
Е все пак има и други начини освен проникването нали  :oops: :oops: :oops: :wink:
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #144 -: Септември 08, 2009, 22:20:29 pm »
ЕЙ и аз да си кажа за секса! :lol: Правим един път седмично, много внимателно, без презервативи,но и без да свършва в мен!Доки каза да си правим ама и аз не знам до кой месец може.То и без това напоследък ми е тежко и бебето само рита по време... може да го спираме скоро.

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #145 -: Септември 08, 2009, 22:29:17 pm »
Аз се "молих" на моя мъж дълго време ,до като преди 3 дни той се престраши :oops:-сети се милия,то дойде време да се спира :oops:Иначе от теста ,та до сега,не бяхме го правили.Миленка,аз имах същото преживяване по време на секса-беба взе да рита,чак ми стана смешно :oops:

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #146 -: Септември 09, 2009, 00:06:43 am »
Тъй ся,да си кажа :D питахме докито и той ни увери,че секса без презерватив е абсолютно безопасен за бебко и за инфекцийки.Само да не свършва в мене,понеже в еякулата се съдържало някакво в-во което отпускало отвора на матката,и каза че ще ни разреши отново като дойде време да раждам(да стигна до там,дай Боже)понеже спомагало за разкритието.За микробиологията каза,че ще ми я пусне около 30тата седмица,но сега ако нямам оплаквания - сърбеж и миризма,няма да правим...обикновените гъбички не били опасни,а и редовно са се намирали там...
Та,така - на ехото ни направи изненада - 4Д :D

Лека нощ,милички
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #147 -: Септември 09, 2009, 01:47:50 am »
Здравейте, мацки!
За секса - ние от теста до сега само три пъти сме правили и предполагам и ние ще попаднем в горната ситуация с риткащо бебче, ама аз сигурно и с глас ще се изсмея.  :oops:

Мен от няколко дни ме тормози въпроса колко често трябва да усещам бебо на този етап? Притеснявам се, че не е всеки ден и че движенията му са още съвсем слаби. Така ли трябва да е?
И аз така се бях притеснила, но днес питах док и той каза, че не е задължително да го усещам всеки ден. То при нас е така - 2 спокойни дни, на третия война в коремчето ми  :lol:
Да дам отчет от днешния преглед - всичко се развива ок, растем - около 22 см и 356 гр. сме вече, отговаряме си на седмиците. Този път почти нищо не видях от прегледа, явно представлението беше за мъжо (натам беше монитора и аз не си го поисках). Знам само, че доста са се мяткали ръчички и краченца и е отправил много прозявки към татко си(пък може и нещо да му е говорил мъника, знае ли човек  :D)Ами това е. А между другото се отказах от 4Д-то. Нещо образите не ми допадат там.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #148 -: Септември 09, 2009, 09:35:12 am »
Добро утро мамчетар
вчера ми излязоха резултатите от БХС -всичко е ок :D
Събудих се в 6 и 30 от пърхане в корема,после заспах и сега се чудя дали съм сънувала или е било първото побутване :ask:
Пимпа всичко ще е ок :goodluck:
Линаполи :goodluck: yahoo_17
А за секса,доста сме го разредили,но не и спряли :D
 :bighug:

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #149 -: Септември 09, 2009, 17:15:06 pm »
Аз също имам дни, в които усещам бебето по-често и такива, в които май повече му се спинка и понякога се шашкам :oops: Всеки път питам док. но ми казва, че е нормално.
Момичета, как облекчавате болките в гърба? И възглавници слагам и как ли не се въртя, но май не се получава :?
По въпроса за секса, какво беше това :oops: Още след трансфера го забравих, но честно казано не съм питала никой лекар, просто и двамата с мъжа ми много ни е страх :oops:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #150 -: Септември 09, 2009, 17:18:42 pm »
Момичета, как облекчавате болките в гърба? И възглавници слагам и как ли не се въртя, но май не се получава :?
Както знаеш, при мен нещата бяха доста нетърпими. Масажите не помагаха особено. От около 2 седмици нещата се наместиха от само себе си. Може би има връзка с натиск на бебето върху някакви точки. Поне аз така си го обяснявам. Сега доста по-рядко се случва да ме боли. Дано и при теб отмине.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #151 -: Септември 09, 2009, 17:55:29 pm »
Фибче мила не мога да ти отговоря,защото аз забравих вече какво беше това секс........... :( :( :(Откакто съм забременяла не сме го правили,защото съм с ниска плацента и ни е страх :?После ще наваксваме :lol: Първо ще се учим и припомняме :lol: :lol: :lol:
Аз ъсщо забравих  :D
пък и не съм мислила за секс
толкова ззле ми беше, гадене повръщане
чак се чудя на Фиб  :lol:
 :D
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #152 -: Септември 09, 2009, 18:04:38 pm »
На мен пък ми се е появило едно желание...:pipy_longstocking: ама бях наплашила мъжа ми в началото и сега той казва "притеснявам се да не стане беля"... :BangHead: Но ще го убеждавам сега, че всичко е наред. :lol: Пък и някъде четох скоро, че секса бил много полезен защото се отделяли хормони, които са много важни за еластичността на матката...  8) Шантава ми работа :wink:
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #153 -: Септември 09, 2009, 18:17:59 pm »
Здравейте и от мен, прекрасни бременни жени  :D
Ето че ваканцията приключи и отново съм на работа и при моето еднообразно ежедневие. Но не се оплаквам. След малко почивка, започва да ми доскучава и ми се иска отново да се върна към нормалния живот  :D. Макар че ми се струва, че започнах лесно да се изморявам. Направо съм скапана още по обяд, а вечер след работа нямам желание за нищо. Само да се излежавам. :lol: Добре че милото се грижи за обяда и вечерята. 
Поради тази причина и сексуалният ни живот е почти минало. Когато видях положителния тест, съпругът ми дълго не посмя да се доближи до мен от страх да не развали магията. Постепенно се пристраши, ама само от време на време. А сега, от повече от месец, аз съм тази където е все уморена. Хем имам мерак, ама не дочаквам. А откакто се случи прокървяването на 28.08 не сме се любили и най-вероятно ще ми коства дълги убеждения докато половинката отново се престраши...
Сега споделяме други моменти, като например дълго галене на корема ми. Изглежда на съпруга ми му доставя огромно удоволствие това занимание в чакане на поредния ритник или лакът, а като че ли коремът ми иска да му се подмаже, защото последните две седмици се удвои. За което съм много доволна и горда  :lol:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #154 -: Септември 09, 2009, 18:29:59 pm »
Вероятно въпроса ми е за темата при вече родилите момичета, но тъй като и тук има повторно бремени ще питам:)
Кога е времето да си изберете педиатър за бебето? Доколкото съм чела и чувала, той идва първия ден(или седмица) след като се приберете от болницата!
И по-специално ме интересува как се процедира със същото когато жената няма да ражда в града в който живее?
Няма как да зная кога ще се прибера от София с бебетата и не е проблем да си избера предварително и да се обадя когато се приберем, но така ли се прави?
Че нямам кой знае колко време още във Варна и трябва да проуча при кой ще се запиша?

*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #155 -: Септември 09, 2009, 18:30:55 pm »
Не се отчайвайте сладурки.После какво наваксване,какъв секс ще бъде  :oops: :oops: :oops:Не смея да се замисля сега :lol:
После ще обменяме опит :lol: :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #156 -: Септември 09, 2009, 18:36:47 pm »
Не се отчайвайте сладурки.После какво наваксване,какъв секс ще бъде  :oops: :oops: :oops:Не смея да се замисля сега :lol:
После ще обменяме опит :lol: :lol: :lol:
Дано да си права, Пимпа.
Ама твърде е възможно първите месеци след равдането да продължим в същия дух. Покрай памперси, кърмене, биберони и къпания не съм много сигурна дали наваксването няма да трябва да почака още мъничко  :lol: :wink:....


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #157 -: Септември 09, 2009, 18:38:22 pm »
 :pipy_longstocking: И аз като Къдричко :D направо съм вълк :lol: То не само че не сме го намалили ами е по-хубаво и от преди :D Само дето сега тумбака вече си личи и последния път мъжо реши да поспре за да му се поомилва 8O :lol: Е в тоз момент,не бях си гурна как да реагирам.... :lol: :lol: :lol: Нал се сещате аз разчекната,пък той "ой,на тати бебкото" :lol: :lol: :lol:

Лелеее,Лисе,стана ли време за София бе..... :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #158 -: Септември 09, 2009, 18:42:45 pm »
Лисе много хубаво обмисли за педиатъра разпитвай много, защото това ще е най-важният лекар за вас с години напред.Аз си бях избрала педиатър и когато родих майка ми отиде и записа детето той беше казал като ни изпишат да му се обадим и така два дни след като се прибрахме от болницата дойде вкъщи после след две седмици пак вкъщи и май след това вече ние ходихме.Забравих да кажа, че от родилния дом ти дават документите, които даваш на педиатъра.
Приятна вечер на всички.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #159 -: Септември 09, 2009, 19:13:34 pm »
Лелеее,Лисе,стана ли време за София бе..... :D

Ами още само месец и половина и потеглям към София за последния си бременен месец там:)Дано да е месец де:))))Лети си времето:)

Лисе много хубаво обмисли за педиатъра разпитвай много, защото това ще е най-важният лекар за вас с години напред.Аз си бях избрала педиатър и когато родих майка ми отиде и записа детето той беше казал като ни изпишат да му се обадим и така два дни след като се прибрахме от болницата дойде вкъщи после след две седмици пак вкъщи и май след това вече ние ходихме.Забравих да кажа, че от родилния дом ти дават документите, които даваш на педиатъра.
Приятна вечер на всички.
Да, разбирам, значи аз така или инъче трябва да се спра на някой, да говоря с него за да знам, ще има ли възможност да ни поеме и като се приберем да действам:)
Много ти благодаря Дениса.
Тези дни с това ще се занимавам, ще разпитвам за добър педиатър тук във Варна.:)
« Последна редакция: Септември 09, 2009, 19:22:27 pm от Lisko »