0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
спермограма - помощ
« -: Април 09, 2006, 12:49:28 pm »
здравейте момичета,
честно казано за първи пат пиша тук и дано да сам ацелила,ако не извинявайте предварително1
Историята на кратко:
-опитите започнаха преди 1г. и 2м
-последните 3 м на Дуфастон/без изследвания!!!!!/
-резултата-НИЩО-смених си гинеколога/др.Калчева-Бургас/,моля за мнения
-назначи ми изследвания на хормони/най-после без да се налага да я кандардисвам като предната/
-СПЕРМОГРАМА-правена в Бургас-лаб.др.Тошкина на ул.Лермонтов/моля за мнения/
Въпросите ми всащност са относно спермограмата:
-в лаб. казаха-средна работа???????!!!!!!
-гинеколога-само за инвитро ставала
-назначи нова
Резултатите:
-вискозитет-НОРМАЛЕН
-обем 3МЛ
--рh 8
-подвижност 20%?????!!!!!!!!
-брой29952000 в 1 мл
-10-12 левк.
Моля ви помагайте?
какво всъщност озн. тези резултати и дали мога да се надиавам на по добри в следващата?
Къде в Бургас можем да направим разширена?
Благодаря ви!
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
спермограма - помощ
« Отговор #1 -: Април 09, 2006, 13:01:55 pm »
Здравей Рита,аз също съм от Бургас и съм с добри впе4атления от д-р Кал4ева.Единственото ,което не ми хареса в нея е 4е е доста непостоянна.В смисъл,4е ми назна4аваше хормони,които както знаеш трябва да се изследват в определени дни,дълго не можех да я открия или да си запиша 4ас.Но това е ли4но мнение.
  За лабораторията не мога да ти кажа ,защото никога не съм давала там изследвания.
 Спермограмата е зна4ително по-добра от нашата 11 620 000 в 1мл.За разширена мисля,4е не правят в Бургас.Така поне ми каза моята гинеколожка Дорийска.
  Ина4е знам за Кал4ева,4е тя и д-р Лазарова единствено се занимават със стерелитет в Бургас.Може и да греша,ако е така моми4етата ще ме допълнят.
  Ако искаш погледни темата на Мели,за референтните стойности при спермален анализ.Тя е то4но над твоята тема
*
Re: спермограма - помощ
« Отговор #2 -: Април 09, 2006, 13:05:52 pm »
Цитат на: rita
Въпросите ми всащност са относно спермограмата:
-в лаб. казаха-средна работа???????!!!!!!
-гинеколога-само за инвитро ставала
-назначи нова
Резултатите:
-вискозитет-НОРМАЛЕН
-обем 3МЛ
--рh 8
-подвижност 20%?????!!!!!!!!
-брой29952000 в 1 мл
-10-12 левк.
Моля ви помагайте?
какво всъщност озн. тези резултати и дали мога да се надиавам на по добри в следващата?
Къде в Бургас можем да направим разширена?
Благодаря ви!


Здравей!
според мен трябва да си направите по пълна спермограма в друга лаборатория .Мнение за тази  лаборатория нямам, но според мен  спермограмата е непълна още повече ако се търси изясняване на причината за стерилитета -с морфология по стриктните критерии на Крюгер и т.н.Иначе на прима виста това, което буди съмнение са  левкоцитите които ми се струват малко повече/нека по знаещите да кажат/ което пък говори за някакво възпаление :roll:
Шансове за подобряване винаги  има -/пример е моят съпруг след лечение с витаминки и антиоксиданти ,а също и билки/
Късмет и  пиши подробности пак :)
*
спермограма - помощ
« Отговор #3 -: Април 09, 2006, 13:15:14 pm »
здравей Карелия,
мерси за бързия отговор.
По повод докторите първо ходих при Лазарова.Тя всъщност ме натъпка с Дуфастона без изследвания.
другото,което ме накара да я сменя е,че явно и с ехографа толкова я бива. през 11.2005 установи,че сам бременна/уж/в 6 гс. След 3 дни ми дойде и реши ,че е аборт.И питам с тази спермограма възможно ли е?
За втората спермограма ще я прави на ул.Републиканска,както и хормоналните изследвания.Всъщност вече ми взеха кръв и ще са готови в понеделник.Прогестерона трябва да го направя на 19,20,21 ден.Кога е най добре и необходимо ли е преди това да е установена ову от лекар?
какво е мнението ти за останалите показатели от спермограмата?
мерси!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
спермограма - помощ
« Отговор #4 -: Април 09, 2006, 13:20:58 pm »
Рита,
имате повечко левкоцити, което навежда на мисълта за някаква инфекция.  И при нас беше така, направихме Микробиология, но се оказа чиста, много странно, но все пак това беше повече от 1/2 година след спермограмата.  Така че проверете за всеки случай.  Погледни в същия подфорум тема, пусната от Мели - Референтни граници за спермограма и ги сравни с вашите показатели.  Според мен също спермалният ви анализ е непълен, може би не цитираш всичко.  
Прогестерон се изследва на 7ми ден след доказана овулация, а не на 19,20,21.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
спермограма - помощ
« Отговор #5 -: Април 09, 2006, 13:32:35 pm »
Рали,
това е всичко,което е написано на листа.
Микробиолог. ,за която говориш изследване на простатен секрет ли е?
Ако има някакво възпаление сигурно и аз трябва да се изследвам/според мен/,обаче док. видя първата спермограма и не ми назн. др. изследвания освен хормони и токсоплазмоза.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
спермограма - помощ
« Отговор #6 -: Април 09, 2006, 13:42:49 pm »
Рита,Рали,говорите за едно и също нещо.При нормални 28 дни между циклите,би трябвали ову да е на 14 ден след на4алото на цикъла+7 дни след ову правят 21 дни след на4алото на цикъла.Ама как го обясних само,а :D ,дано ме разберете.
  Рита,направете спермограма в "Лина".Там засега ги правят най-подробни в Бургас по мое мнение.
   Ето и какво изследваха при нас:
 цвят,вте4няване,вискозитет,обем,рН,общ брой в 1мл,общ брой на даденото коли4ество,нормокинеза,хипокинеза,акинеза,нормални форми,патологи4ни норми,находка.
  Съжалявам за Лазарова,нямам ли4ни впе4атления от нея,само съм 4увала от приятелки.
   Но все пак,където и да отидеш,най-важното е да се 4увстваш удобно.
*
спермограма - помощ
« Отговор #7 -: Април 09, 2006, 13:49:13 pm »
Цитат на: rita
Рали,
това е всичко,което е написано на листа.
Микробиолог. ,за която говориш изследване на простатен секрет ли е?
Ако има някакво възпаление сигурно и аз трябва да се изследвам/според мен/,обаче док. видя първата спермограма и не ми назн. др. изследвания освен хормони и токсоплазмоза.


Рита, моят съпруг прави изследване на простатен секрет откъдето цъфнаха ентерококи ,проведе лечение ,след което направи изследване на еякулат и пробата беше чиста.
При мен всичко си беше наред на МБ
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
спермограма - помощ
« Отговор #8 -: Април 09, 2006, 13:50:01 pm »
Карелия, това е ясно, но все пак далеч не всички жени имат 28-дневен цикъл и не във всеки цикъл настъпва овулация при всички дами, нито пък всички момичета с 28-дневен МЦ овулират точно на 14-ия ден, затова и съм го написала на Рита по този начин - 7 дни след доказана овулация, което явно е по-правилно.
Рита,
разсъждавах по същия начин за нашите бактерии, след като мъжа ми ги има - щи ми ги предаде на мен, но моята МБ е чиста.  Момичетата от форума обаче ми казаха, че това категорично не е задължително и че МБ на мъжа се изследва като се даде еякулат.
Успех, дано всичко е в норма.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
спермограма - помощ
« Отговор #9 -: Април 09, 2006, 13:56:15 pm »
Зна4и вси4ки говорим за едно и също  :lol: .
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
спермограма - помощ
« Отговор #10 -: Април 09, 2006, 13:58:06 pm »
Цитат на: kareliya
Зна4и вси4ки говорим за едно и също  :lol: .


:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
спермограма - помощ
« Отговор #11 -: Април 09, 2006, 14:00:41 pm »
карелия,
"грешката е вярна" миризма-специфична най-близка до кестеновата
цвят-белезникаво-жълтеникав-нормален
време на втечняване 45мин при норма до 20 така пише,но какво означава?
Скорост няма /празно поле/
морфология няма
общ брой-89856000
Къде се намира "Лина"?
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
спермограма - помощ
« Отговор #12 -: Април 09, 2006, 14:05:16 pm »
Карелия, извинявай, чак сега виждам, че съм те дублирала относно темата на Мели за спермограмите и реф.ст-сти.Друг път ще съм по-внимателна:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
спермограма - помощ
« Отговор #13 -: Април 09, 2006, 14:07:57 pm »
"Лина" се намира на ул."Цар Симеон"16 бившата ул. Републиканска
срещу магазин "Еврошоп" .
*
спермограма - помощ
« Отговор #14 -: Април 09, 2006, 14:08:56 pm »
Цитат на: rita
карелия,
"грешката е вярна" миризма-специфична най-близка до кестеновата
цвят-белезникаво-жълтеникав-нормален
време на втечняване 45мин при норма до 20 така пише,но какво означава?
Скорост няма /празно поле/
морфология няма
общ брой-89856000
Къде се намира "Лина"?


И при нас лошата спермограма беше вследствие на възпалението и като резултат увеличеното време на спонтанно втечняване.Това накратко прави плувците бавно подвижни.
Спокойно ще се повлияе от адекватно лечение /както при нас/ а също така се преодолява и при инсеминации
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
спермограма - помощ
« Отговор #15 -: Април 09, 2006, 14:09:25 pm »
Цитат на: rally_g
Карелия, извинявай, чак сега виждам, че съм те дублирала относно темата на Мели за спермограмите и реф.ст-сти.Друг път ще съм по-внимателна:)

   
    Споко,другия път ще почерпиш  :lol:
*
спермограма - помощ
« Отговор #16 -: Април 09, 2006, 14:40:33 pm »
Нева,
за плувците ясно ми е,че нашите не са шампиони,но все пак 45мин дали се далжи на възпалението и относно личението сигурно има значение какво е?
Има и нещо друго ,което ме притеснява много!Съпруга ми преди 2г.пролетта изкара Марсилска треска,та се чудя дали и това не оказва влияние,имайки предвид и антибиотиците,които изпи.
Дали това възпаление може да се далжи на стафилококи-има ги още от както се е родил.
*
спермограма - помощ
« Отговор #17 -: Април 09, 2006, 19:46:26 pm »
Цитат на: rita
Нева,
за плувците ясно ми е,че нашите не са шампиони,но все пак 45мин дали се далжи на възпалението и относно личението сигурно има значение какво е?
Има и нещо друго ,което ме притеснява много!Съпруга ми преди 2г.пролетта изкара Марсилска треска,та се чудя дали и това не оказва влияние,имайки предвид и антибиотиците,които изпи.
Дали това възпаление може да се далжи на стафилококи-има ги още от както се е родил.

Рита,
според мен е уместно да се направи изследване на еякулат за да се види наличния ви проблем дали се дължи на стафилококите ,които ги има по рождение или на марсилската треска.Доколкото знам треската се повлиява много добре от тетрациклините и  в тази връзка не вярвам вискозитета да е повишен вследствие от нея. :roll: Само за сравнение нашия материал не се втечняваше до 4-ия час при първата ни спермограма,впоследствие обаче всичко си му е наред.