0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« -: Август 10, 2009, 08:00:14 am »
Добро утро на всички!

Нека седмицата в която празнуваме Голяма Богородица
бъде по-здрава от миналата, нека децата са усмихнати и спокойни!

Нека се сбъднат много мечти за Рожба и всеки посетил това място
вкуси от щастието да бъде родител.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #1 -: Август 10, 2009, 08:28:25 am »
Добро утро
пожелавам хубава и слънчева  седмица,
нека тя да е  успешна, лека.
Бъдете здрави!

*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #2 -: Август 10, 2009, 08:46:28 am »
Добро утро!
Да пожелая и аз здрава и успешна седмичка на всички! Ние се завърнахме от сватбуването в Добрич, всичко мина много добре. Сватбата беше прекрасна, а моят корем полушен и търпелив   :lol: Остава още малко да се преборим с времето, за да стигнем заветния 7 месец, та да дишам мааалко по-спокойно :)
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #3 -: Август 10, 2009, 12:33:33 pm »
Привет и от нас :-)
Здрави и весели дечица тази седмица.
Андрея снощи ни изненада с 3-то зъбче, но не и от така чаканите четири горни резци.
Имаме си 3 долни резци вече  :lol:


*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #4 -: Август 10, 2009, 13:10:36 pm »

...и всеки посетил това място вкуси от щастието да бъде родител.

Хубава ще е седмицата! Няма начин, след прекрасното начало на Мишанта :D

Много здраве и усмивки за големи и мънички!
*

    Aubergine

Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #5 -: Август 10, 2009, 13:55:02 pm »
Привет и от нас.
Отлагаме трансфонтанелната ехография за септември, ще изчакаме да видим колко ще нарастне главата на Чефето и тоя  месец.
Дано просто да наваксва недоносеността си, с тоя бърз растеж.
Или пък  да не са го измерили правилно, че както го изкараха 56 см, така в къщи го премерих 53!
Аз съм почти убедена, че има лека дилатация на вентрикулите, защото те си бяха гранични още преди да се роди - установено с УЗИ..
Не стигам, че не можах да се зарадвам на бременноста, а сега и на детето си не мога да се радвам нормално.
« Последна редакция: Август 10, 2009, 13:56:57 pm от Aubergine »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #6 -: Август 10, 2009, 15:11:28 pm »
Весела и здрава седмица и от нас!
Как са болните от миналата седмица, че ми настръхна косата като прочетох?!
Тук върлува пак някакъв вирус - ангина с много висока температура! Тайфата на Вики е натръшкана! Ние се изнасяме на бабин дом дано да подминем поне този вирус!
Бери, не се притеснявай прекалено много! Всичко с времето си! Сестра ми има същите проблеми с племеницата! Ходиха и до София и там го гледаха детенце -всичко се израства според докторите! За мерките на главата - всеки различно мери!
Ей на ние току-що се уредихме с цицина на главата!
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #7 -: Август 10, 2009, 15:16:09 pm »
Добър ден и от нас  :D. Здрави дечица и спорна да е седмицата за всички. Да се похвалим и ние с първото зъбче. Мина леко и дано и с другите зъбки да е така. Бери ние не сме правили трансфонтанелна ехография винаги ли се прави или в определени случаи?. Във тази връзка да попитам лятото давате ли Вигантол, защото нашата пед-ка ни каза да ги спираме капките.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Aubergine

Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #8 -: Август 10, 2009, 15:52:52 pm »
Грако, не е рутинен преглед.
Главата на моето бебе  е пораснала с 3 см за последния месец.
Та има защо да се притеснявам, не е да няма.
Яд ме е на "специалистите" в МД - и УЗИ снимка им дадох, и специално им казах за разширените вентрикули, и ги помолих да му обърнат внимание.. И всичко това още преди да родя.
И все едно нищо не направих - и снимката и думите ми потънаха някъде.

Вигантол педката каза да давам даже по 2 капки, защото много е пораснал. Нямало значение, че е изцяло на АМ, нито че е лято.

Честито ви зъбче!


*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #9 -: Август 10, 2009, 17:24:06 pm »
И аз да пожелая лека и спокойна седмица, здрави дечица и много нови бременни!

Вигантол и аз давам по 2 капки, а и ние сме 50% на АМ.

Уф, Патладжанче   :(
*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #10 -: Август 10, 2009, 17:33:45 pm »
Приятна седмица и от нас! :) Дано болните вече са по-добре...  :crossfingers:

Aubergine, пожелавам ти всичко с малкото адашче на моя калпазанин да е наред и след някой друг месец да те ядосва колкото моя и да нямаш сегашните притеснения!

Вигантол-а и аз го бях спряла по моя инициатива, но на последната консултация педката каза да давам на Стефко по една капка (а сме изцяло на АМ).

П.С. Мише, да ти изям аватара :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #11 -: Август 10, 2009, 23:26:39 pm »
Aubergine, на моята дъщеря главата я бяха измерили пък по-малка. Оказа се, че сестрата не мери правилно. Консултирах се с Бърди, даде ми линкове с графики и ми каза как точно се мери главичката. Преди да я измеря аз много се бях притеснила.
При нас се оказа напразно, дано и при вас!
Разбира се се консултирайте със специалист.

Поздрави. 
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #12 -: Август 12, 2009, 01:16:42 am »
Здравейте и от мен. Ние вече сме здрави, ама сега пък ново двайсет при нас - оказа се, че е с дисплазия на лявата тазобедрена става. Та от три дни сме с възглавничка на Фрейка. Първия ден беше страшен рев и се върнахме във всичко в началото. Събуди се през нощта да суче, а не го беше правила вече 3-4 седмици. Спря да се заглежда по играчките си над леглото, само иска да я прегръщам, не иска да лежи сама, а с кърменето да не говоря. Тъкмо се беше научила да суче нормално и се почна наново, даже по-зле. Суче по повече от час и то нервно, дърпа се понякога и плаче, а ако я махна от гърдата рев. Май е само и само за да е гушната в мен, знам ли. Пък и с това чудо ми е много трудно да я поставя така, че да е удобно и на двете ни. Дано свикне и тя, и аз по-бързо, че три месеца трябва да сме с нея. Освен това, въпреки че вече оздравя, все още има сополчета в нослето, които даже от време на време го запушват. Иначе като забрави за възглавничката, си е приказка, ама все още това не се случва често.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #13 -: Август 12, 2009, 02:12:17 am »
Смайл, дано бързо свикне малката и всички сте спокойни!
Бери, наистина тези педиатри могат да те изкарат извън нерви, ама то се свиква и с това. Важно е да измерят правилно обиколката и дано след като направите изследването всичко е наред!
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #14 -: Август 12, 2009, 04:24:28 am »
Здравейте и от мен. Ние вече сме здрави, ама сега пък ново двайсет при нас - оказа се, че е с дисплазия на лявата тазобедрена става. Та от три дни сме с възглавничка на Фрейка. Първия ден беше страшен рев и се върнахме във всичко в началото. Събуди се през нощта да суче, а не го беше правила вече 3-4 седмици. Спря да се заглежда по играчките си над леглото, само иска да я прегръщам, не иска да лежи сама, а с кърменето да не говоря. Тъкмо се беше научила да суче нормално и се почна наново, даже по-зле. Суче по повече от час и то нервно, дърпа се понякога и плаче, а ако я махна от гърдата рев. Май е само и само за да е гушната в мен, знам ли. Пък и с това чудо ми е много трудно да я поставя така, че да е удобно и на двете ни. Дано свикне и тя, и аз по-бързо, че три месеца трябва да сме с нея. Освен това, въпреки че вече оздравя, все още има сополчета в нослето, които даже от време на време го запушват. Иначе като забрави за възглавничката, си е приказка, ама все още това не се случва често.


Радвай се, че са го открили на време. Не се вживявай толкова. Няма му нищо на едно 1месечно бебе, не му пука общо взето какво носи,  / я си представи, че го бяха открили след година, когато детето ходи вече/
Дъщеря ми от 2я си ден, 8 седмици носи не възглавничка, а специални стягащи и разкрачващи крачетата гащи.
Благодарна съм че го откриха лекарите навреме и след носенето на въпросните гащи всичко е ОК /беше с доста висока степен на луксация/,

*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #15 -: Август 12, 2009, 13:45:17 pm »
Смайл,дано бързо свиква малката.А тази въпросна дисплазия с някакви отличителни белези ли е или след профилактичен преглед при ортопед го открихте,щото ние ще ходим след 2 седмици?Че то се ходело още първия месец,ама добре че бяха майките по градинките да кажат-нашата педка беше крайно учудена че не ми е споменала :x

*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #16 -: Август 12, 2009, 13:54:00 pm »
Хм  8O  педиатърът още първия месец ни даде направление за ортопед. Пък той ни гледа 3 пъти на ехограф на 1м, 2м и 4м и това само с едно направление. След което ни обясни, че е важно детето да се прегледа пак когато проходи стабилно и всяка година, за да се изключат проблеми с ходилата и т.н. Аз лично смятам да я водя всяка година профилактично.


*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #17 -: Август 12, 2009, 14:16:35 pm »
Цитат
Хм    педиатърът още първия месец ни даде направление за ортопед
Тъй,тъй-ама вашето педи.Мойто блее някъде и общо взето трябва и ти да си половин лекар и да се сещаш сам за нещата :x

*
Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #18 -: Август 12, 2009, 19:41:36 pm »
Тя незабравя явно, защото ми обясни последния път ,че навремето нейната дъщеря е носила гащички поради съмнения за дисплазия на тазобедррена става............


*

    Aubergine

Re: Августовска седмица 10.08 - 16.08.2009
« Отговор #19 -: Август 12, 2009, 22:00:28 pm »
Нина, ако ги имаш запазени някъде тия графики - дай, моля те линк.
За меренето съм съгласна, че не го правят както трябва. Аз се ядосвам сега, че не му измерих главата лично първия месец.

Направление за ортопед? Да ама не, няма кой да ми даде. И контрола на хемоглобина трябва самосиндикално да му назнача.
Въобще-изобщо думи нямам.