0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #80 -: Август 01, 2009, 02:54:05 am »
Аз за "каишите" - не мисля, че има нужда от такова чудо. Според мен си е жива инквизиция за детето, особено лятото :P

никаква инквизиция не е - каишките не стягат детето никъде. иначе, приведен на две и за ръчичката, е инквизиция за възрастния - това е сигурно.
Мдааа, отново стигаме до старата максима - Всеки си има мнение :lol: Защо ли за мен пък не беше никаква инквизиция!?
Не ми отговаряй, въпросът е риторичен :wink:
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #81 -: Август 01, 2009, 12:12:17 pm »
Мари,
извинявай, мила, може ли аз да ти отговоря, въпреки че въпросът ти не изисква отговор? :wink:

Ами, защото нямаш проблеми с кръста. :wink: Но на мен ми е слабо място и ме боли, особено, когато се навеждам над леглото, да сменям пелени или ако ходя приведена до прохождащо бебе. Затова купих колани, но пък детето не се чувстваше уверено, ако не ме държи за ръката. С коланите пак падаше.
« Последна редакция: Август 01, 2009, 12:13:58 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #82 -: Август 01, 2009, 15:27:22 pm »
Май и ние скоро ще трябва да пробваме такова чудо. Сутринта се изправи и от долното ниво на кошарата и доста стабилно се държеше с двете ръце.  :lol:
Незнам до колко са удобни за детето тези каиши, но и моя кръст след раждането доста ме понаболява. А и таткото 2м не го виждам как ще се навежда да я държи като почне да прохожда.


Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #83 -: Август 01, 2009, 16:10:51 pm »
Каишките - зависи и колко време прохожда детето. При нас този период продължи 3 месеца, като през това време искаше предимно да върви, а не стоеше в количката. Но я беше страх да се пусне, а с каишките прашеше, даже тичаше. Като я държах за ръка, често се случваше изведнъж да се отправи на някъде и да ми се измъкне от ръката, следваше среща с тротоара.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #84 -: Август 01, 2009, 19:23:26 pm »
За това съм на писала, че всеки сам си преценява как....
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #85 -: Август 01, 2009, 19:40:13 pm »
Имайте предвид, че дори и да са полезни и удобни, при слабо дете са неприложими. И в най-стегнатото положение на дъщеря ми и бяха широки и й се качваха под брадата. Пробвах два модела и все така беше. Та си карахме за ръце.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #86 -: Август 01, 2009, 19:49:22 pm »
Имайте предвид, че дори и да са полезни и удобни, при слабо дете са неприложими. И в най-стегнатото положение на дъщеря ми и бяха широки и й се качваха под брадата. Пробвах два модела и все така беше. Та си карахме за ръце.
моята Алекс е финна госпожице като адашката,значи с сигурност ще дойдат големи  :lol:
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #87 -: Август 01, 2009, 21:15:38 pm »
Здравейте мами! Тъй като Бърди е във ваканция, се осмелявам да попитам вас. Моята госпожица вече има две зъбчета. Долу-горе без особен проблем, но! От няколко дни след спане , от едното ушенце пада топчица кал. Като посегна да и го почистя, онемявам от количеството което изкарвам. Ушенцата и ги почиствам съвсем старателно всеки ден след баня. Проблема ни е съпътсван от доста плач и нощно събуждане, отказ да се храни, а не мога да преценя от къде идва проблема- от ушите, зъбите, топлото или дори това, че сме на гости и ходи от ръце на ръце и постоянно търси внимание. Страх ме е най-вече да не е отит. Някоя преминавала ли е през подобно нещо? МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ! Събота е, тук не познавам никого и не знам какво да правя.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #88 -: Август 01, 2009, 21:36:05 pm »
Здравейте момичета,
извинявам се, че така нахълтвам в темичката ви, но просто не знам къде да оправя питането си, а то е:
Колко време, след раждане /секцио/, е нормално да  изтичат лохиите?
При мен бяха спряли от една седмица, но днес пак прокървих и то доста обилно, като първите дни след раждането. Дали е нормално?
Благодаря предварително!
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #89 -: Август 01, 2009, 22:03:28 pm »
Миним,
при мен беше около 50 дни.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #90 -: Август 01, 2009, 22:34:50 pm »
Миним,
при мен беше около 50 дни.

 :balk_81:
успокой ме...
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #91 -: Август 01, 2009, 23:35:04 pm »
Аз не съм била секцио,но при мен 40-43 дни

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #92 -: Август 02, 2009, 00:04:54 am »
Аз за "каишите" - не мисля, че има нужда от такова чудо. Според мен си е жива инквизиция за детето, особено лятото :P

никаква инквизиция не е - каишките не стягат детето никъде. иначе, приведен на две и за ръчичката, е инквизиция за възрастния - това е сигурно.
Мдааа, отново стигаме до старата максима - Всеки си има мнение :lol: Защо ли за мен пък не беше никаква инквизиция!?
Не ми отговаряй, въпросът е риторичен :wink:

аз все пак ще отговоря, защото това не е риторичен въпрос, а чисто заяждане.
вероятно ти си единствена и уникална по рода си без болки в кръста, възникнали от ежедневното ходене сгънат на две часове наред и седмици наред. или пък твоето дете е проходило стабилно за една седмица и не си имала време да си скапеш кръста. вероятно си такава, но повечето жени не са така - оплакванията по градинките са постоянни. точно затова са измислени и каишките за прохождане. някои намират и коланите за столчетата за "инквизиция", без да си дават сметка, че това са неща, мислени и проектирани за бебета, все пак.

има неща, за които "всеки си има мнение", но има и други неща, за които мнозинството възприема едно и също мнение.

а, и винаги съм на разположение да се позаядеш отново, ако ти се прииска.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #93 -: Август 02, 2009, 00:06:41 am »
Имайте предвид, че дори и да са полезни и удобни, при слабо дете са неприложими. И в най-стегнатото положение на дъщеря ми и бяха широки и й се качваха под брадата. Пробвах два модела и все така беше. Та си карахме за ръце.

абсолютно са приложими. синът ми беше слабо дете, но никога не са му се качвали под брадата презрамките! ползвах тези на Чико, регулират се чудесно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #94 -: Август 02, 2009, 00:07:16 am »
everything_possible,ако имаш възможност заведи малката на док за да погледне ушенцата с апаратчето.Алекс ,когато имаше възспаление на ушенца ,проплакваше на сън,беше неспокойна,леко подърпваше ушите .Ушите доста секретираха.Когато има зъбоникнене пак са неспокойни и проплакват ,за това най-добре да погледне лекар да прецени.

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #95 -: Август 02, 2009, 00:48:42 am »
момичета, още една питанка...тази вечер съм нещо притеснена...((
може ли приема от моя страна на железен препарат /малтоферм/, да доведе до прекалено разхлабване на бебето /чрез кърмата/ и до оцветяване и на неговите изпражнения в тъмно?
« Последна редакция: Август 02, 2009, 01:00:56 am от minim »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #96 -: Август 02, 2009, 01:30:36 am »
adi, дай ми адрес на ЛС да ти пратя колни за прохождане на чико - чисто нови са ми. Ще ти ги подаря с голямо удоволствие, моля.
 :D
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #97 -: Август 02, 2009, 01:31:43 am »
момичета, още една питанка...тази вечер съм нещо притеснена...((
може ли приема от моя страна на железен препарат /малтоферм/, да доведе до прекалено разхлабване на бебето /чрез кърмата/ и до оцветяване и на неговите изпражнения в тъмно?

Да, Миним, може. И най-вероятно е точно това.


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #98 -: Август 02, 2009, 01:34:26 am »
Здравейте мами! Тъй като Бърди е във ваканция, се осмелявам да попитам вас. Моята госпожица вече има две зъбчета. Долу-горе без особен проблем, но! От няколко дни след спане , от едното ушенце пада топчица кал. Като посегна да и го почистя, онемявам от количеството което изкарвам. Ушенцата и ги почиствам съвсем старателно всеки ден след баня. Проблема ни е съпътсван от доста плач и нощно събуждане, отказ да се храни, а не мога да преценя от къде идва проблема- от ушите, зъбите, топлото или дори това, че сме на гости и ходи от ръце на ръце и постоянно търси внимание. Страх ме е най-вече да не е отит. Някоя преминавала ли е през подобно нещо? МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ! Събота е, тук не познавам никого и не знам какво да правя.

Може и да е отит, може от зъби, най-добре на лекар. Дай панадол една доза ако през нощта е много неспокойна и плаче, виж температура да няма и при възможност - да погледнат ушенцата.
Иначе и Кристина е имала доста ушна кал, но не е имала едновременно с това отит.
Стскам палци на малчо! 
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #99 -: Август 02, 2009, 03:10:03 am »
Джам, да, може и да съм уникална! Всъщност сигурно съм!
За заяждане, повярвай ми, не ми трябва форумът, за да го правя!  Освен това, забелязвам, че все по-рядко по градинките (поне при нас) се използват "каишите". Но може би ние - дълбоката провинция сме по-неосведомени!

Не разбирам, защо мнение, различно от твоето трябва да е заяждане?
« Последна редакция: Август 02, 2009, 03:14:45 am от Марито »