0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #920 -: Август 27, 2008, 11:45:45 am »
Пушача винаги си остава пушач,но идеята е да можеш да се контролираш. Преди 10 години разбрах че съм бременна и за 2 3 дни ги спрях. Така не пуших 6 години след което запалих една цигара после още една и ги пропуших отново и то по кутия и нещо на ден, но когато реших че искам да имам второ дете минах през ада но ето че вече 2 години не съм пушила.  :D
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #921 -: Септември 14, 2008, 09:26:07 am »
Здравейте!Аз не пуша вече година и половина и мога да викажа, че изобщо не ми липстват цигарите.Спрях ги от раз!Това с намаляването на цигарите и постепенното им спиране смятам, че е грешка.Просто се събужате един ден и си казвате, че от днес повече няма да запалите цигара.Може би ми помогна и това, че спрях и кафето ( но аз го пиех само заради цигарата)...Знам, че и вие ще успеете! :balk_103:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #922 -: Септември 14, 2008, 20:43:26 pm »
Здравейте!Аз не пуша вече година и половина и мога да викажа, че изобщо не ми липстват цигарите.Спрях ги от раз!Това с намаляването на цигарите и постепенното им спиране смятам, че е грешка.Просто се събужате един ден и си казвате, че от днес повече няма да запалите цигара.Може би ми помогна и това, че спрях и кафето ( но аз го пиех само заради цигарата)...Знам, че и вие ще успеете! :balk_103:
Абсолютно съм съглана с теб,аз не пуша вече 6 год.,е кафето не съм го спряла,но определено с намаляни не се получава,прови се както каза от раз,не боли дори сега разбирам колко гаден навик са гадните цигари.Дори сега по някой път искам ей така от колежката ми да си дръпна,но това е 2-3 пъти най-много и то на 5 мес.веднъж,но не изпитвам нужда пак да пуша.Не мисля че трудно се отказват,особенно като знам че това е враг № 1 в борбата за бебче.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #923 -: Януари 13, 2009, 16:09:09 pm »
От 1-ви януари отново съм непушач!Да видим до кога де...Предния път беше за 8 месеца,преди това за 6 и в крайна сметка пак почвам.Не че пуша много,ама хич не ща да пуша.Мотивирам се като си събирам всеки ден паричките,които иначе давам за кутия цигари.Надявам се този път да успея-твърдо съм решила!
Проблема е обаче,че сега не мога изобщо да го контролирам тоз мой апетит :(
Даже и сладко ми се похапва,пък аз по принцип не го любя много.Ама нищо,няколко килца отгоре са нищо пред възможността да се избавя най-накрая от тази гадост!

Една неПУШАЧКА
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #924 -: Януари 20, 2009, 20:04:25 pm »
Преди години пушех.Поне кутия на ден. Многократно се опитвах да откажа цигарите,успявах и след това се почваше с мисълта "е, хайде днес само една цигарка ще изпуша"..и после друг подобен ден и т.н. докато не решах да си купя кутия, която уж само да държа в чантата си, за да имам когато ми се допуши. Но купех ли си кутията-пропушвах отново. Юли месец 2000 година реших окончателно да спра цигарите.Но този път си казах, че каквото и да става няма да сложа цигара никога в устата си. И така на 24 юли 2000г. ги спрях.Окончателно. И оттогава до ден днешен нито веднъж не съм си "опънала" нито глътка дим ! Това е може би едно от малкото неща, с които много се гордея !!! Ето тази гордост е още един вид стимул да продължа и занапред да не престъпвам обещанието си. Обаче понякога сънувам, че пуша и няма да ви кажа колко виновно се чувствам, а като се събудя как се радвам, че е било сън :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #925 -: Януари 20, 2009, 20:41:44 pm »
Адашке :D,хайде няма да се даваш на едни цигари :crossfingers:Апетита намаля след няколко месеца,не се тревожи.
Гарга,поздравления.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #926 -: Януари 22, 2009, 12:31:10 pm »
ДА се похваля и аз - спрях цигарите и вече 5 дена не пуша  :lol:
ДАно да удържа фронта :)
[/url][/url]
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #927 -: Януари 22, 2009, 16:36:33 pm »
И аз вече 20 дни удържам фронта.Много съм доволна от себе се!Странно,но изобщо не ми се пуши.Дано да е все така!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #928 -: Януари 22, 2009, 19:35:44 pm »
Това ми е до болка познато 3 месеца въобще не ми се допушваше и на морето щрак та до днес :(
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #929 -: Януари 23, 2009, 20:24:20 pm »
Вече официално се включвам в групата на отказалите се. Знам, че в името на заветната ми цел са нужни много усилия, затова започнах сериозно. Сега обаче е време да намаля яденето. :?
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #930 -: Януари 23, 2009, 23:17:23 pm »
Ден 23-ти и желанието за цигари започва да намалява!!!Да,ама все нещо ме жегва като някой запали покарай мен :( Абе,гадно е,ама ще се мъчим...

Из дневника на една неПУШАЧКА.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    harvester

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #931 -: Януари 29, 2009, 17:52:04 pm »
Днес ми е третият ден без да пуша но ми се пуши не е истина незная колко ще издържа,дано да е повече
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #932 -: Януари 29, 2009, 18:27:38 pm »
Днес ми е третият ден без да пуша но ми се пуши не е истина незная колко ще издържа,дано да е повече
Стискай зъбки! Малко по малко ще изчезва нуждата за цигара. Истината е че не трябва да се мисли за тях
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #933 -: Януари 30, 2009, 08:54:27 am »
Днес ми е третият ден без да пуша но ми се пуши не е истина незная колко ще издържа,дано да е повече
Отделяй си настрана паричките дето иначе ги даваш за цигари :) Това е голям стимул да ти кажа,щото като ги видиш накуп тези пари дето си ги давал за цигари и си се чудиш на акъла как може въобще да си ги пушил :bonk:
От събраните парички от този месец си купих рокля и чанта,които иначе щяха да издимят :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #934 -: Февруари 03, 2009, 16:02:36 pm »

Ето ме и мен втори ден кафе без цигараааа но незнам до кога  :P



*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #935 -: Февруари 04, 2009, 08:58:45 am »
И аз да с похваля вече трети ден без цигари и аз, и мъжо. :D На мен ми е трети опит, като първия път издържах една година....надявам се този опит да ми е за последно. Случайно да знаете колко време след употребата на Табекс може да се прави ин витро?
Успех момичета! :D


*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #936 -: Февруари 09, 2009, 12:44:04 pm »
И аз да с похваля вече трети ден без цигари и аз, и мъжо. :D На мен ми е трети опит, като първия път издържах една година....надявам се този опит да ми е за последно. Случайно да знаете колко време след употребата на Табекс може да се прави ин витро?
Успех момичета! :D
Този табекс изобщо не ти е необходим. Всичко е в главата ти. Приятеля ми пиеше табекс, за да откаже цигарите / аз като ги отказах го направих без хапчета / , та понякога забравяше да си пие табекса и още на 10-я ден ги захвърли. Мисля, че табекса има само плацебо ефект, така че няма сега заради един табекс да си проваляш процедурите по ин витрото, я ...
 :ask:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #937 -: Февруари 16, 2009, 14:23:33 pm »
Здравей garga,

ЗА съжаление от опита ми досега, без Табекс не мога да ги откажа цигарите. Аз бях от онези закоравели пушачки дето наистина обичат никотина. Пушех по кутия и половина на ден и само два часа без цигари можеха да ме побъркат. Пробвала съм и с лепенки, но при мен не действат. Може би хапчетата наистина имат и малко плацебо ефект, но на мен ми помага факта, че като запаля цигара след като съм пила Табекс, вкусът и наистина е ужасен. Все едно ближеш пепелник...и това ме отказа.
Да се похваля трета седмица без дим около мен, а най-хубавото е, че вече дори и не ми минава през акъла да пуша.
Успех момичета! :D


Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #938 -: Февруари 20, 2009, 20:12:25 pm »
Здравейте,момичета,отказали и неотказали гадните отрови...:)Аз съм на 24г и пуших от тах 13г,ужас.Веднъж съм ги спирала за 4 месеца,без хап4ета,реших да изпитвам волята си....пак ги започнах.Ползвала съм лепенки,табекс и тъкмо щях да си купувам електронна цигара,когато чух за книгата на Алън Кар "Не пуша вече".Именно нея искам да препоръчам на всички,които искат да спрат цигарите,дори и на тези,които скоро са ги отказали.Ще ви бъде полезна,гаранция.Поне за мен беше много въздействаща и надъхваща.Тя отрича всички методи,за които си  говорим, как от утре ги спираме:))То е ясно,че всичко е в главата,но книгата те оставя с ясното съзнание,че повече няма да димиш.Не пуша само от 10 дни,но по-важното е,че знам,че няма да пуша:))Много книги има за този ПРОБЛЕМ,но тази е успешната.Успех  на всички щастливки,решили да откажат ГАДНИТЕ ЦИГАРИ!:))))))))
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #939 -: Февруари 24, 2009, 09:31:23 am »
И аз да дам отчет.
Не пуша през седмицата или като пия кафенце или алкохол, но излезем ли на диско или на купон с много пушаче припалвам по една две на вечер.
На следващия ден ми е гадно на дробовете, но реална нужда от никотин и цигара нямам.
Липсва ми навика :( Ама ще го борим, няма как
[/url][/url]