0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

болки в корема
« -: Април 07, 2006, 16:29:42 pm »
мили момичета,
имам един въпрос: почти на всеки цикъл след четиринадесетия ден усещам болки в корема като при М. Пробвам вече една година и не става. понякога ми закъснява 1-2 дена, понякога ми идва по-рано- пак 1-2 дена /какво означава по-ранното идване/ , но за закъснението не съм правила тестве, защото мисля, че трябва да е поне 3-4 дена.

NB: преди опитите не съм усещала болки

Благодаря Ви.
*
болки в корема
« Отговор #1 -: Април 07, 2006, 17:11:11 pm »
Разбирам, че пробвате 1 год. и резултат няма. Най-добре е да се консултирате със специалист, както за бебеправенето, така и за болките. А болките може да са овулационии,  киста и какво ли още не! Отивай на лекар, момиче!
При мен например цикъла варира между 28-33 дена, така че за закъснение приемам поне 35 дена. Ако цикъла ти е между 22-40 дена, обикновено се счита за нормално. Закъснение е малко относително понятие, няколко дена разлика не е проблем.
болки в корема
« Отговор #2 -: Април 07, 2006, 17:19:21 pm »
Ако ти варира малко цикъла, това значи, че овулацията настъпва на не точно определен ден от месеца, а варира малко, което е пък напълно нормално!
Можеш да започнеш с проследяване има ли овулация - с мерене на базална температура, с тестове, или със серия ултразвукови прегледи.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
болки в корема
« Отговор #3 -: Април 09, 2006, 18:37:44 pm »
Момичето не питаше ли за болките?!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
болки в корема
« Отговор #4 -: Април 09, 2006, 19:37:09 pm »
И аз съм усещала болка свъзана с овулацията, като  усета е засилен в дясно или ляво зависи от овулиращия яйчник. Отшумява за 2-3 дни.

И аз те съветвам да отидеш на лекар и да се консултираш.

Успех и скоро да  си имаш бебче!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
болки в корема
« Отговор #5 -: Април 09, 2006, 22:50:32 pm »
И според мен е най-добре да направиш едно проследяване на овулацията, както те е посъветвала Фреш. Не казваш обаче тази болка колко време продължава, ако е до настъпването на М., значи може да правиш кисти и от там да идва болката, а ако ли не, може би просто си усещаш овулацията. Най-добре да посетиш лекар, така само може да гадаем.  :)
maryna
« Отговор #6 -: Април 10, 2006, 16:57:02 pm »
благодаря на всички за отговорите и съветите
била съм при лекар преди няколко месеца, когато болките ми бяха много силни, тя /гинеколожка/ ми изписа но шпа и тубоцин и каза:"няма нещо, което да ме притеснява", но се притеснявам да е сбъркала с диагнозата и наистина да е нещо сериозно. времетраенето на болките варира от 2-3 до 5-6 дена всеки месец различно, а в някой месеци въобще не се проявява. :roll:  :arrow: