0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чиста МБ, а пишеше `Бактерии`
« -: Април 04, 2006, 09:31:39 am »
Мили момичета,
Но последната контролна цитонамазка /която след горенето с лазер вече е ПАП1/ единственото обезпокоително беше, че пишеше `бактерии`. Лекарката каза, че явно са от скоро, аз нямам абсолютно НИКАКВА съмнителна симптоматика/парене, сърбежи,течение...нищо/. ПРавих МБ, излезе чиста. 8O Питам сега-въпросните бактерии , видени от патоанатома къде са изчезнали и възможно ли е изобщо да е имало такива.... 8O /Уточнение:Цитонамазката беше правена в средата на цикъла ми-13-ти ден/
Чиста МБ, а пишеше `Бактерии`
« Отговор #1 -: Април 04, 2006, 10:34:47 am »
Здрасти mini_mouse!!!Много се извинявам ти раничка на шийката на матката ли си изгаряла?Ако е така ти раждала ли си?Много се извинявам че в този момент ти задавам тези въпроси.Благодаря ти!!!!
Чиста МБ, а пишеше `Бактерии`
« Отговор #2 -: Април 04, 2006, 10:54:02 am »
Писах ти на `лични`,Милана, тъй като историята с лазерното горене съм я повтаряла многократно във форума. :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Чиста МБ, а пишеше `Бактерии`
« Отговор #3 -: Април 04, 2006, 18:59:43 pm »
Мини, нали правиш разлика между МБ на вагинален и цервикален секрет. Докторката ква ти взе. По мое настояване /но не ми се отразява финансово добре/ МБ тата ми са две - на цервикален и на вагинален секрет. При цито може да се видят бактерии, както и при изследване на спермограма, но на патоанатома /ембриолога не им е работата да кажат от гледна точка на клиничната лаборатория точно какви са гадинките.
Съвет: отиваш седаш турски на гинката и казваш за да съм АБСОЛЮТНО СИГУРНА - взимаш вагинален и цервикален в гарантирана лаборатория /която незнам коя е щото иначе аз щях да се изследвам там/.
Чиста МБ, а пишеше `Бактерии`
« Отговор #4 -: Април 04, 2006, 19:25:42 pm »
Правя разлика ,Лейди,правя.... :wink: То се е видяло-отново ще да е.Няма да мирясам, защото ме гризе какви ще да са тия бактерии...
БЛагодаря за отговора,Лейди!!! :sunshine:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Чиста МБ, а пишеше `Бактерии`
« Отговор #5 -: Април 04, 2006, 19:32:22 pm »
Мини, пак заповядай , ако мога да бъда полезна.

обаче като отварям темата и си чета писанията
Цитат
както и при изследване на спермограма
Малей що за глупост съм изтърсила, прави са някои хора че на мен не може да се верва - така е като правя сто неща едноввременно ...
Чиста МБ, а пишеше `Бактерии`
« Отговор #6 -: Април 04, 2006, 20:48:29 pm »
Лейди, малко трудно ще си направя спермограма :wink: , ама разбрах мисълта ти. :wink:
Чиста МБ, а пишеше `Бактерии`
« Отговор #7 -: Април 06, 2006, 13:54:25 pm »
Ами, първо наистина едно е цервикален, друго влагалищен секрет. Второ, може да се е нещо замърсила пробата в лабораторията. Трето, може да са видяли сямо няколко бактерии, което не е болка за умиране, от значение е бройката. Четвърто, може да е попаднала някоя бактерия, а твоят организъм да се е преборил с нея и сега да няма.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







Чиста МБ, а пишеше `Бактерии`
« Отговор #8 -: Април 06, 2006, 14:04:03 pm »
Цитирам цитонамазката ,Фреши:
`PV-Плосък епител с леки цитолитични промени,бактерии.Малки групички от левкоцити. ПАП 1
CC-Плосък епител с леки цитолитични промени.Единични `clue sells`,единични левкоцити. ПАП 2`

А МБ след това беше чиста. Както каза Лейди Илевън ще правя нови , и то 2/да събера някой лев само :oops: /.
Чиста МБ, а пишеше `Бактерии`
« Отговор #9 -: Април 06, 2006, 14:48:13 pm »
Ами, Мини, не пише бактерии масово, или значително, или въобще някакъв количествен измерител.
Добре си решила, направи си наново МБ на влагалищен и цервикален.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Чиста МБ, а пишеше `Бактерии`
« Отговор #10 -: Април 07, 2006, 18:34:46 pm »
щом има левкоцити има и възпаление