0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #20 -: Март 21, 2006, 20:28:10 pm »
Мацки,споко с упоиките.Спиналната и епидуралната анестезии се поставят в гр.стълб.На мястото на убождането се поставя инжекция с обезболяващ медикамент от който няма да усетите правенето на спин.или епид.анестезия.В зависимост от вида на самата операция се избира и коя от двете анестезии да бъде направена.При епид.а-я има възможност за поставяне на т.нар.епидурален катетър през който могат да се добавят допълнително обезбол.медикаменти.Той може да остане дори няколко дни след операцията ако е наложително.
Тази трахеална упойка ,както я наричате се казва обща ендотрахеална анестезия или е известна като обща упоика.При нея съзнанието ви по време на операцията е изключено,намирате се в състояние на дълбок сън.През устата се вкарарва в трахеята една тръба чрез която дишате на апарат.Тази упойка е гот,защото си спите операцията си върви а като се събудите всичко е минало.При по-горните анестезии сте будни и може да си приказвате с док. няма болка,но усещате пипане и дърпане,като не е изключено да се добави венозно някакъв медикамент от който може да поспите леко.
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #21 -: Март 22, 2006, 10:58:41 am »
Оффф аз май предпочитам да съм будна.
Маусче мерси, че се включи и обясни така подробно :lol:
*
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #22 -: Март 22, 2006, 15:33:22 pm »
:D  :P  :D  :P  :D  :P
Радвам се да помагам с каквото мога.Успех на всички.
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #23 -: Март 28, 2006, 01:45:56 am »
Колко струва тази операция при д-р Стаменов и не може ли да се мине по касата в държавна болница?
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #24 -: Март 28, 2006, 09:29:12 am »
Морковче, още не се знае има ли клинична пътека за хистероскопия тази година. До миналата нямаше, но пък имаше финансиране за държавните болници от бюджета (и затова беше безплатна), но тази година финансирането от бюджета за болниците отпадна и остана само НЗОК. В някоя от подобните теми момичета писаха, че им предстои и ще разучат и ще пишат. :D
Благодаря ти, Бени!







Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #25 -: Март 28, 2006, 09:31:41 am »
При Стаменов без клинична пътека струва 650 лева.
*
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #26 -: Март 28, 2006, 19:21:50 pm »
Момичета, благополучно се събудих при моята хистероскопия :) .  Исках да споделя на тези които се интересуваха за  анестезията-беше  обща т.с. упойка във вената. Абсолютно нищо не усетих при самата операция,само си спомням как анестезиоложката ми сложи маска на лицето и ми пожела приятни сънища.После се събудих в стаята .Всичко е продължило около час ,но за щастие или не док. не е открил полип само е взел материал от суспектните места и сега си чакам хистологията.Бих предпочела да имаше полип, за да знам че от там са проблемите ни но...Сега продължаваме да търсим причината за моето незабременяване .
Изобщо не съжалявам ,че направих хистероскопията в тази клиника-обслужването беше страхотно,всички бяха толкова мили и внимателни,  а за д-р Стаменов просто нямам думи.Карат те да се чувстваш единствена и сякаш твоя проблем е и техен.
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #27 -: Март 29, 2006, 09:59:36 am »
Радвам се, че всичко е приключило Нева!
Защо ти взеха хистология при положение , че няма полип???
*
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #28 -: Март 29, 2006, 10:13:07 am »
Цитат на: petiofi
Радвам се, че всичко е приключило Нева!
Защо ти взеха хистология при положение , че няма полип???



Petiofi ,нямам представа ,но мисля че това е стандартна практика-всичко което се вади от  организма се изследва.
Поне си мисля да не е  нещо друго след като го изследват :roll:
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #29 -: Март 29, 2006, 10:44:27 am »
Да сигурно е така, когато ми правиха лапароскопия са ми махнали 2  малки миомки, материал от тях ми беше пуснат за хистология, явно е стандартна практика.
Ти не се тревожи всичко ще бъде наред!
*
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #30 -: Март 29, 2006, 10:48:42 am »
Благодаря ти мила :balk_21:
Чувствам се подозрително добре и наистина се радвам че всичко мина.
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #31 -: Март 29, 2006, 13:00:15 pm »
Нева, радвам се за теб! За хистологията - нормална практика е. А искам да ти кажа, че и при мен докторът като взимаше материал не беше сигурен дали е полип, а хистологията показа "фрагмент от полип", така че изкачай хистологията на тези "суспектни" места.

Успех, Мила! :D
Благодаря ти, Бени!







Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #32 -: Март 31, 2006, 20:17:42 pm »
Фреши сега прочетох,как е минала хистероскопията при теб.Ами с каквато упойка кажат с такава,явно че епидуралната е за предпочитане,тази трахеална звучи много стряскащо с това интубиране,абе гадно си е.Може и междувременно да вкарат и нещо венозно,нали?
Нева,какво значи "суспектни" места?Подозрителни ли?Дай повече инфо,при теб защо се наложи операцията?На кой ден от цикъла ти я правиха?
*
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #33 -: Април 02, 2006, 21:27:32 pm »
Нева,какво значи "суспектни" места?Подозрителни ли?Дай повече инфо,при теб защо се наложи операцията?На кой ден от цикъла ти я правиха?[/quote]  

Morkovche,да от подозрителните места е взел материал.
Иначе при мен историята е дълга и започва с основния симптом, който доведе до съмненията за полип или миома ,а то е кървенето което имам около седмица след овуто/неизяснено за момента/.И така ходих при трима лекари от които само д-р Стаменов не беше съвсем убеден че имам полип ,другите двама бяха сигурни че е наличен единият дори го гледа на 3Д уз.Така аз се реших на хистероскопията ,защото вярвам само на д-р  Стаменов който ми каза че това е единствения начин по който категорично може да каже каква е истината.
Хистероскопията ми беше на 8-ми ден от цикъла.
Успех  на теб ако избереш моя док.и ако имаш и други въпроси ще се радвам да помогна :)  :)  :)
*
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #34 -: Април 03, 2006, 14:49:17 pm »
Милички, току що получих отговор от д-р Стаменов  за хистологията- едното място , от което е взел материал се оказа наистина полип от другите места -не.
Е, значи поне  е имало смисъл от цялата манипулация :)
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #35 -: Април 03, 2006, 17:14:34 pm »
Браво Нева,
хайде сега ама много скоро да се похвалиш с една прекрасна новина :lol: знаеш каква
А другите места като не са полип какво излезна от тях на хистологията??
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #36 -: Април 03, 2006, 17:17:37 pm »
Нева, а сега накъде? Радвам се поне че се разбра какъв е проблема.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Анестезия при хистероскопия?!
« Отговор #37 -: Април 03, 2006, 22:37:49 pm »
Цитат на: petiofi
Браво Нева,
хайде сега ама много скоро да се похвалиш с една прекрасна новина :lol: знаеш каква
А другите места като не са полип какво излезна от тях на хистологията??



Petiofi, повече нищо доктора не ми каза ,така че нямам инфо какво точно пише на хистологията,когато си взема резултата мога да напиша повече.
 Иначе благодаря за пожеланието, да ти се връща и на теб както и на всички тук!!! :)  :)  :)  

А сега накъде ли Starlet-ами чакам си цикъла и с нетърпение започвам с второто си  инсе пък дано и мен ме огрее :bfp: