0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Здравейте,
имам следният въпрос - след редица изследвания на хормони и мб направих цветна снимка и заключението е нормално изпълване на маточната кухина и затруднена проходимост на тръбите при повишено налягане.В началото спермограмата на съпруга ми беше мн.лоша, но сега след 1г. лечение има диагноза нормоспермия / нормална/.Сега въпросът е има ли смисъл от инсеминация или директно да преминем към инвитро?
Пациенти сме на КИРМ Плевен Д-р Емин и неговият отговор на въпроса за инсеминацията беше - ами щом искате ще опитаме първо нея.....
Моля ако има момичета пред същата дилема да дадат съвет.
*
Re: затруднена проходимост на тръби и инсеминация?
« Отговор #1 -: Август 30, 2009, 15:39:37 pm »
Здравей! Тази дилема трябва да решите заедно с лекаря си! Ако спермограмата става за инсеменация и твоята диагноза е подходяща - защо не?! Не ми е ясно точно какво значи затруднена проходимост, но и на двете тръби ли е? Желая ти успех!

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: затруднена проходимост на тръби и инсеминация?
« Отговор #2 -: Август 30, 2009, 16:49:48 pm »
да и на 2-те тръби.ами означавало че са проходими,но трудно.та в тази връзка незнам има ли смисъл от инсеминация.а отговора на лекаря беше уклончив - ами щом искате ще опитаме.и за това съм объркана и имам нужда от съвет....
*
Re: затруднена проходимост на тръби и инсеминация?
« Отговор #3 -: Август 30, 2009, 21:17:43 pm »
Кой е лекарят ти? Ако му нямаш 100% доверие, направи още една консултация.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: затруднена проходимост на тръби и инсеминация?
« Отговор #4 -: Август 30, 2009, 22:07:36 pm »
Може ли да обясниш по какво се съди за "трудна проходимост на тръбите" .. На ЦС според мен се вижда само дали преминава контраста или не .. Любопитно ми е да разбера... Не се заяждам   :oops:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: затруднена проходимост на тръби и инсеминация?
« Отговор #5 -: Август 31, 2009, 08:47:15 am »
според мен, добре ще е да ти направят лапароскопия, за да се види, защо е толова "трудна" тази проходимост и тогава да се реши дали си за инсе, или ин витро.
успех
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: затруднена проходимост на тръби и инсеминация?
« Отговор #6 -: Август 31, 2009, 18:33:46 pm »
здравей garga ще ти цитирам дословно заключението: затруднена проходимост на тръбите при повишено налягане на разтвора.
а по отнощение на доверието - нещо неубедително ми прозвуча отговора на доктора - ами щом искате вие ще пробваме.........
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: затруднена проходимост на тръби и инсеминация?
« Отговор #7 -: Август 31, 2009, 20:51:39 pm »
според мен, добре ще е да ти направят лапароскопия, за да се види, защо е толова "трудна" тази проходимост и тогава да се реши дали си за инсе, или ин витро.
успех
Напълно подкрепям. Ако тръбите ти не са наред, не бива да се пристъпва към инсеминация, защото опасността от извънматочна бременност е доста голяма. Аз от моя док знам, че при тубарен проблем, инсе не се прави. Веднага обяснявам при какви обстоятелства ми го каза: Имах 2 запушени тръби. Той ме посъветва да направим лапароскопия, за да види дали може нещо да се оправи и да се спасят. Ако имат шанс, ще ги оправи и после ще пробвам по нормален път. Аз попитах дали, ако ги оправи, можем да направим директно инсеминация, за да не чакам. Отговора му беше - категорично не, в никакъв случай. Щом е имало проблем в тръбите, дори да се оправят, риска е голям. Е, не успя да ги спаси, но това е друга тема...

Отношението на лекаря ти, pieselina е меко казано смущаващо, според мен. Той е този, който трябва да знае най-добре какво може и какво не може да се прави и дали е удачно. Какви са тея глупости - "ами ако искате..." Ако е безсмислено или крие риск, какъв е смисъла да прави инсе, само защото вие искате? Той явно не е сигурен в преценката си. Моя съвет е да потърсиш второ мнение. А най-добре лапароскопия - там ще се види със сигурност какво им е на тръбите ти и ако е възможно ще се оправи. Ако искаш, пиши ми на лични, ще ти препоръчам лекар. Или ако имаш въпроси, ще ти отговоря подробно.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: затруднена проходимост на тръби и инсеминация?
« Отговор #8 -: Септември 01, 2009, 18:17:37 pm »
момичета,
а някой ходил ли е при бойчев от тутракан.споделете впечатления.
*
Re: затруднена проходимост на тръби и инсеминация?
« Отговор #9 -: Септември 01, 2009, 18:28:12 pm »
момичета,
а някой ходил ли е при бойчев от тутракан.споделете впечатления.

В тази тема пишат неговите пациентки: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33273.0