0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lexi

Стимулации и резултати от тях
« -: Април 04, 2006, 09:45:59 am »
Здравейте момичета,
ясно ми е, че всеки организъм реагира различно, но все пак мисля, че би било интересно и от полза да споделим препаратите, дозировките и резултата от стимулациите, които сме правили.
До сега съм си стимулирала два пъти с клостил от 5 до 9-ти ден с по 2 т. Резултатът - и двата пъти по 2 фоликула, като само единият се пука.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Стимулации и резултати от тях
« Отговор #1 -: Април 04, 2006, 10:38:24 am »
Този месец - стимулация с половинка Серпафар 4-8-ми ден. Резултат - 3 фоликула и май 2 спукани (даже ми ги показаха  :) едни такива смачкани)


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Стимулации и резултати от тях
« Отговор #2 -: Април 04, 2006, 12:20:17 pm »
При първата си Ин Витро процедура в клиника " София" ме стимулираха с 57 ампули Puregon 100 IU. ,  4 ампули Menogon 0,75 UI., 6 ампули Cetrotite 0,25mg.  Пунктираха се 6 зрели яйцеклетки ,от които 4 се оплодиха и 3 продължиха деление.

 Втората процедура в клиника "Надежда"правих процедура с лека стимулация. Две ампули Мерионал 150 IU, 3 ампули Оргалутран 0,25. Пункираха се 2 зрели яйцеклетки.

Третата Ин Витро процедура стимулацията беше с 15 ампули Меногон 0,75 IU. Пунктираха се 3 зрели яйцеклитки, две продължиха деление.

 :rainbow:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Стимулации и резултати от тях
« Отговор #3 -: Април 04, 2006, 14:18:30 pm »
Първи опит ИКСИ - 29 ампули Пурегон по 50 IU- 32 яйцеклетки , 28 оплодени
Втори опит- 28 ампули Пурегон по 50 IU-28 яйцеклетки , 15 оплодени
Трети опит -предстои ми през септември смятам да не съм с Пурегон , че нещо много бурно му реагирам :lol:
Стимулации и резултати от тях
« Отговор #4 -: Април 04, 2006, 14:47:11 pm »
Няколко стимулации с Клостилбегит- 3-7 или 5-9 ден. Резултат: 3-4 фоликула.
*
Стимулации и резултати от тях
« Отговор #5 -: Април 04, 2006, 15:40:05 pm »
Точно така Тигърче пробвай с Мерионал, не се задържал толкова дълго в кръвта. Аз поне ще се пробвам с негоако сега не успея със сладоледите. При мен резултата е:
23 ампули Пурегон по 50 единици - 21 зрели яйцеклетки, 19 оплодени, 16 качествени ембриона
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Стимулации и резултати от тях
« Отговор #6 -: Април 04, 2006, 15:44:49 pm »
Тигра, ама и тия от Варна като гледам вообще не са взели в предвид предишната ти реакция, а пак са те натъпкали почти със същото количество Пурегон. В моята клиника при неуспешен първи опит втория сравняват непрекъснато с първия. За да не стават едни и същи сакатлъци. Следващия път ги следи по изкъсо, ей :wink:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Стимулации и резултати от тях
« Отговор #7 -: Април 04, 2006, 15:47:50 pm »
За статистиката:

- За първа инсеминация - 2х1 клостилбегит от 5-9 ден, два доминантни фоликула, един в ляво един в дясно.
- за втора инсеминация 2х1 клостилбегит от 3-7 ден, един фоликул в дясно (отменена инсеминация).
- за втората състояла се инсеминация 7 инжекции пурегон по 100Е, по една на ден-7 доминантни, 5 в дясно и два в ляво.

Това беше при мен.
*

    lexi

Стимулации и резултати от тях
« Отговор #8 -: Април 04, 2006, 16:47:23 pm »
StefiZ, връщаш ми надеждата :D Моя док. смята, че имам изчерпване на яйчниковия резерв /намален обем на яйчниците, наследственост и лош отговор при стимулация/. Хормоните обаче са ми в норма, вкл. и при теста с клостил /описан е в статията за яйчниковия резерв/. Въпреки това, док. ми каза, че не вярва с какъвто и да е мидикамент да направя повече от 3-4 фоликула. На 31 г. съм. Ясно ми е, че док. ще определи най-добрият начин за стимулация, но все пак искам и аз да се ориентирам и съм много благодарна на всички, които са отговорили. За сега ми се струва, че може би меногонът ще е най-подходящ за мен.
*
Стимулации и резултати от тях
« Отговор #9 -: Април 04, 2006, 16:53:49 pm »
Ами да ти кажа и аз като четях как момичетата с клостил образуват по 3-4 фоликула и се чудех защо при мен така действа, аз съм на 27 г., но нали знаеш всеки организъм реагира различно на различните медикаменти. За сметка на това пък при мен пурегона действа доста добре :)
Така че не се притеснявай, наистина доктора ти ще реши с какво да те стимулира, а ако случайно не реагираш добре винаги може в процеса на стимулация да мсени лекарството.
Успех!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Стимулации и резултати от тях
« Отговор #10 -: Април 04, 2006, 20:19:56 pm »
Една стимулация с Clostilbegit 5-9 ден ,резултат са 2 фолекула  в дясно от които 1 се спука ! За жалост неуспешно инсе поради тънка лигавица.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стимулации и резултати от тях
« Отговор #11 -: Април 04, 2006, 20:57:48 pm »
Първа стимулация: клостилбегит 5-9 ден - три фоликула.
Втора стимулация: клостилбегит 3-7 ден - два фоликула и един малко по-малък, по всяка вероятност без участие в състезанието.
*
Стимулации и резултати от тях
« Отговор #12 -: Април 04, 2006, 21:19:02 pm »
Първа стимулация: Клостилбегит 2*1 от 5 до9 ден, 4 фоликула в дясно
Втора:Клостилбегит *1 от 5 до 9 ден, 2 в дясно и 1 в ляво
Трета за инсе: Клостилбегит *1 от 3 до 7 ден + меногон 10 ампули по 2 през ден и на 11ти ден пегнил 1 ампула. Получиха се много фоликули и в двата яйчника, не знам точно колко. Дано да имаме резултат :cloud9:
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Стимулации и резултати от тях
« Отговор #13 -: Април 05, 2006, 08:55:49 am »
Първи опит ИКСИ-11 ампули Пурегон от 100IU и 5 Пурегон от 50IU,общо 8 дни.Последните 4 дни ми слагаха и по една инжекция Олгалутран.
   Резултата е 23 яйцеклетки ,12 годни.От тях се оплодиха 10,3 ми върнаха а 7 замразихме.
   Втория опит беше със замразените.Без стимулации ,на спонтанен цикъл.След размразяването 5 продължиха да се делят и ми ги сложиха вси4ките.
   Резултата беше отрицателен....
  Сега следва по4ивка до есента/освен ако не ми дойде друг акъл/  :wink: