0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #100 -: Януари 28, 2010, 14:05:21 pm »
И аз май задържам фоликули...дано да се възстановя скоро... :(
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #101 -: Януари 28, 2010, 18:55:33 pm »
А нетрябва ли тези фоликули да са ги спукали всичките по време на пункцията?
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #102 -: Януари 28, 2010, 22:29:26 pm »
моето ин витро беше октомври. явно най-малките остават ли..или после се появавят и аз незнам...
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #103 -: Януари 31, 2010, 15:57:23 pm »
След второто инвитро цикълът ми е като часовник.Втори месец точно 26 дневен цикъл ми се оформи.Няма ги вече и болките в гърдите.Незнам какво стана,но за сега съм доволна.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #104 -: Февруари 04, 2010, 13:45:21 pm »
Здравейте Момичета,
приемете ме във вашите редици макар да съм по-различна. И аз съм насочена за ин витро, но съм със затихващи функции и репродуктивните лекари ми поставиха диагноза - за ин витро със донорска яйцеклетка. Загубих много месеци във емоции. Много жени ги изпитват, но нашите са по-терзаещи.
Така, готова съм да спонсорирам някоя от вас подлагаща се на ин-витро, неодобрена от Фонда , срешу подялба на яйцеклетки . Предпочитам да е при д-р Александров от АГ Варна, макар че се записах във донорска програма на Майчин дом - Варна. Знам че той спря да прави донорско ин витро, но съм готова горещо и със сълзи на очи да му се помоля. Нашето ин витро е доста по-скъпо и за мене е важно лекарят  да е талантлив и човечен. Възможно е да ми откаже, но в годината на Тигъра печели този който действа и рискува.
Ако Някоя от вас размисли, нека ми пише на лични. Нека си помогнем взаимно, и дано провидението ни награди !

*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #105 -: Февруари 04, 2010, 20:36:53 pm »
момичета, набързо пак въпрос. както знаете, след неуспешно Икси цикълът нещо не е наред. Ходих при моя гинеколог в Бургас и ми откри кисти, останали след стимулацията!. Изписа ми Дуфастон 2х1 за 10 дни и след това щяла да се пукне кистата - 3 мм и нормален цикъл. Но, преди два дни имаше само леко розово зацапване на салфетката и толкова! Коремът ми се е подул и не знам какво да правя. Споделете, моля. Докторът ще може да ме приеме чак във вторник. Възмножно ли е ИКСИ-то да ме обърка, ние сме с мъжки фактор и аз нямах никакви проблеми с цикъл, овулация и т.н. а сега започна този проблем. Правих трансфер на 03.11.2009 и след това след 10 дни имах обилен цикъл с кръвоизливи. и от тогава нищо.
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #106 -: Февруари 05, 2010, 09:15:09 am »
Стоека, трябва да минат 4-5м да се нормализират нещата. Големите количества хормони по време на стимулацията няма как да не объркат нещата временно. Какво е мнението на Владимиров?

*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #107 -: Февруари 05, 2010, 19:11:50 pm »
никакво, след иксито ходихме на контролен преглед, той ми каза, че нямам кисти, всичко е наред и ако имам проблеми да се обръщам към гинеколог в моя регион. Нямало смисъл да ходим при него, явно не иска да се занимава с нас като двойка и така.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #108 -: Февруари 05, 2010, 20:40:59 pm »
stoeka71   , помня, че съм чела  историята   на опита  ви  и искрено съжалявам  за развоя на нещата.

Доколкото разбрах какво е отношението ти към д-р Владимиров, ти самата не би искала да го посещаваш  повече  ,навярно и той е доловил или сте му показали отношението си.за това предполагам те е насочил към твоя гинеколог.
Но едва ли лекар като него ,би лекувал пациент ,които  показва недоверие в лекаря си .Но това е друга тема,не за тук.


По отношение на кистите -давам себе си за пример -аз задържам фоликули с повод и без повод-след стимулация и без стимулация ,дори и в месеци след като съм била на противозачатъчни.Не говорим за ЛУФ  синдром уж ,но често се случва да има фоликулярни кисти ,с нередовен цикъл съм.За това често съм на Марвелон.

На контролния преглед може и да си нямала кисти,на следващия месец да имаш,на следващия да нямаш и така-божа работа.

При теб очевидно нещо с хормоните не е наред  ,май-бяха чела ,че си с Хашимото .Често е съпроводено с инуслинова резистентност.Консултирай се и с ендокринолог.

След дуфастона би трябвало да ти дойде, но ние няма как да гадаем -прегледа най-добре ще покаже какво е положението.Така че остава да изчакаш дотогава.
дано гинеколога ти е добър специалист.
Успех и чакаме добри новини във вторник.


Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #109 -: Март 19, 2010, 11:40:50 am »
Момичета, изчетох всичко относно темата и аз самата бях писала. Не можах да разбера обаче-вас боли ли ви като сте в овулация? Вече почти пети месец съм след инвитро и този месец точно като съм в овулация страшно ме дърпат яйчниците. Ходих на лекар ,казаха ми че е от хормоните и ще отмине .Не мога обаче да не се притеснявам ,защото преди два месеца нямах проблеми и ...ето че пак ми се случва .
Моля ви ,ако някоя от вас има такива проблеми да ми пише !
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #110 -: Март 19, 2010, 13:04:37 pm »
Аз и преди и след процедурата съм имала болки, подуване, отичане и т.н. по време на ову. Като, че ли след процедурата е по-осезаемо. При мен болките не са непоносими и сигурно затова не съм обръщала внимание. В деня на овуто имам силни бодежи и придърпвания после отшумяват.
Успех!

Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #111 -: Март 19, 2010, 17:06:23 pm »
Аз и преди и след процедурата съм имала болки, подуване, отичане и т.н. по време на ову. Като, че ли след процедурата е по-осезаемо. При мен болките не са непоносими и сигурно затова не съм обръщала внимание. В деня на овуто имам силни бодежи и придърпвания после отшумяват.
Успех!
Значи теб те боли само един ден ,така ли?
И при мен болката е търпима ,но винаги се шашкам да не ми има нещо ,защото продължава близо седмица.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #112 -: Март 27, 2010, 08:26:48 am »
Мен абсолютно нищо не ме боли.Просто лелката си идва и си отива и по нищо не разбирам кога ще дойде.Всичко при мен е ок.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #113 -: Март 27, 2010, 10:02:07 am »
Мен абсолютно нищо не ме боли.Просто лелката си идва и си отива и по нищо не разбирам кога ще дойде.Всичко при мен е ок.
Блазе ти!Аз постоянно съм на лекар и преди и след като мине всичко.Толкова ми  е омръзнало ,че ...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #114 -: Март 30, 2010, 07:02:22 am »
Момичета след неуспешно ин витро съм и МЦ почти липсва :( Вече четвърти ден има само по една-две и то ръждиви, воднисти капки. Каква лигавица съм имала направо ми е чудно. Все още се надявам да тръгне по-силно и да има артериална кръв, но ...

На някой случвало ли му се е подобно нещо  :?

На мен по принцип от една година насам ми е слаб МЦ, но според лекарят ми си имам нормален ендометриум. И къде отива този ендометриум след като не изтича с кръв ? Преди ин витрото имах поне за един ден някакво подобие на кървене, а сега дори и такова няма :( Вече не зная какво да си мисля :( Приемах 3х2 Утрогестан и 2х1 Естрофем и мислех, че сега поне ще е обилен МЦ, а то се оказа че направо липсва такъв :(

П.П: Спях лекарствата преди 3 дни.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #115 -: Март 30, 2010, 10:05:55 am »
crow, два месеца след неуспешното ин витро и моят МЦ беше доста оскъден. Първи ден леко кървене и след това почти нищо, само капчици. Сега вече се пооправи, но и аз никога не съм имала кой знае колко обилен МЦ. Лигавицата последния път ми беше нормална, поне така ми казаха.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #116 -: Март 30, 2010, 10:08:07 am »
На мен ми казаха, че лигавицата ми е била 10мм (вероятно на ЕТ) и била хубава. Но защо го няма МЦ. Нямам и капка червена кръв. Само няколко капки ръждиво, воднисто по тоалетната хартия  :(
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #117 -: Март 30, 2010, 10:54:23 am »
На мен ми казаха, че лигавицата ми е била 10мм (вероятно на ЕТ) и била хубава. Но защо го няма МЦ. Нямам и капка червена кръв. Само няколко капки ръждиво, воднисто по тоалетната хартия  :(
Я не се шашкай, ще дойде - къде ще иде - има време!
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #118 -: Март 30, 2010, 11:03:20 am »
Да, рано е още. Ще тръгне по-силно.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #119 -: Март 30, 2010, 12:05:38 pm »
Благодаря ви, момичета. Дано се окажете прави и да тръгне. Иначе ще вляза в разни схеми, че поради липса на хубава лигавица се е провалило и имплантирането  :? А според УЗ е била ОК. Голямо чудене ... Как на УЗ е ОК, а МЦ е рехав ... Дано наистина да тръгне, за да се успокоя.
Ей, край нямат чуденките и тревогите :(
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.