0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #120 -: Юни 20, 2009, 18:46:01 pm »
Violet, в бгмама има цяла тема за тези процедури. Пусни търсачката и търси на "Фимоза". Професор от Пирогов дава консултации там, също и Бърди е писал там. За съжаление късно намерих тази тема. Но мисля че до 7-я ден след процедурата пенисът не се пипаше, защото е жива рана.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #121 -: Юни 21, 2009, 00:58:54 am »
[quote author=Aubergine link=topic=37361.msg593970#msg593970
Аз нощес му се разсъсках на моя, че на всяко проскимтяване на детето се надига зад мен и наднича и не спря да ме пита защо плаче и какво иска, сякаш аз знам.
Факт е, че вечер/нощем Чефето е много неспокоен, мисля, че не са колики, а просто показва признаци на огладняване 1 час след като е ял. Ако бутането на ръцете в устата е такъв признак.. И аз съм в див смут как е възможно и какво да правя.
[/quote]
Може да е глад - пробвай да го накърмиш. Това за елиминиране на нощното хранене е абсурд. Я сподели по-точно и детайлно как се кърмите. Колко време и на колко часа.
Ако продължава, въпреки кърменето, да няма гъби в устата? Това нещо боли и сърби едновременно и по тая причина може и да не суче добре. Педиатъра какво казва? Ако си раждала в майчин дом 1:3 децата се изписват с гъби в устата.
Лично аз предполагам, че са колики. Ако нямаш Инфакол или любимия ми Миликон, провбай с Еспумизан Л /Саб симплекса е по-добър, но Вики го запичаше/ или чай от копър. Но все пак се консултирай с педиатъра си.
От мен един съвет: питай доктор Бърди. Поне за мен мненията му са много важни, защото са компентентни.


*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #122 -: Юни 21, 2009, 01:41:21 am »
Ох, най-сетне малко свободно време!
Violet, на нас педиатърката ни забели пишлето наполовина на 2 навършени месеца.Първия ден много плака при всяко пишкане.Аз промивах при смяна на памперса с калиев перманганат и после мажех с крем Фусидин.След втория ден правя почистване всяка вечер при баня.
коки, дано да се справите със сандалите.Моите племенници пък цяла година ходят с чорапи.Малкия е на 7 и ходи със сандали, но с чорапи.А големия е на 18 и не носи чехли , само маратонки.Сестра ми дигна ръце, ти упорствай.Аз само като ги гледам и ми става горещо.
Иначе и при нас се получаваше едно тръшкане и рев само един час след кърмене, още първия месец.Дали е било глад или колики не знам, хранила съм и това е.След време спря да го прави.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #123 -: Юни 21, 2009, 11:39:52 am »
Аз да ви се оплача, отиде ни по дяволите тренировката от 6 месечен да спи в другата стая..... Сега заспива на спалнята с някой от нас, местим го в неговото кревача, но към 2-3 часа с кански рев си взима възглавницата и се настанява до нас 8O

Via, моите разговори по въпроса с родители на по-големки от нашите деца, ме водят до извода, че по-голямата част от децата минават през някакъв подобен период. И ние сме така - Мони сама в нейната си стая от 2-месечна (не сме се приучавали, просто след два месеца спане в нейната стая, една вечер изпитах необходимост да отида и си легна в моето легло, и се получи) и така спокойни сънища до към година и половина. После започна да се буди по-често, да се страхува повече, да се страхува от по-конкретни неща и сигурно нещата са много и комплексни, но навлязохме в някакъв друг период. И точно така, с възглавничка под ръка, по средата на нощта, се настанява в нашата спалня. Сега сме в друга обстановка цяло лято, при нашите, и там така или иначе спим в една стая с нея. Но като се приберем на есен - нямам идея как ще е. А живот и здраве, като дойде братчето - съвсем нямам идея как ще се разпределяме тогава :lol:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #124 -: Юни 21, 2009, 12:11:54 pm »
Аз ще ти кажа как :wink: тати с Мони в нейната стая, ти с бебко в спалнята :lol:
Иначе приемаш факта че спите като в дядовата ръкавичка всички в една стая и това е :wink:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #125 -: Юни 21, 2009, 12:43:39 pm »
Аз ще ти кажа как :wink: тати с Мони в нейната стая, ти с бебко в спалнята :lol:

О, да, варианти има :lol: аз имах предвид, че няма да се настройвам и планирам отсега кой къде с кого ще спи, да не си правя много сметката без кръчмаря (кръчмарчетата) - ще се  наместим в движение според най-удобния и постижим вариант :lol:
В една стая абсурд да се съберем, детската и спалнята са ни много мънички и физически а невъзможно. Ще има разпределения и преразпределения, няма начин :wink:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #126 -: Юни 21, 2009, 13:37:58 pm »
Няма невъзможни неща  :lol:. В един момент ще се изумиш от собствената изобретателност.

*

    Aubergine

Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #127 -: Юни 21, 2009, 14:04:13 pm »
Лейди, точно глад си е. Няма гъби -  идва педката да го гледа. Нищо необичайно му няма, освен чрезвичайния глад.
Инфакол имам, но не разбирам кое му е по-доброто от Саб симплекса, като имат една и съща активна съставка.
А как го кърмя - почти не го вече, ред причини и обстоятелства. Три пъти дневно ако изяде 20 мл кърма - пак добре. Повече няма.

И да - в МД раждах, нали в една и съща тема в другия сайт сме писали :)
Не искам и да се сещам.

А нощес голяма драма. Купих ново АМ, че свърши предишното, уж същото. Да, ама не. Една думичка "comfort" ми изяде главата - млякото се разтваря изключително трудно, но аз докато разбера посред нощите, че това е причината - навъртях всички налични биберони, реших, че са запушени.
А номера бил да разтвориш млякото в много гореща вода и да джуркаш до откат.
Рано-рано сабахлем пращах да ми купуват нормално мляко, не ги ща тия пребиотици, а детето се изнерви максимално.
Всъщност дано не ми потрябват.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #128 -: Юни 21, 2009, 21:28:17 pm »
Аз ще ти кажа как :wink: тати с Мони в нейната стая, ти с бебко в спалнята :lol:

О, да, варианти има :lol: аз имах предвид, че няма да се настройвам и планирам отсега кой къде с кого ще спи, да не си правя много сметката без кръчмаря (кръчмарчетата) - ще се  наместим в движение според най-удобния и постижим вариант :lol:
В една стая абсурд да се съберем, детската и спалнята са ни много мънички и физически а невъзможно. Ще има разпределения и преразпределения, няма начин :wink:
А, никакви планове не правя вече, както дойде... До скоро идваше от хола (където спеше сам), събуждаше татко си и го завеждаше да спят заедно на дивана. Обаче татко му реши, че му се спи в спалнята, а Валери не трябваше да остава по-назад :lol:
Но да, Цвете, права си - различни страхове, различни възприятия на света, различни нощни драми... определено сега сме в "интересен период", барабар екстрата с нощното мляко. Но ще мине. Само дето и аз не знам вече как ще спим като се появи и бебето. Ще решаваме и избираме на момента, според възможностите и максимално удобния за всички ни вариант 8)
Одеве се опитвам да го нахраня, а той ми вика: "Мамо бееее, стига си толмозила!"


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #129 -: Юни 22, 2009, 01:54:57 am »
ааа, добър деееен, дойдохте на моята, да спите с детето на едно легло  :D 
Цвети, жива и здрава да си с вашия Льольо /Йори/, Преславата го гуши, завивам я с пеленката и до 3 минути е в страната на сънищата, цяла вечер си го гуши
Стефания от време на време също с него заспива, изобщо- много го експлоатират
с цирка претърпяхме провал- още в началото като излезли клоуните Стефания толкова се стреснала, че избягала сама в отсрещната градинка, майка едва я стигнала
30 лева на вятъра, поне да бях пробвала на по-евтин цирк
днес я ухапа малкото куче на село, а одеве падна на едни каменни стълби и около едното око е охлузена и леко подуто
добре, че свърши днес
спокойна вечер на всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит