0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #580 -: Септември 25, 2010, 11:00:42 am »
Здравейте мили приятелки. Аз уж щях да почивам, а вижте какво става - не мога да се удържа  :lol:

Имам един въпрос към вас и силно се надявам някой да ми отговори.
Когато има задържан фуликул от преден цикъл, той пука ли се нормално или просто деградира по някакъв начин? И може ли в един цикъл да се случи така, че да се спука хем онзи задържан Ф, хем новия Ф. който се предполага, че се е образувал и да имаш нещо като 2 овулации?
Не ми се смейте, моля ви!  :D Тъп въпрос, обаче ще ви кажа какво се случва с мен: Аз съм още в началото на цикъла си, едва на 8 ден вече имам ову болки, течна ЦС и отгоре на всичко чувствителни гърди /а това при мен е предвестник на овулация/. Не може да бъде толкова рано - тя М. преди малко свърши  osi_10
Затова се питах дали е възможмо 2 пъти да пукаш фуликул и да имаш нещо като 2 овулации?
*
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #581 -: Септември 25, 2010, 11:55:28 am »
Чоки, ако задържания фоликул не се пукне с М, то после няма да се пукне,2 овулации е абсурд, защото е възможно въобще да не се образува нов фоликул. В този случай ако не се спука сам по време на М, се изписва прогестеронов препарат за да се спука и следващия месец е ановулаторен. Ако не се спука се превръща в киста и може да не спре да нараства.
*
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #582 -: Септември 30, 2010, 08:08:02 am »
Чоки, как си мила? Такова ранно Ову имала ли си преди?
Да разкажеш за консултацията с едокринолога  :kiss:

*
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #583 -: Септември 30, 2010, 09:33:05 am »
Аз си мисля, че след няколко поредни месеца стимулации е нормално да ти се поразмести цикъла и след като си имаш ову, значи фоликула от миналия месец се е резорбирал. Успех, миличка :crossfingers:

ПП. А защо си на консултация с ендокринолог? Да изключиш проблем там или имаш някакви индикации./Извинявай ако си обяснявала вече, може и да съм пропуснала :oops:/




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #584 -: Септември 30, 2010, 17:25:04 pm »
Чоки, ако задържания фоликул не се пукне с М, то после няма да се пукне,2 овулации е абсурд, защото е възможно въобще да не се образува нов фоликул. В този случай ако не се спука сам по време на М, се изписва прогестеронов препарат за да се спука и следващия месец е ановулаторен. Ако не се спука се превръща в киста и може да не спре да нараства.
Ами ако не ходиш на лекар,и не знаеш че имаш задържан фоликул и той се превърне в киста-какво става с кистата тогава Чин(сама ли изчезва),пак ли ти идва цикъла нормално и овуто нормолно?Извинявай Чокинце че задавам въпрос втвоята тема.
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 17:26:43 pm от zyza »
   
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #585 -: Септември 30, 2010, 22:16:02 pm »
Момичета СПОКО.
Ходих на ендокринолог защото миналата година по това време ми правиха изследвания и ми откриха, че имам начален стадий на Хашимото. Трябва да се наблюдавам. Гледаха ме на ехограф, имам някакво малко възелче, но не типично за Хашимото, в понеделник ще ми датат направление за хормоните /защото нали днес е 30 и бяха изчерпани  :D/ и тогава ще видим. Антителата, които имам - завишени ст-ти на МАТ вероятно пак ще са завишени защото тези антитела не изчезвали. Дано само не са супер високи, а да са горе-долу в рамките на допустимото. Според ендокринолога това не е причина за моето незабременяване, но ще изчакаме резултатите и тогава ще решим какво да правим.
Радвам се, че ме мислите.
Обичам ви
*
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #586 -: Октомври 01, 2010, 11:12:42 am »
Чоки :bighug:

*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #587 -: Октомври 01, 2010, 11:12:54 am »
Чокенце, какво стана с прегледа? Очаквам да пишеш ... Целувам те


*
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #588 -: Октомври 03, 2010, 10:41:05 am »
Чоки, така като гледам графиката, мисля, че много правилно си засякла ову.
Ама ти си спец по преследване на ову, знаем от предното инсе :wink:
Движиш се много добре  до тук :crossfingers:
*
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #589 -: Октомври 03, 2010, 13:19:08 pm »
успех и от мен :crossfingers: yahoo_17

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #590 -: Октомври 03, 2010, 16:06:17 pm »
Чоки, така като гледам графиката, мисля, че много правилно си засякла ову.Ама ти си спец по преследване на ову, знаем от предното инсе :wink:

:lol: Научих се да си разпознавам симптомите на тялото.
Е, те могат и да ме подведат  :wink:, но понатрупах доста солиден опит в мерене на температури и правене на графики. Имам си 26 графики, това прави малко повече от 2 години мерене и отбелязване.

успех и от мен :crossfingers: yahoo_17

Благодаря ви за пожеланията  :flower:
*
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #591 -: Октомври 03, 2010, 16:33:45 pm »
 :D Чоки дано всичко върви по план мила !!! :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #592 -: Октомври 03, 2010, 20:27:09 pm »
Чоки и от мен успех мила :)
  :hug2:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #593 -: Октомври 04, 2010, 07:32:21 am »
Благодаря  :flower:
Тази сутрин се ококорих като видях Т отново да се покачва  osi_14
Леко съм понастинала и се чудя дали не е свързано с здравословното ми състояние  osi_10. Дано е от друго  :crossfingers:.
Ще видим в следващите дни как ще е.
Лека седмица, момичета!
*
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #594 -: Октомври 04, 2010, 08:49:28 am »
Много си ти е добре БТ  :D, дано не е от настинката  :crossfingers: за прегледа :goodluck: и мнооого от мен :bighug:
*
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #595 -: Октомври 04, 2010, 14:51:36 pm »
 Чоки възможно е БТ да се е повишила заради настинката.
Аз също наскоро боледувах и базалната темп. се повиши доста .
*
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #596 -: Октомври 14, 2010, 17:54:05 pm »
Как е днес температурата ти Чоки?Да няма изненада и да ни зарадваш с  :bfp: Стискам палци  :crossfingers:
   
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #597 -: Октомври 14, 2010, 21:24:26 pm »
 
Как е днес температурата ти Чоки?
:D днес нямах време да меря температура  :D Рано-рано се изстрелях за работа  :D

Знаете ли като се спре Дуфастона след колко дни ти идва М?  От няколко дни си играем на криеница с гадната вещица, ха да дойде, ха да не дойде, ту ме боли коремче, ту не... ама аз си чакам де....  :lol:
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #598 -: Октомври 14, 2010, 21:36:38 pm »
чокенце мисля до 4-5 дни ако не се лъжа,ако пък не дойде ще е още по добре  :crossfingers: :crossfingers:

Вярвам!!!!
*
Re: Моля, дайте си мнението и за моята графика
« Отговор #599 -: Октомври 25, 2010, 17:37:31 pm »
Чокиии!Какво стана с теб мила!Да няма  :bfp: повод за радост,и затова да си си скрила графиката???