0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
А при кухо?
« Отговор #20 -: Април 05, 2006, 18:15:11 pm »
Цитат на: nesto
аз между впрочем вече се ориентирах за стойностите в норма и извън норма в една статия в този сайт. Обаче в лабораторията ми казаха, че двукратно изследване ако се наложи, трябвало да изчакам поне една седмица след първото... Попитах ги защо, като навсякъде говорят за интервал от 48 до 72 часа, те казват: ами защото е по-сигурно...
И лекарят не ми каза да вървя на второ изследване, а да ида при него след седмица.......


тия в лабораторията са пълни катили и нищо не разбират от ЧХГ! като го измерят след седмица, ще трябва да му смятат коефициент на удвояване за 48 часа и ще им е по-трудно просто!

добре де, ти на колко дни закъснение си в момента?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Anonymous

А при кухо?
« Отговор #21 -: Април 05, 2006, 19:16:03 pm »
пак съм аз, но нещо латиницата ми се скапа. КАкъв ще бъде този коефициент? Абе и аз се зачудих, ама те все пак работят постоянно това... НО нали все пак не е невъзможно да се изчисли достоверно и след седмица - може би просто удвояваш за след два дни, после удвояваш за след още два и т.н.?
Закъснението е точно две седмици
А при кухо?
« Отговор #22 -: Април 05, 2006, 21:25:18 pm »
Цитат на: nesto
е да де, ама той нищо не видя с вагиналния ултразвук и започна да говори нещо за преизчисляване на срока на бременността - как ще се преизчислява, като винаги се изчислява от първия ден на последната менструация, а той е повече от ясен?!

Да, nesto !
Не оставяй лекарите да подхранват в теб напразни надежди и да рискуват здравето ти с излишно изчакване.
Аз доста избързах с всички видове изследвания и прегледи. Сега ме боли от разочарованието,което последва но не съжалявам за нищо ! Най-важно ми беше да видя че бременността е вътрематочна и те съветвам да упорстваш и ти в същото! Не им се връзвай  на глупостите от сорта "Рано е..." и други али-бали. Още на петия ден от закъснението започнах да търся гинеколог, който да може да ВИДИ какво се случва и не спрях,докато не намерих специалист с читава техника. Съвсем отделен е въпроса какво се случва сега с този плод, но това е друга тема, която няма да ти разказвам защото сега имаш нужда само от оптимизъм и упорство за да се справиш с лекарите :wink:
Не им се давай и търси бързо някой ,който да ти каже къде за бога е това яйце щото 2 седмици е доста време!!!!
УСПЕХ ,мила!
А при кухо?
« Отговор #23 -: Април 06, 2006, 09:47:28 am »
Мила, направи си едно ЧХГ да се види дали изобщо си бременна. Защото щом при двуседмично закъснение не се вижда нищо има два варианта, според мен, извънматочна или просто няма бременност. На такова закъснение би трябвало да се види поне сак.
А друг е въпросът, че може овулацията да ти е била по-късно и затова нищо да не се вижда, може би това има предвид следящият те гинеколог.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Anonymous

А при кухо?
« Отговор #24 -: Април 06, 2006, 12:38:21 pm »
да бе, направих си ЧХГ, стойностите отговарят на 4-5 седмица
А при кухо?
« Отговор #25 -: Април 06, 2006, 13:43:21 pm »
Цитат на: nesto
- как ще се преизчислява, като винаги се изчислява от първия ден на последната менструация, а той е повече от ясен?!


Първият ден на последната менструация е ориентировъчен, а най-важно е кога е била овулацията, съответно оплождането. Едно е да е била на 10-ти ден, друго на 25-ти. :wink:
Благодаря ти, Бени!







А при кухо?
« Отговор #26 -: Април 06, 2006, 14:59:21 pm »
Цитат на: Anonymous
да бе, направих си ЧХГ, стойностите отговарят на 4-5 седмица

Ами ако си четвърта наистина е рано да се види нещо и май доктора ще излезе прав. А колко беше стойността на ЧХГто, ако не е тайна?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    nesto

А при кухо?
« Отговор #27 -: Април 06, 2006, 16:15:44 pm »
700, при 12 дена закъснение, ако трябва да е бил 28 дена цикълът, иначе се пада 41-ви ден
*
А при кухо?
« Отговор #28 -: Април 06, 2006, 16:29:07 pm »
700 е добре, ако си го правила днес след 2-3 дни ще се види какво е положението, споко
*

    nesto

А при кухо?
« Отговор #29 -: Април 06, 2006, 17:25:56 pm »
Направих го преди два дни. А ти говориш, че ще се види на ултразвук след 2-3 дни ли?
*
А при кухо?
« Отговор #30 -: Април 06, 2006, 17:44:57 pm »
Плоден сак се визуализира при стойности на ЧХГ поне 1000, така че ако отидеш утре на вахинален УЗИ и лекаря знае какво да търси, мисля, че ще види сака.
Успех!
*

    nesto

А при кухо?
« Отговор #31 -: Април 07, 2006, 09:30:23 am »
да, даже прочетох че при стойности 1000-2000. И ти ли знаеш за тези хиляда от статията в Зачатие или от друг опит? Обаче въпросът сега е защо пък не са се вдигнали до 41ия ден стойностите до 1000... И защо от стойностите да зависи видимостта на нещото?!
*
А при кухо?
« Отговор #32 -: Април 07, 2006, 10:23:18 am »
Ами аз от опит знам, при мен се видя тогава плоден сак.
А това, че 41 ден не са се вдигнали над хиляда няма такава закономерност. Както си забелязала, предполагам, на референтните стойности на теста пише по седмици, а не по дни, защото може да си с късна овулация например.
Според мен ако отидеш днес на преглед трябва да се види вече.
*

    nesto

А при кухо?
« Отговор #33 -: Април 07, 2006, 11:18:52 am »
точно това е едно от нещата, които не са ми ясни - пише по седмици, но не мога да разбера това навършени седмици ли са, или когато си влязъл в тях
*

    nesto

А при кухо?
« Отговор #34 -: Април 09, 2006, 10:42:45 am »
StefiZ, освен това, теб гледали ли са те на ултразвук и преди това, когато са ти били под 1000 и кога беше това?
*

    Anonymous

А при кухо?
« Отговор #35 -: Април 09, 2006, 11:01:53 am »
Цитат на: nesto
И защо от стойностите да зависи видимостта на нещото?!


ами защото колкото е по-голямо НЕЩОТО, толкова повече ЧХГ произвежда!
и хората практически са доказали, че при стойност над 1000 се вижда сак.
не можеш да си изясниш цялата гинекология за 1 ден...

jam
*

    nesto

А при кухо?
« Отговор #36 -: Април 09, 2006, 19:51:58 pm »
ох, госте, не я изучавам за 1 ден, за съжаление ми се случва за трети път да започвам отначало изучаването й, дано този път стигна до края!
искаш да кажеш, че стигне ли 1000, ВСЕ НЕЩО ще се види, а? Независимо къде е и какво е? Няма начин да не се види нещо? Особено когато нямам оплаквания?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
А при кухо?
« Отговор #37 -: Април 09, 2006, 21:43:04 pm »
Ей сега мармаладът ще изяде нещото. :lol:
*
А при кухо?
« Отговор #38 -: Април 10, 2006, 08:55:58 am »
Цитат на: nesto
StefiZ, освен това, теб гледали ли са те на ултразвук и преди това, когато са ти били под 1000 и кога беше това?


Да, гледаха ме когато стойностите ми бяха 400 и нищо не се виждаше. Не се притеснявай, всичко ще бъде наред, тази седмица вече ще се види малката точица :)
*

    nesto

А при кухо?
« Отговор #39 -: Април 10, 2006, 09:25:57 am »
Ох, StefiZ, много ги благодаря! А ти с колко дена закъснение беше, когато стойностите ти бяха 400?
А ти, Lali, вземи се замисли дали хуморът ти е уместен за някого, който наистина се страхува нещо да не му "изяде" нещото