0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #240 -: Септември 14, 2015, 10:44:15 am »
Здравейте
Това с витамин C и витамин В6 някой пробвал ли го е?
Дали има ефект  :ask:
Животът е това, което ни се случва, докато си правим други планове.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #241 -: Септември 15, 2015, 08:34:44 am »
outlook, аз освен естрофема пия и вит.В6, за вит. С не знам. Утре съм на преглед и ще видим дали има ефект от всичко.
Имам пак един въпрос, сори че оспамих темата, ама като ми е за първи път.....
Дали има връзка между дебелината на маточната лигавица и цервикалната слуз? Откакто започнах да пия естрофема много ми се увеличи секрета, даже преди няколко дена се наложи и тънка превръзка да слагам... мнго странно, не съм имала такъв секрет от много отдавна. Не е гъбички или нещо подобно, защото няма сърбеж, миризма и т.н. чист и прозрачен, и в изобилие.
Защото ако има връзка, значи лигавицата расте  :D
Споделете момичета, как е при вас?
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #242 -: Септември 19, 2019, 21:07:37 pm »
Здравейте,
Виждам, че отдавна не е писано в темата, но няма да отварям нова. Ако имам късмет, някое от момичетата ще ми отговори. :)
Имам един спонтанен аборт в 6-7гс. без установена причина - без кюртаж и от естествено забременяване.
Сега почваме опитите наново, освен това имам запазен час за репродуктивен специалист.
Последните два месеца проследявахме овулация и такава има - и от ляв и от десен яйчник.
Това от което моят гинеколог не е доволен е дебелината на лигавицата.
При първия цикъл на 15ти ден - 51мм (ден след овулацията)
При втория цикъл на 11ти ден - 61мм (няколко дена преди овулацията)

Ясно е, че има някакъв проблем и така като чета, изобщо не е маловажен. Даже ми се струва доста труден за решаване, защото ендометрума явно не реагира толкова лесно на различните лечения и стимулации.

И тук идват моите въпроси:
Проблеми с дебелината на лигавицата, предпоставка ли е за започване на процедура Ин-витро и ако да, може ли с този проблем да се кандидатства по фонда. (засега нямаме установен тубарен фактор, изчерпан резерв или мъжки фактор)?
Има ли реално лечение този проблем, защото виждам, че при много жени естрогеновите препарати не помагат?
Изобщо има ли вариант да се правят опити по естествен начин с този проблем?

След 2 седмици имам среща и с репродуктивен специалист и с него ще поговоря, но в момента съм много притеснена.Днес на прегледа видяхме доминантен фоликул и бях много обнадеждена, но тази лигавица тотално ми смачка илюзиите, че можем да имаме успех този мсец.