0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!Понеже от извесно време не мога да забременея реших да си направя няколко изследвания-цитонамазка,токсоплазмоза,хламидия,кръвна група,хормони-прогестерон и тестостерон.От всичко се оказа,че само тестостеронът ми е почти на горната граница-2,81,като допустимо е до 2.90.Лекарят каза,че това може да пречи на забременяването и каза,че е най-добре да пия противозачатъчни за 3 месеца,за да може да се заредя с повече женски хормони и така ще може да забременея лесно.Другият вариант е да ми изпише някакви хапчета(може би хормонални),за да повлияе на тестостеронът ми.Сега ще ходя в понеделник и тогава каза,че ще решим какво да ми изпише.Според вас тестостеронът може ли да е причина за незабременяването ми и дали ще помогнат противозачатъчните за нормализиране на хормона.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Чела съм, че при поликистозни яйчници има увеличено ниво на мъжките хормони и поради това липсва овулация. Твоят тестостерон все пак си е в граница. Мисля, че ще е най-добре да потърсиш още едно мнение на специалист, а не веднага с "охота" да пиеш противозачатъчни. И е хубаво да те проследят на ехограф дали имаш овулация ...
 Успех ти желая !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Здравейте!Понеже от извесно време не мога да забременея реших да си направя няколко изследвания-цитонамазка,токсоплазмоза,хламидия,кръвна група,хормони-прогестерон и тестостерон.От всичко се оказа,че само тестостеронът ми е почти на горната граница-2,81,като допустимо е до 2.90.Лекарят каза,че това може да пречи на забременяването и каза,че е най-добре да пия противозачатъчни за 3 месеца,за да може да се заредя с повече женски хормони и така ще може да забременея лесно.Другият вариант е да ми изпише някакви хапчета(може би хормонални),за да повлияе на тестостеронът ми.Сега ще ходя в понеделник и тогава каза,че ще решим какво да ми изпише.Според вас тестостеронът може ли да е причина за незабременяването ми и дали ще помогнат противозачатъчните за нормализиране на хормона.

Като цяло си покрила огромна част от изследванията, но въпроса ми е имаш ли цветна снимка или тест за проходимост на тръбите, защото това е най-важното в случая ако нямаш по добре направи преди да почнеш каквато и да е хормонална терапия. Да не говорим, че все пак тестостерона ти си е в норма и като цяло дори и леко да е завишен не е пречка за забременяване. Трябва да е мнооооооого завишен за да окаже влияние. Кварталните гинеколози като не знаят какво да правят и хоп противозачатъчни, които вместо да помогнат понякога могат да предизвикат такъв дисбаланс и беля при нормален човек опитващ се да забременее, че вместо да се получи добър ефект се получава точно обратното. Първото нещо с което трябва да се започне е ЦС и едва след това да се търси под вола теле при нормални хоромонални и всякакви други изследвания. Успех!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Здравей пипилота, и аз смятам, че не трябва да избързваш с противозачатъчните. Моят тестостерон е малко над горната граница, но имам нормално функциониращи яйчници и доказани овулации с фоликуметрии (въпреки че една гинеколожка преди няколко години ме тъпчеше с Диане 35 и ми говореше как имам поликистоза). хормоналната терапия е безсмислена ако не са ти проходими тръбите или нещо не е наред в пратньора ти. отиди в специализирана клиника, където ще те успокоят и ще ти кажат правилния ред на нещата. аз така направих: отидох директно в Щерев, защото се бях паникьосала и си приписвах всякакви симптоми и болести от четене тук и там и от ходене при незаинтересовани лекари.
все още не съм забременяла, но все пак ние правим опити само от 6 месеца и от 2 месеца се следя при гинеколога ми в Щерев, така че още ми е рано за притеснения.
върви и се погрижи за себе си.