0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Na men d-r Persenska mi kaza na 10-12 den da otida i da mi napravi biopsia na matkata. Tova bolezneno li e i kolko struva tazi procedura.Molq niakoi koito e minal prez tova da mi kaje dali boli i kak proti4a.
« Последна редакция: Март 22, 2010, 17:35:34 pm от fabiq »
fabiq на мен д-р Персенска ми прави биопсия, не боли, само за секунда,когато щипва тъкан от матката, но не е болка за умиране. След минута няма и да помниш какво е било.
Не помня колко струваше честно да ти кажа. Не помня цените им там.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Na men d-r Persenska mi kaza na 10-12 den da otida i da mi napravi biopsia na matkat. Tova bolezneno li e i kolko sruva tazi procedura.Molq niakoi koito e minal prez tova da mi kaje dali boli i kak proti4a.
В предните 16 страници има отговори на всичките ти въпроси.
*
много ти благодаря, успокои ме.Защото чета за биопсии тук но явно са друг вид.
*
pop4o не говорим ли за различни биопсии
*
crow, ние сме с тубарен и мъжки фактор.
На мен ми предстои пето ИКСИ, но първо в тази клиника.
Стигала съм до имплантация и до там.
Искам да попитам - тук всички ли сте с неизяснен стерилитет ? И при някоя от вас имало ли е забременяване в миналото ? След колко неуспешни опита се правят въпросните биопсии ?
Май доста въпроса зададох, но в главата ми вече е абсолютен хаос.
Представа нямам още колко неща ще възникнат за изследване...
Благодаря, че ме изчетохте  :?
При мен от 5 опита имам 2 бременности, но пак ми назначиха биопсии
*
Може ли някой да ми каже какво е цената за биопсия на матката?
*
Може ли някой да ми каже какво е цената за биопсия на матката?
250 лв.
« Последна редакция: Март 25, 2010, 11:42:26 am от pop4o »
*
pop4o благодаря ти, а болезнено ли е?
*
pop4o благодаря ти, а болезнено ли е?
Да, но за малко.
Момичета ,нещо не ми стана ясно за какви биопсии говорим, коя е тази биопсия ,която струва 25 лв? Ендометриалната биопсия ми е ясна, но тя струва 250 лв, а тази биопсия на матката ,тя каква е ?


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Забравила съм нулата,извинявам се, уж гледам  :oops:
Ясно, Попчо, но все пак май пак се говори и за друга биопсия, не знам, аз ли нещо не мога да свържа нещата ? :lol:


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Ясно, Попчо, но все пак май пак се говори и за друга биопсия, не знам, аз ли нещо не мога да свържа нещата ? :lol:
Да , два вида са биопсиите. По-напред в темата някой беше описал разликите.  :wink:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Мерси, crow ,ще се поровя, защото май съм пропуснала. :D


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
но тази моята не е ендометриална и не е възможно да е 250 лв
*
А каква е твоята, Фабия,поради какво причина ти е назначена и колко според теб трябва да струва?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Ендометриална биопсия е изследване, при което се взема парченце лигавица от матката и се изследва структурата на лигавицата дали е в съответствие с правилната такава при 19-ти ден от менструалният цикъл. Тази биопсия струва 50 лв и с нея се открива т.нар. луф-синдром. Биопсията, за която плащаме 250лв, е всъщност имунологично изследване, но не на кръвта, а на самата лигавица на матката. Та така :-) Много момичета станахме с биопсии. Има ли положителни резултати, няма ли някоя да се похвали?
Пускам този цитат, защото ми се струва, че напоследък се разискват два различни вида биопсия.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Гардже,в темата разискваме ендометриалната биопсия,която се назначава при имплантационни неуспехи или при загуби на плода.Тя се прави на 5 ден след овулация.Цената е 250лв като в нея се включва и изследването на Е2 и Прогестерон.

Бипосията,за която говори dadja и ендометриалната биопсия се правят по един и същи начин - взима се парченце от лигавицата на матката.Аз да първи път чувам ,че се прави биопсия за определяне на ЛУФ,но за да не съм голословна ,ще попитам в клиниката.