0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Фауничка, желая ти спокойна бременност... Ти знаеш много добре...


Благодаря deep, нали знаеш, че те чакам скоро в редиците на новите бременни.  :hug2:
:bighug: :bighug: :bighug:
Извинявам се за спама... няма повече!  :oops:


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
fauna , Kremkaramel ,желая ви спокойна бременност!Наистина се радвам да прочета ,че вече има забременели след биопсия,защото досега никой не се включваше.Аз утре съм на преглед,преди втора биопсия.При първата показателите не са ми наред.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Айде и аз в кюпа с биопсиите.
Прочетох цялата тема и съм в "шок и ужас". Разбрах, че цената на биопсията е 200лв., а на помпи, бомби, промивки...?
Стаменов ми каза, че нямало болка...., а тук чета съвсем различни неща.
Някой сравни биопсията с цветна снимка, а на мен това ми навява асоциация за най-болезненото нещо в живота ми.
Панирана съм в аванс...представям си великата инквизиция :(
Дайте малко кураж, моля!
*
zayak3 , цветната снимка е по-неприятна. На втора биопсия отидох , но на втора цветна снимка не ми се ще.
В цените почти си се ориентирала, биопсията вече е 250лв, но вътре влизат и двата хормона. А ако се налагат промивки са по 30лв едната. Помпи и лекарства не съм плащала аз, и те си вървят с биопсията.
Разбирам те напълно! Аз съм много страхлива и искам всичко да знам за това от коя манипулация каква болка се изпитва. Аз също като теб изпитвам ужас от цветната снимка. Много бях изплашена при първата биопсия и д-р Стаменов ме успокои така:"Ако цветната снимка по десетобалната система е 10 това е 8." УЖАС!!!!! Ама това е много направо се подготвих за голяма болка. И когато манипулацията приключи ме попита "Е по десетобалната колко?" Моя отговор беше 3-4(може и да е много).Поне при мен се усеща тъпа болка, като при мензис. И всичко трае 1мин.
Дори има момичета, които нищо не усещат. Аз лично съм разпитвала подробно. :lol: Абе то е ясно че ще се изтърпи, ама аз да знам. :lol:
Преди седмица правих втора биопсия и другия месец ми предстои трета. Ако болката е като при цветна снимка, да ти кажа не бих се подложила без упойка.Затова искам да те успокоя че болката е далеч по-малка


*
 pop4o,Kalina-malina...благодаря ви, определено ми действате окуражаващо!
Физическата болка или по-скоро мисълта за нея ме убива психически.....сега ще мисля постоянно за тази биопсия, ще я премислям стотици пъти.
Имам чувството, че след толкова процедури, манипулации, операции ....и най-малкият натиск  се превръща в чудовищна физическа болка...
Ами ще пиша в темата, ще споделям.
Страхът от непознатото е най-голям. :D


pop4o,Kalina-malina...благодаря ви, определено ми действате окуражаващо!
Физическата болка или по-скоро мисълта за нея ме убива психически.....сега ще мисля постоянно за тази биопсия, ще я премислям стотици пъти.
Имам чувството, че след толкова процедури, манипулации, операции ....и най-малкият натиск  се превръща в чудовищна физическа болка...
Ами ще пиша в темата, ще споделям.
И аз Благодаря, че и мен ме чака биопсия, след хистерото, Зайче мило, аз се нахъсвам че в името на това за което се боря мога и по-голяма болка да изтърпя, казвам си, че физическата болка минава за минути или часове най много.. но още един отрицателен тест ще ме съсипе за месеци напред... и за да не се случи това трябва да се направят всички изследвания, които ще отговорят на въпроса " - що пак не стана?! :(".. и така съм направила 2 цветни снимки без упойка.. ако някой ми обещае че следващия тест който ще си направя ще е + ако си направя цветна снимка, още утре ще си направя 2 една след друга.. а иначе съм голяма лигла и глезла и най-малката болка ме отчайва.. по-точно отчайваше.. сега ме ужасява мисълта, че "Жоро пак ще е невинен"..
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 22:19:00 pm от Мирена »
Момичета, да ви кажа и аз мислех само за това ,че много ще ме боли.Така се бях притеснила,че няма да издържа.И като отидох на първата биопсия,която ми прави д-р Персенска ,се чудех с какво да се замотам.Питам я да си свалям ли чорапите и ей такива щуротии  :lol: .Тя ми отговори:"Чорапите най-малко  ми пречат,хайдеее" :lol:И аз докато се подготвях за голямата болка и свърши.Чак не можех да повярвам.При втората биопсия беше същото.Усещам болка ,точно като преди цикъл.Не страшно ,наистина.Макар че всички имаме различен праг на болка.Но цветната снимка е в пъти по-болезнена.Хайде,не мислете,ще мине!


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Зайче, няма страшно. Цветната снимка боли много, ама много повече. Аз също отидох със свито сърце на първата биопсия и дори исках упойка. Д-ра като видя колко ме е страх, започна да си прави шега с мен. Каза, че предния ден една е припаднала, така че да се подготвя за нещо много страшно. Аз бях толкова уплашена,че се хванах. :D Като започна, минаха 1-2 мин. и д-ра ми каза " Ееей, изпусна момента! Тук трябваше да припаднеш!"  :D :D :D
Така, че не мисли за това. Като при цикъл е усещането. Важно е да са добри резултатите и следващия опит да е успешен. :crossfingers:
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
И аз  :oops: тази биопсия не ми излиза от тиквата. Но щом казвате, че ЦС е по-лошо почвам да се успокоявам малко по-малко.
Момичета, каква е цената сега в клиника Малинов на биопсията?
Мерси!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Цитат
биопсията вече е 250лв, но вътре влизат и двата хормона. А ако се налагат промивки са по 30лв едната. Помпи и лекарства не съм плащала аз, и те си вървят с биопсията.
Това е от pop4o, малко по-нагоре в темата.
 osi_9
 
*
Цитат
биопсията вече е 250лв, но вътре влизат и двата хормона. А ако се налагат промивки са по 30лв едната. Помпи и лекарства не съм плащала аз, и те си вървят с биопсията.
Това е от pop4o, малко по-нагоре в темата.
 osi_9
 

 :oops: Аз го прочетох, ама нещо пак не съм разбрала, а и лошо си зададох въпроса  :oops:
Та, прави се биопсия - 250 лв. Ако резултатите са добри не се правят помпи и т.н.
И се приключва, така ли?
Ако не са добри, тогава се правят тези промивки по 30 лв. И после сигурно пак контролна биопсия - 250 лв. Схванах ли системата? Много благодаря за отговора, зайче! Ще си треперим заедно  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
anmar , точно така е. Ако са лоши резултатите назначават или промивки, те са по няколко обикновенно, или слагат лекарство и се прави контролна биопсия.
Всичките прегледи за определяне на овулация също не се плащат.
А болката е от защипването на шийката, биопсията всъщност не боли, само се усеща нещо, но не е болка. Така че може да си прецените по други манипулации.
*
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Ох, а аз вече почвам да се паникьосвам.

На консултацията вчера, след последната биопсия, д-р Стаменов каза, че резултатите са ми доста по-добре от предишните, но ще се консултира с имунолозите.
Предложи ми два дни след овулацията да ми сложат лекарство и още този цикъл на 20 ден да почваме по дълъг протокол.

Аз се притеснявам, че не каза идеални са резултатите, а каза по-добри са, пък предлага да почваме.

При вас, които сте правили вече ИКСИ след биопсии, как беше, разкажете, моля ви!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Момичета, наистина не боли толкова биопсията, колкото всички ние очакваме. Страха е доста по-голяммммм.....
Болката въобще не може да се сравни с тази на ЦС - особено като продължителност. Тя трае само миг - нещо като пункция на един фоликул - едно щипване. А след това лично аз имах болки от около 1 час - като преди цикъл - тъпа и не много силна - пих едно нош-па и забравих за всичко.
kalina-malina - а с теб май се запознахме докато чакахме за биопсии на 14 януари. И отгоре на всичкото така се случи, че те прередих, за което се извинявам. Заедно слязохме да ни вземат кръв за хормоните... :wink:

„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



mira_m66  :lol: сетих се :lol: Да аз съм. :wink:
Как се открихме само  :lol:
Ти с по-дългата коса ли беше или с по-късата?
Как са резултатитите от вашите биопсии?
Моята биопсия не е добра затова др.месец пак съм там.


*
Знам, че са готови резултатите - станаха буквално за з дни, но не мога да разбера резултата за съжаление. Не мога да се свържа с д-р Персенска. Добре, че си записах час за коментар - на 29 януари. Тогава ще ми се наложи да отида до София само за да си разбера резултата и евентуално с какво продължаваме.
Съжалявам за твоите резултати. Но ще правим каквото кажат и съм сигурна, че показателите ще се подобрят!!!
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 20:58:28 pm от mira_m66 »
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Силванче, не си го слагай на сърце толкова! Щом док е преценил, значи може да почвате. По-назад в темата писах, че моите резултати още след първата биопсия също не бяха идеални, но не бяха и крайно зле, аз настоях да не продължаваме с помпи-момпи и док се съгласи да почнем процедурата - резултатът е в подписа ми.

Още повече, че ти имаш едно (ако не се лъжа) забременяване. Стискам палци този път отново да успееш и да износиш бебчето / бебчетата до края!

Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.