0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Решила съм да водя малката на гости във Варна, цена на билет 20 лв. в една посока и едночасов полет ми изглеждат просо супер. Оказва се обаче, че билетът за дете под 2 години е двойно и отгоре по-скъп от този за възрастен, тъй като таксата е фиксирана. Въпросът ми е, при вътрешен полет има ли нужда от документ за самоличност на детето /питам, въпреки че не мога да си представя какъв би бил той/ и дали ще е безвредно да поувелича възрастта на детето на 2 г :)., за да е нужно да и заплатя цял билет, т.е. 20 лева срещу 48 за бебе? Ситуацията ми се струва доста безумна:D. Благодаря ви!   


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #1 -: Юни 08, 2009, 12:29:00 pm »
Здравей!
Не мисля че ти трябва документ за вътрешен полет, все едно да ти трябва ако пътуваш с влак или автобус :). А за цената на билет за бебе ?!?!?!? незнам защо е така, но все пак живеем в БГ :) Успех и приятна почивка на море!
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #2 -: Юни 08, 2009, 17:07:46 pm »
Май искали акт за раждане на детето, от Уиз Еър предположиха така, но ме препратиха за инфо на ленището. Иначе ме посъветваха да купя цял билет на детето, т.е. като за възрастен :D, това което смятах и да направя.

Поправка на инфото, свързах се с тикетинга, нямало нужда от никакъв документ :D. Леко излитане и меко кацане на всички  настоящи и бъдещи пасажери! :bighug:
« Последна редакция: Юни 08, 2009, 17:17:12 pm от Мирослона »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #3 -: Юни 08, 2009, 17:18:09 pm »
Като имаш инфо. пиши ще ми бъде любопитно дали искат акт за раждане при вътрешни полети. Ако искат, то по тази логика ще искат и разрешение от бащата за пътуването, както е за чужбина. А за цената на билета, да по-добре вземи за възрастен :) Аз съм от Варна. Тук времето е страхотно само за плаж :) Приятна почивка!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #4 -: Юни 08, 2009, 17:58:43 pm »
не е само в БГ така.Ние пътуваме с тази компания от Белгия и е същото с цената на бебешкият билет.Има промоции за по 1 евро за билет,но за детето си плащаме 50 евро примерно.И на мен ми е доста странно,пък и детето даже няма свое място - седи в майката.
<br />
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #5 -: Юни 08, 2009, 22:25:34 pm »
не е само в БГ така.Ние пътуваме с тази компания от Белгия и е същото с цената на бебешкият билет.Има промоции за по 1 евро за билет,но за детето си плащаме 50 евро примерно.И на мен ми е доста странно,пък и детето даже няма свое място - седи в майката.
Зори, а не е ли възможно и на детето да се купи билет като за възрастен, или това за международен полет не е възможно, защото детето има паспорт и е видна възрастта му??


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #6 -: Юни 09, 2009, 01:40:51 am »
ми той е с паспорт и едвали.Пък и като резервираме си пише дали е за дете или за възрастен.
<br />
*
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #7 -: Юни 10, 2009, 17:30:24 pm »
Мирослона, сега успявам да се включа по - подробно по темата, извинявай, онзи ден ми беше много кът времето - радвам се, че сте изяснили въпроса с Уиз Еър и вече нямаш притеснения :)

Относно билета - ползвали сме вътрешния полет Сф-Варна многократно и никога не съм взимала на Мона билет за дете под 2г, който е с фиксирана цена от 50лв - независимо, че е била под 2г. Обадих се в офиса и от там ми казаха, че няма проблем да се посочат при резервацията два билета за възрастен. Ако вземете фиксиран бебешки билет, сте единствено с опцията детето да седи в скута ви. Ако вземете нормален билет - има отделно място за него, вече вие, ако предпочитате или ситуацията налага, пак може да е в скута ви детето, като за целта дават допълнителен удължаващ колан. Ние си ползваме отделната седалка с голямо удоволствие и гордост.
Вече как стои въпросът с количките (при бебе имате право да пренасяте безплатно и бебешка количка), ако вземете на детето билет за възрастен - не знам, не сме носили такава.

Мирослона, приятен и безавариен полет, който м/у другото при мен никога не е привишавал 30мин, толкова го обявява и стюардесата (30-40мин), не знам защо в резервацията го дават цял час. Весело изкарване в хубава Варна!
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #8 -: Юни 11, 2009, 00:25:09 am »
Цветенце, благодаря за полезната информация. Вече резервирах, като посочих че пътувам с дете над две години, цената е една и съща. Да се надявам моето диване да кротува по време на полета, иначе подозирам как половин час ще висне на цица :(.
Приятно лято на всички!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #9 -: Юни 11, 2009, 10:59:29 am »
Забравих да спомена, че бременни и майки с деца имат правото и минават първи при качването в самолета - независимо дали имат пре бординг и т.н.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #10 -: Юни 11, 2009, 17:21:35 pm »
И аз планирам да ходя към Варна със Симеон. Не знаех, че има такъв вариант. Трябва ли да се дебнат промоции някакви? Ще ми е супер удобно ако не карам таткото да ни кара и после да ни връща...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #11 -: Юни 12, 2009, 10:45:30 am »
Мисля, че е достатъчно просто да резервираш колкото се може по-рано, защото цената може да се промени по всяко време.
Само да обърна внимание, че въпреки че цената на билета е 20 лв на посока, в допълнение се плаща такса багаж и такса за обработка на плащането, от което крайната сметка набъбва почти двойно, но пък е несравнимо по удобно и бързо и си струва.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #12 -: Юни 12, 2009, 13:45:39 pm »
аз плащам винаги по банков път, много по-изгодно е, защото с кредитна карта наистина се плаща много висока такса за обработка на плащането и то на пътник, а чрез банка плащаш само таксата за превода на общата сума.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #13 -: Юни 12, 2009, 15:26:56 pm »
С България Еър също се намират билети Варна/София на много добри цени (23 лв едната посока), не таксуват допълнително за плащане с кредитна карта, такса багаж няма (20 кг са си включени в цената).
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #14 -: Юни 15, 2009, 23:15:15 pm »
Мммда, попрецакала съм се, но за следващия път ще знам


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #15 -: Юни 16, 2009, 15:51:37 pm »
А за багаж освен дамската си чанта , можеш да носиш още един ръчен багаж с размери 55x40x20 , което въобще не е малко като размери  :wink:
Re: София-Варна-София с WizzAir и дете на 1,6г.
« Отговор #16 -: Юли 30, 2009, 02:06:57 am »
Да споделя, макар и темата да е стара. Яко ме изнервиха по летищата, оказа се че все пак изискват акт за раждане, въпреки че каката от тикетинга беше повече от категорична, че такъв не е нужен. Ами то не било задължително, но за наша сигурност изисквали да се представи /дрън дрън/, можело и копие. Аз минах без, но с разправии. Та, носете копие на акта за раждане, въпреки че на мен ми е малко мистериозно какво доказва той, няма снимка за да си проличи че това е същото дете все пак, си мисля аз.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika