0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #60 -: Ноември 21, 2007, 23:46:33 pm »
Момичета, може ли някой да ми припомни, кой хормон беше производен на другия? FT3на FT4 или обратното?
« Последна редакция: Ноември 21, 2007, 23:50:22 pm от Ramirez »
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #61 -: Ноември 26, 2007, 14:07:06 pm »
може ли да ми предложите добър ендокринолог да се прегледам и при друг лекар :oops:.
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #62 -: Ноември 26, 2007, 14:40:39 pm »
Боби, и тук ще ти кажа като искаш някой да ти отговори адекватно пиши какъв ти е проблема и при кой си ходила.Така ще могат да ти помогнат повече хора.
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #63 -: Ноември 26, 2007, 14:49:38 pm »
Момичета, може ли някой да ми припомни, кой хормон беше производен на другия? FT3на FT4 или обратното?

Здравата щитовидна жлеза произвежда около 80% Т4 и 20% Т3, но въпреки това хормоналната "сила" на Т3 е около 4 пъти по-голяма от тази на Т4.
И все пак при назначение на Л-тироксин, поне при мен наблюдаваха нивата на Т4.

Повечко за припомняне прочети ето ТУК качено на сайта. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #64 -: Ноември 27, 2007, 13:45:24 pm »
И все пак при назначение на Л-тироксин, поне при мен наблюдаваха нивата на Т4.

Аз тъкмо това щях да питам - дали като приемаш ежедневно тироксин е необходимо да се следят и Т3 и Т4. Това по повод, че ходя при един лекар, който само да ми дава направления за изследванията и той твърди, че нямало нужда. Аз бях решила да си ги изследвам и сега се чудя дали да ги пускам, защото досега д-р Тодорова всъщност не ми е казвала да го правя. Уффф, съвсем се обърках  :dontknow:
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #65 -: Ноември 28, 2007, 09:13:14 am »
Ами Т3 и Т4 както и ТСХ-то се следят по на често по време на бременност иначе, аз си ги самоназначавах всеки месец, може би е било излишно, но аз така бях преценила. Успех и се довери се на лекуващият те лекар.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #66 -: Ноември 28, 2007, 14:31:06 pm »
Ами Т3 и Т4 както и ТСХ-то се следят по на често по време на бременност иначе, аз си ги самоназначавах всеки месец, може би е било излишно, но аз така бях преценила. Успех и се довери се на лекуващият те лекар.

Благодаря ти за отговора. Не знам защо и аз съм си наумила, че трябва да ги пусна и мира не ми дава, затова сега ще го направя, а като се видя с д-р Тодорова ще го коментирам с нея специално.
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #67 -: Ноември 28, 2007, 19:09:02 pm »
...бременна съм в 4-ти месец и ми откриха увеличена жлеза. Стойностите на хормоните и прочее са с много над нормите. Започнах да пия Propycil. Притеснявам се дали лечението ще навреди на бебока или нелечението. Ако някои има инфо ще се радвам да сподели.
На мен д-р Тодорова ми каза, че до 16 г.с. силни лекарства като Propycil, могат да повлияят на плода. Дано всичко е наред при теб.
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #68 -: Декември 27, 2007, 12:24:01 pm »
при хипотериодизъм хубаво ли е да се поемат храни богати на йод или е обратното?
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #69 -: Декември 31, 2007, 13:47:45 pm »
При хипотиреоидизъм е добре да се приема йод, при хипертиреоидизъм - не.
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #70 -: Януари 02, 2008, 13:44:09 pm »
При хипотиреоидизъм е добре да се приема йод, при хипертиреоидизъм - не.
ok, мерси
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #71 -: Януари 22, 2008, 11:17:00 am »
Това, че се насочва вниманието към щитовидната жлеза е добре, защото медиците все още я нямат за нищо. Но това което чета тука е доста заблуждаващо. Има и някои верни неща, но като цяло истината е съвсем друга. Бих препоръчал на всички да прочетат повече в сайта www.thyroid-bg.com за щитовидната жлеза. Това е единственото място където не само пиете вода от извора като информация, но ви предлагат и адекватно лечение. Там ще прочетете например, че хормоналните изследвания са много неточни и по тях не може да се съди за състоянието на жлезата.
Много смехотворно звучат напъните да се поддържали някакви стойности на ТSH, Т3 или Т4. Не си мислете, че това което е валидно за един важи и за вас. Иначе се получава ефекта на стадото с овце и пропастта. Добрата новина е, че независимо в каква патология е изпаднала жлезата всичко се оправя без операции и без да пиете хормони.
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 11:47:49 am от Mengele »
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #72 -: Януари 28, 2008, 16:47:48 pm »
може ли да ми предложите добър ендокринолог да се прегледам и при друг лекар :oops:.
Много силно ти препоръчвам Д-р Емил Начев от Ендокринологията. Приема сутрин.
Аз лично съм много доволна и приятно изненадана, че все още има такива лекари, за които Хипократовата клетва има стойност!!! :D
Бременна съм в 20г.с. и имам Хашимото. Д-р Начев ми следи хормоните всеки месец и ми регулира дозата Euthyrox! Чувствам се прекрасно и се надявам всичко да е наред! :D
Ако имате някакви въпроси ще се радвам да помогна :wink:

Поздрави!
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #73 -: Януари 28, 2008, 20:03:20 pm »
Здравейте момичета, предстои ми изследване за хормони на щитовидната жлеза и искам да попитам дали е необходимо да спазвам някаква диета преди това. Не си спомням но някъде съм чувала, че трябва да се избягват определени храни. Моля ако някои знае да ми отговори. Благодаря.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #74 -: Януари 28, 2008, 21:00:09 pm »
Здравейте момичета, предстои ми изследване за хормони на щитовидната жлеза и искам да попитам дали е необходимо да спазвам някаква диета преди това. Не си спомням но някъде съм чувала, че трябва да се избягват определени храни. Моля ако някои знае да ми отговори. Благодаря.
Ендокринолога ми беше споменал да не ям орехи, риба консерва, и кръвозимането да е преди кафето сутринта!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #75 -: Януари 28, 2008, 21:55:27 pm »
къде е най-удачно да си направя хормонални изследвания на щит. жлеза?!
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #76 -: Януари 28, 2008, 22:49:10 pm »
Но това което чета тука е доста заблуждаващо. Има и някои верни неща, но като цяло истината е съвсем друга.

Интересно как новорегистриран ник, се появява и прави такива кардинални изявления. Ама много се дразня ей  :x  100 % съм сигурна, че и половината от изписаното за щитовидната жлеза не е изчетено тук.

Последно тази тема е закована за споделяне на важна информация не за обменяне на мнения и реклама.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #77 -: Януари 29, 2008, 14:43:35 pm »
Здравейте момичета, нова съм във форума, но го преглеждам от доста време. В момента спешно се нуждая от съвет тъй като днес си взех новите резултати от лабор., а те са: TSH- 4.20, FT4- 1.03, Anti TPO-146.06, Anti TG- 84.02, а тези дни трябваше да ходя при доктора ми за "подготовка" за икси. При тези резултати май е по- добре да отложа, а? Вие какво ще ме посъветвате? Другият ми въпрос е при високи стойности на антителата не е ли необходимо да се пият и др. лекарства освен Еутирокс50 защото аз пия само това/?
чакам с нетърпение отговорите ви :) :)
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #78 -: Януари 29, 2008, 16:41:44 pm »
Хубаво е да напишеш и референтните стойности, а не само резултата.
От кога си на Еутирокс? Не ти ли е ниска тази доза? ТСХ-то ти е високо. За забременяване знам че е добре да е до 2.00. Аз освен Еутирокс пия и Селен. Но най добре се консултирай с добър ендрокринолог.
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #79 -: Януари 29, 2008, 17:48:46 pm »
Стойностите са:
TSH- 4.20 mlU/ml [0.4-6.2]
FT4- 1.03 mg/dl  [0.8-2.0]
Anti TPO- 146.06 lU/ml [0.0-12.0]
Anti TG- 84.02 lU/ml [0.0-34.0]
/извинявай за неточните данни happymery/. Пия Еутирокс от 3 месеца и сега си направих нови изследвания за контролният преглед, на който трябва да ида тези дни. А за дозата и на мен ми се вижда малка - поне така се чувствам. Виждам, че повечето с този проблем пият Селен- това лекар. за антителата ли е ???
Извинявам се за моята неграмотност по въпроса, но исками се да съм по- подготвена като отида следващия път на преглед/ да знам какво да питам поне/. :oops: