0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

объркана съм
« -: Април 21, 2009, 18:11:45 pm »
В четвъртък отидох на лекар с много силни болки в дясно наподобяващи бъбречна криза,направиха ми изследвания които бяха в норми.Тогава дойде съмнение за извънматочна бременност въпрени че нямах и 2 дни закъснение на цикала.Направих си тест който се оказа положителен.Гледаха ме двама доктори с вагинален ехограв и казаха че яйчника/от дясната страна където бяха и болките / е уголемен.В матката видяха бременност но пак останаха макар и минимални съмнения за дясната тръба на матката.Нямам никакво дори минимално кървене нито червено нито кафяво.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: объркана съм
« Отговор #1 -: Април 21, 2009, 18:41:28 pm »
Лекарите не ти ли казаха кога да отидеш пак ? Това не е шега, а навременното реагиране е много важно при извънматочна бременност. Все пак ти желая да не е нещо обезпокоително, а напротив - да е добра новина ! А и нали лекарите са видяли плоден сак в матката ?!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: объркана съм
« Отговор #2 -: Април 24, 2009, 13:32:05 pm »
всичко е ОК.На ехографа се видя нормална бременност в 5 седмица.Въпреки че лекарката ми каза че всичко е наред усещам отвреме на време болка от дясната страна по цялата дължина на корема.Много ме е страх да не стане някой проблем.С първата ми бременност не съм имала никви оплаквания и сега съм доста притеснена
Re: объркана съм
« Отговор #3 -: Април 24, 2009, 14:35:58 pm »
jeni31 , не сравнявай бременностите си. Всяка бременност е различна , дори и при една и съща жена.
 Аз при първата си бременност направих тест след  закъснение около седмица и чак тогава разбрах , че съм бременна. Нямах никакви симптоми.
 При втората - имах силнички режещи болки ниско долу и ПМС около датата на МЦ.
Re: объркана съм
« Отговор #4 -: Април 28, 2009, 18:08:28 pm »
вчера сутринта ми поставиха система с папаверин,бусколизин и незная още какво...болката почти си остана.Лекарката ми гледа на ехограф и каза че всичко е ОК и че може би ставало въпрос за радикулитна болка.От снощи като пишкам усещам леко парене...незная какво ми е
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: объркана съм
« Отговор #5 -: Април 28, 2009, 18:32:00 pm »
Пусни си стерилна урина. Може да има някаква бактерия, щом има парене. Доколкото знам, при бременност често се получава така . Не се тревожи, а посети лекар, който е загрижен за теб.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: объркана съм
« Отговор #6 -: Май 01, 2009, 11:47:22 am »
здравейте,лекарката ми каза че това са колитни болки които понякога са продължителни,не силни но постоянни изписа ми Еспумизан и Дупастон.Тези болки много ме притесняват някоя имала ли е проблем с колита по време на бременноста
*

    ilianka_pz

  • *
  • 13
  • ЖИВЕЙ НЕ КАКТО ТРЯБВА А КАКТО ТИ ХАРЕСВА
Re: объркана съм
« Отговор #7 -: Май 28, 2009, 14:23:10 pm »
не искам да те плаша но аз от началото на бремеността имах болки продължителни пиех папаверин 3х1 но болката си остана в лявата страна от болките прокървявах в 2рия и в 3тия месец спирахме кървенето с дуфастон после влязох в 5тия месец и половина и изкървих обилно неможаха да направят нищо отлепила се е плацентата аз само лежах и ходех по малко моля те кажи на доктора да ти обърне повече внимание за тези болки казвам ти го от опит защото болките предизвикват кървене

дано съм била полезна но не се плаши при всеки е индивидуално
Re: объркана съм
« Отговор #8 -: Юни 07, 2009, 15:30:44 pm »
здравейте,лекарката ми каза че това са колитни болки които понякога са продължителни,не силни но постоянни изписа ми Еспумизан и Дупастон.Тези болки много ме притесняват някоя имала ли е проблем с колита по време на бременноста

Като влезеш края на 3месец храносмилателната система на организма привиква с бременността и болката отшумява.
Аз бях с много тежки колитни болки допреди седмица....Доктора миизписа Дро спаз и малко ги намаляваше/ това е от рода на папаверина/
Мога да те посъветвам сутрин да хапваш препечени филиики със сирене или един банан или ябълка на гладно. много ми помогна!