0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Болки в 20г.с.....
« -: Януари 23, 2009, 11:05:16 am »
Здравейте,бременна съм в 20Г.С и не съм спирала да имам ниско долу болки-като преди цикъл са.През първите седмици лекарката ми каза,че матката се разтягала-ами сега какво е вече?!?!?!Ходих и при други лекари,който ми казаха че не трябва да имам болки,НО АЗ ИМАМ!!!!2 пъти влизах в болница за кървене-в началото и към 16 седмица.Мога да търпя -просто се притеснявам за бебето.Пък и недай боже да се случи нещо не мога да пия всякакви хапчета ,поради едно заболяване-липса на ензим е не опасно за бебето просто трябва да внимавам с лекарствата.Моля ви помогнете!!
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #1 -: Януари 23, 2009, 11:11:50 am »
Няма как да ти помогнеме, трябва да се обърнеш към доктор. Ако трябва и второ и трето мнение търси. Успех!

lb2f
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #2 -: Януари 23, 2009, 12:09:22 pm »
Просто искам ако има някоя бъдеща или настояща мама е била с такива болки да каже.Ходих при трима различни лекаря и те казаха че не трябва да е така.Да ,ама аз си имам болките и не могат да ми кажат от какво са.Ходих на 4D,доктоът каза ч съм била добре,но не му вярвам много защото предния ден излязах от болницата със зарастваща плацента след отлепване,а той каза че ми няма нищо на плацентата.Днес имам час при д-р Бойчев в Тутракан -да видим той какво ще каже.Ако на някой му се е случвало подобно нещо,ще съм благодарна да ми пише.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #3 -: Януари 23, 2009, 12:15:54 pm »
Най вероятно трябва да лежиш и почиваш след като си имала отлепване. Джази е права - никой нищо неможе да ти каже. Трябва лекарско мнение. Знам че не трябва да има болки! Пиеш ли лекарства от рода на папаверин , ношпа?
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #4 -: Януари 24, 2009, 11:37:04 am »
Пия какво ли не-магнерич,папаверин,гинипрал....знам че трябва да лежа и че това са контракции,но незнам дали ще износя бебето и това ме притеснява,след като са толкова упорити контракциите....
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #5 -: Януари 24, 2009, 11:46:50 am »
Ако трябва иди при четвърти лекар.Успех дано всичко е наред.
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #6 -: Януари 24, 2009, 12:21:57 pm »
Просто искам ако има някоя бъдеща или настояща мама е била с такива болки да каже.Ходих при трима различни лекаря и те казаха че не трябва да е така.Да ,ама аз си имам болките и не могат да ми кажат от какво са.Ходих на 4D,доктоът каза ч съм била добре,но не му вярвам много защото предния ден излязах от болницата със зарастваща плацента след отлепване,а той каза че ми няма нищо на плацентата.Днес имам час при д-р Бойчев в Тутракан -да видим той какво ще каже.Ако на някой му се е случвало подобно нещо,ще съм благодарна да ми пише.

Мила denis777, и аз имам тези проблеми от около една седмица вече.Когато отидох при мойта лекарка тя също ми каза че е от нарастващата матка,но се оказа че имам леко отлепване на плацентата заради контракций които чесно да си кажа не усещам много.При мен болките са в кръста.Сега пия 3*1 но-шпа 2*1 Нутри-Маг.Разбира се каза да лежа.Но се притеснявам,защото съм на преглед чак на 02.02.Много се притеснявам за бебчо :(.Иначе той започва все повече да  рита което до някаде ме успокоява,но не напълно.Стискам палци всичко и при двете да е наред.Вярвам че ще бъде!!! :bighug:.По спокойно и повечко лежане. :sleeping:
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #7 -: Януари 26, 2009, 12:15:11 pm »
Благодаря sweet_baby!Ти в коя седмица си?На мен ми казваха до преди 5-6 седмици,че е от матката, слад това беше отлепване на плацентата, а сега контракции.Само че адз ги усещам постоянно.Пия какво ли не и папапверин, и гинипрал и кръвното ми пада ....абе чудо.Не се оплаквам просто много ме притеснява всичко това.И аз като теб нямам търпение да ида на преглед и до тогава съм на тръни.И се чудя ще стигна ли до края?!?!Не искам да мисля за това ,но мисля че няма мама с проблеми и която да не и минават такива мисли :DИ моя бебо рита и съм много щастлива като го усетя :lol:И аз стискам палци всичко да е наред и на двете ни ,и на всички мами!Ако искаш ми пиши на лични
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #8 -: Януари 26, 2009, 14:09:50 pm »
Само че адз ги усещам постоянно.
Щом са постоянни е малко вероятно да са контракции. Замисляла ли си се дали не е някакао стомашно неразположение?! Аз също имах болки  - постоянни, ниско долу от лявата страна, но доктора ми назначи Креон и за около седмица тошумяха. После започна да ме боли отдясно ниско долу  :wink:, но това е друга тема... :D
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #9 -: Януари 26, 2009, 20:12:57 pm »
Аз също имах тези болки -като преди менструация,както и остри болки ниско вляво и вдясно,особено при обръщане в кревата.За второто доктора ми каза,че са от разтягащите се лигаментни връзки,които поддържат матката.
За другите болки не съм приемала лекарства,но и не са били постоянни.Горе-долу,всеки ден ги усещах,но отшумяваха от самосебе си.
Почивай повече и това е.Успех докрая!!! 8)

Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #10 -: Януари 27, 2009, 11:55:46 am »
Ми мисля ,че са контракции ,защото така ми казват лекарите.Да, и при мен отшумяват но ги има всек ден от началото на бременността ми.Точна като менструални болки ниско долу са.Не мога да ги хвана от какво почват-може би като се пораздвижа повече :?Въпреки че не прекалявам-никъде не ходя почти.
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #11 -: Февруари 19, 2009, 12:29:45 pm »
Аз съм бременна в 21 г.с и много често имам такива болки.Моята докторка ми каза,че това са контракции,а и при мен бебетата са три и заради това,матката се разпъва качва се по-нагоре и така.Пия нош-па 3по 2, диспорал магнезий и колкото се може повече почивка.Важното е да няма кървене. :)
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2009, 15:25:07 pm »
Здравей миличка първата ми бременност мина почти всеки ден с болки ниско долу родих живо и здраво момиченце 4кг без да съм влизала в болница за задържане сега съм бременна 20г с Получих кървене в 13г с пих дуфастон и нош-па и се оправих при мен проблема е в това че плацентата е ниско долу ВАЖНО Е ДА НЕ МИСЛИШ ЗА БОЛКАТА всичко ще бъде наред ако бебока е добре и се развива нормално трябва да пиеш нош-па три пъти на ден и магне в6 да нямаш контракции не се притеснявай Мисли позитивно
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #13 -: Април 14, 2009, 20:46:54 pm »
zdraveite mili momicheta!
bremenna sum v 21 g.s. i ot niakolko dena imam bolki nisko dolu v dqsno, pia no shpa i magnerich, otshumiavat za malko i pak,,,,,dok mi kaza, che imam niska placenta i imah kurvene v 3 m.
sega si umiram ot strah............
*
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #14 -: Април 14, 2009, 22:36:48 pm »
Лили, можеш да питаш в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35003.0;topicseen.Мисля, че тук повече момичета ще ти отговорят.Късмет! :P
*

    ilianka_pz

  • *
  • 13
  • ЖИВЕЙ НЕ КАКТО ТРЯБВА А КАКТО ТИ ХАРЕСВА
Re: Болки в 20г.с.....
« Отговор #15 -: Май 28, 2009, 14:49:12 pm »
болките ми бяха от 2рия месец прокървявах 2 пъти от 5тия месец детето се свиваше на топка и ме болеше и изведнъж изкървих силно отлепила се плацентата и край няма бебче но при всеки е индивидуално но болките не са хубаво нещо и на мен казваха че е нормално че се разпъва матката но ето че не е КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ