0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

колко чочковци са необходими
« -: Ноември 28, 2008, 12:00:03 pm »
Малко глупав въпрос,но с 41млн/мл сперматозоиди мога ли да забременея нормално.
Re: колко чочковци са необходими
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2008, 12:13:53 pm »
То както се казва и един е достатъчен  :)
Всичко е относително, може и с по-малко, не може и с повече......
Би ли написала останалите показатели на  спермограмата?
Къде сте я правили?
Re: колко чочковци са необходими
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2008, 12:16:35 pm »
41 млн. звучи доста добре, но дай параметри като количество на еякулата, % нормокинетеични, подвижност, морфология.
А също и кажи има ли проблеми при теб
*
Re: колко чочковци са необходими
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2008, 13:42:19 pm »
Чочковци???!!

Не преставам да се изненадвам... но както и да е.
Ако искаш - дай повече данни от спермограмата - така е много трудно да се даде отговор.
В очакване ....
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: колко чочковци са необходими
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2008, 13:44:38 pm »
 
Цитат
Чочковци???!!
   :jump12: :jump12: :jump12:

Аз вече от нищо не се изненадвам... :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: колко чочковци са необходими
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2008, 10:40:23 am »
Спермограмата е правена в обикновена лаборатория.Знам,че стойностите от там са непълни,но защо док каза че сме за икси от пет реда стойности.
60% добре подвижни
30% слабо подвижни
10% неподвижни
Метод на Хиние 1мин и 44сек
Бр. сп. в 1мл 41млн
*
Re: колко чочковци са необходими
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2008, 11:02:50 am »
Що за глупости са това - за икси с 60% нормалноподвижни... 8O  Не само,че не сте за икси,ами си имате много голям шанс за естествено забременяване според мен.

Иначе забрави ги тия лаборатории - ако искаш точна спермограма,както и адекватно тълкуване на резултатите от лекар, отидете в клиника/център по стерилитет,и там си направете нова.

Успех!
« Последна редакция: Ноември 29, 2008, 11:05:11 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: колко чочковци са необходими
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2008, 11:21:58 am »
Благодаря!!!!!!!!
Тази новина е първата,коята чувам от няколко месеца насам.
Re: колко чочковци са необходими
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2008, 12:18:28 pm »
да споделя и аз малко личен опит, първата спермограма , която направихме беше в обикновена лаборатория и показателите бяха чудесни, 40 млн. добра подвижност и т.н. След като прочетох тук ,че тези спермограми не са достоверни направихме разширена спермограма в клиника и се оказа следното: брой 5 млн., 29 % подвижност, 2 % морфология и заключение астенотератозооспермия. Не искам да те плаша, но за да си сигурна,че всичко е наред направете истинска спермограма в клиника по стерилитет, кадето тя ще е направена от биолог, а не от лаборант. Поздрави и успех
Re: колко чочковци са необходими
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2008, 13:05:51 pm »
Спермограмата е анализ на семенната течност , който дава възможност да се оценят способностите й за оплождане. Интересно ми е как този лекар е направил този анализ и заключения само от тези 5 мизерни реда, като трябва да има поне още 5....поне.... Няма количество на еякулата,рН, време на втечняване, брой спемратозоиди в целия еякулат (не само в 1 мл), морфология, левкоцити......Та тази спермограма, която сте направили там е меко казано непълна, а аз мисля че и невярна. Направете нов анализ на читаво място и определено сменете лекаря, когато искате тълкуване на резултатите и насока за действия. Занеш за условията - въздържание от 3 до 5 дена, без прием на алкохол.
Успех !


*
Re: колко чочковци са необходими
« Отговор #10 -: Май 30, 2009, 16:18:58 pm »
Здравейте! Не знам дали е тук правилното място, моля модераторите да не се сърдят!
Питам, възможно ли е след около месец въздържание да има годни сперматозоиди? Знам, че зависи от възраст на мъжа, състояние и т.н. Ако някой знае просто дали след около 30 дневно въздържание има шанс за оплождане още при първият акт или трябва спермата да се обнови?  :oops: Благодаря! Ако въпроса ми не е за тук, за да не спамя темата моля отговорете ми на лични
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: колко чочковци са необходими
« Отговор #11 -: Юни 03, 2009, 09:41:10 am »
Малко глупав въпрос,но с 41млн/мл сперматозоиди мога ли да забременея нормално.
:D1 ти тръабва и си готова