0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кратък цикъл /полименорея/
« -: Април 17, 2009, 00:30:50 am »
Момичета на какво според вас може да се дължи краткия цикъл по-малък от 21 дни ?
И въобще 21 дни нормален ли е като интервал ? Още повече че пих противозачатъчни и ги спрях преди 4 месеца, но от тогава МЦ не се възстанови обикновено ми беше на 26 дни, а сега се запитвам и дали 26 дневен е бил нормален като интервал. Много съм объркана, помогнете с мнения..
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Кратък цикъл /полименорея/
« Отговор #1 -: Април 17, 2009, 10:21:23 am »
 Аз мисля, че 21 ден не са критично малко дни. Може би просто овулацията ти е много ранна и е около 6-7 ден от МЦ. Имам позната която забременя на 1-ви ден от МЦ ( колко странно, но факт ), така че явно и нейната овулация е била съвсем в началото на цикъла. Все пак е добре да проследиш кога е ОВУ при теб, за да проследиш лутеалната фаза - важно е да не е къса, защото при къса такава съм чувала, че е трудно забременяването - все пак най-добре е да посетиш гинеколог, за да те погледне и на ехограф !
 Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Кратък цикъл /полименорея/
« Отговор #2 -: Април 17, 2009, 11:43:21 am »
Не, не е нормална тази дължина на цикъла. Нормална е дължината 25-35 дни. Индикира проблем с яйчниците. Потърси компетентно мнение на свестен гинеколог.


*
Re: Кратък цикъл /полименорея/
« Отговор #3 -: Април 17, 2009, 12:15:30 pm »
Аз знам че нормалната дължина на женският месечен цикъл е от 21-35 дена, а по къс от 21 или по дълаг от 35 вече се счита за проблем!
26 дена е по добре от 21 , а 21 дена показава по скоро хормонален проблем.
Имах кратък цикъл едва 19 дена от преди 2 години , и беше хормонално нарушение , като пих противозачатъчни 3 дена след което, пих и Оргаметрил за предизвикване на нов цикъл. След около 3 месеца и до сега не съм имала цикъл по кратък от 24 дена. Може бли с подходяща терапия нещата ще се нормализират!
Re: Кратък цикъл /полименорея/
« Отговор #4 -: Април 17, 2009, 14:53:22 pm »
благодаря ви за отговорите, последно да питам ако пия дуфастон той дали може да докара цикъла до 28 дни например ?
Re: Кратък цикъл /полименорея/
« Отговор #5 -: Април 17, 2009, 14:57:32 pm »
След консултация с лекар и по предписание, приемай лекарствата, които са необходими в твоят случай !
УСпех !
*
Re: Кратък цикъл /полименорея/
« Отговор #6 -: Май 01, 2009, 23:15:29 pm »
благодаря ви за отговорите, последно да питам ако пия дуфастон той дали може да докара цикъла до 28 дни например ?


Дуфастон се пие по схема-строго индивидуална.
Съветът ми е-не си прави експерименти защото можеш да си докараш дооста повече главоболия от сега.След преглед и изследвания доки ще предцени дали да ти изпише или не.Успех .