0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Queen

Za inseminatsiite
« -: Януари 07, 2005, 11:41:22 am »
Здравейте!

На кратко ще споделя нашия случай: мъжки фактор, при мен всичко е наред, правихме 2 инсеминации при естествен цикъл - неуспешни.
По мнение на доктора, на когото имам доверие, но няма да спомена клиниката, за 3-тата инсеминация държи да бъде със стимулация.
Дори не знам какво искам да ви питам, по скоро просто да споделя това, което вероятно всички знаете - колко е тежко да очакваш положителен резултат, а да не се получава.  :cry: Мисля си дали изобщо да продължаваме с инсеминации, дали това не е губене на време, излишни надежди и поредни разочарования. Но от друга страна, по-добре да предприемем тези усилия в посоката, отколкото да не правим нищо и да се вайкаме.
Моля споделете вашия опит и мнение по случая. Може би отстрани нещата изглеждат по друг начин. :roll:
*
Za inseminatsiite
« Отговор #1 -: Януари 07, 2005, 12:16:10 pm »
Здравей,
и аз съм на същия етап. Правих също две инсеминации без стимулация и таймиране и сега ми предстоят нови със стимулация. Моето мнение е да продължиш по програмата, която ти препоръчва лекаря ти. Не смятам, че е губене на време, защото при всички положения инсеминацията удвоява шанса в сравнение с естествените опити. Разочерованието и нервите не са по-малки когато почиваш от процедури, драмата е една и съща.

Успех ти желая!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Za inseminatsiite
« Отговор #2 -: Януари 07, 2005, 13:59:47 pm »
аз също направих първата си инсеминация на спонтанен цикъл. беше неуспешна. сега се подготвям за втората, която вече ще бъде при стимулиран цикъл.
не мисля, че две инсеминации са достатъчни за отказване. обикновено се препоръчват поне 3-4, максимално до 6, преди да се премине към по-тежка артилерия.
какво е по-точно положението с мъжкия фактор при вас?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Za inseminatsiite
« Отговор #3 -: Януари 07, 2005, 14:04:16 pm »
Аз правя инсета със стимулация ,защото имам проблем, но доколкото знам вероятноста от зачеване при стимулиран цикъл е по голяма, защото се получават повече от една яйцеклетка която може да бъде оплодена. В крайна сметка никой не знае кога и как ще се получи.
Za inseminatsiite
« Отговор #4 -: Януари 10, 2005, 21:52:05 pm »
:) Не се отчайвай средното при инсетата е 6 броя, един съвет от мен след като ги правиш си живей както преди това и гледай да не мислиш много много ако е писано ще стане , не искам да ти казвам колко инсета имам но така ще ти е по лесно приеми го като полов акт и говори с док. си да не те стимулира все едно за инвитро защото все пак това са много хормони успех
*

    Queen

Za inseminatsiite
« Отговор #5 -: Януари 11, 2005, 20:12:33 pm »
Благодаря на всички за окуражителните думи.
Продължавам напред, няма как. Мъжът ми е с намален брой подвижност на сперматозоидите - преди около година и половина беше с 10 % нормокинетични, а след година достигна 25%. След обработката стигат 70%, което по думите на екипа е много добре.
Пожелавам на всички лек път към целта! :grouphug2:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Za inseminatsiite
« Отговор #6 -: Януари 12, 2005, 08:33:39 am »
При нас положението е почти същото! Бавно, но все пак се подобряват показателите на с-мата и се надявам след няколко месеца и ние да започнем с пробите! Борбата му е майката!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Za inseminatsiite
« Отговор #7 -: Януари 12, 2005, 12:30:06 pm »
Цитат на: Queen

На кратко ще споделя нашия случай: мъжки фактор, при мен всичко е наред, правихме 2 инсеминации при естествен цикъл - неуспешни.
 :roll:


Здравей Queen. :)  Ние сме в подобно на вашето положение, само дето нашата с-ма е по-лоша и имаме само 5% нормална морфология. Първото инсе ми беше на спонтанен цикъл, а второто вече на стимулация с клостилбегит. По плана на доктора имаме още 1 опит инсе и после препоръката е да минем към икси. При нас няма смисъл от 6 опита инсеминации. Те са за хора с леки отклонения от нормите, а ние сме си....А аз съм и с емдометриоза I-II степен. Доктора каза, че ако правим трето инсе, ще промени отново поведението. Т.е. пак ще е на стимулиран цикъл, но ще направим инсето в два поредни дни. Аз в момента съм пред дилемата дали направо да мина към иксито, че да не харча излишни средства за инсеминация. Мисля си, че няма да успея и при третата инсеминация да забременея и само ще си дам парите. Но от друга страна......може пък и да се получи, де да знам?! Но при всички положения скоро ще се ориентирам в едната посока. В никакъв случай човек не трябва да се предава и да се оставя на течението. Вярно е, че шансове за нормално забременяване винаги има, но са редки случаите при хора като нас. Аз да си имам едно детенце, пък после ще чакам шансове за второ и т.н. Ако стане, няма да го върнем :D
Кураж и не се предавай! 8)

Za inseminatsiite
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2005, 09:21:04 am »
Ето ме пак след 3-та неуспешна инсеминация. Отново прочетох отговорите на всички вас и съм убедена да не спирам по средата на пътя. Ще продължим до успешния край на мисията.
Желая на всички вас да не се отчайвате и скоро да има хубави новини!   :wink:
Za inseminatsiite
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2005, 09:26:58 am »
Точно така, никакво отчайване. Трябва да се прави нещо, защото иначе е по-тежко аз два месеца почивам заради мъжки настроения и се подърквам повече от колкото като пия хормони.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Za inseminatsiite
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2005, 11:19:24 am »
Ние пък направихме вече 6 неуспешни инсеминации. Първата беше със стимулиран цикъл, а всички останали бяха при спонтанен цикъл. Сега направо отиваме към инвитро, а междувременно имаме и бодобрение на спермограмата и се включваме в нормите за инвитро, а не за икси.
*

    СОФИ

Za inseminatsiite
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2005, 14:44:21 pm »
ЧУДЯ СЕ САМО ОТКЪДЕ ВЗЕМАТЕ ПАРИ ЗА ВСИЧКИ ТЕЗИ ПРОЦЕДУРИ. МЕН МЕ УЖАСЯВАТ ДРЕБНИТЕ СУМИ, А ТУК СТАВА ДУМА ЗА СТОТИЦИ И ХИЛЯДИ. МАЛКО РЕТОРИЧЕН ВЪПРОС - ИЗВИНЕТЕ МЕ.
Za inseminatsiite
« Отговор #12 -: Февруари 04, 2005, 14:49:39 pm »
Софи ами какво да правим като няма друг начин и на нас не ни е лесно, но това е положението.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Za inseminatsiite
« Отговор #13 -: Февруари 04, 2005, 17:50:38 pm »
Цитат на: СОФИ
ЧУДЯ СЕ САМО ОТКЪДЕ ВЗЕМАТЕ ПАРИ ЗА ВСИЧКИ ТЕЗИ ПРОЦЕДУРИ. МЕН МЕ УЖАСЯВАТ ДРЕБНИТЕ СУМИ, А ТУК СТАВА ДУМА ЗА СТОТИЦИ И ХИЛЯДИ. МАЛКО РЕТОРИЧЕН ВЪПРОС - ИЗВИНЕТЕ МЕ.


Еми не си купуваме скъпи подаръци, рядко ходим на заведение навън, не правим ремонти в къщи, не си купуваме често нови дрехи, ходим в годината само на море и то за 1 седмица и т.н. Всичко спестено даваме за доктори. Сега пак сме в почивка, за да съберем малко парички и продължаваме. Онзи ден си харесах мечтаното вишнено-червено кожено манто за скромната сума от 500 и кусур лв. Едно инсе?! Избора си е мой и е ясно, че ще е инсе. Това е. :balk_145:

*
Za inseminatsiite
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2005, 12:10:15 pm »
Цитат на: oganche
Цитат на: СОФИ
ЧУДЯ СЕ САМО ОТКЪДЕ ВЗЕМАТЕ ПАРИ ЗА ВСИЧКИ ТЕЗИ ПРОЦЕДУРИ. МЕН МЕ УЖАСЯВАТ ДРЕБНИТЕ СУМИ, А ТУК СТАВА ДУМА ЗА СТОТИЦИ И ХИЛЯДИ. МАЛКО РЕТОРИЧЕН ВЪПРОС - ИЗВИНЕТЕ МЕ.


Еми не си купуваме скъпи подаръци, рядко ходим на заведение навън, не правим ремонти в къщи, не си купуваме често нови дрехи, ходим в годината само на море и то за 1 седмица и т.н. Всичко спестено даваме за доктори. Сега пак сме в почивка, за да съберем малко парички и продължаваме. Онзи ден си харесах мечтаното вишнено-червено кожено манто за скромната сума от 500 и кусур лв. Едно инсе?! Избора си е мой и е ясно, че ще е инсе. Това е. :balk_145:


Аз не знам - не разбирам, но няма ли да е по-добре просто да спрете да ходите по лекари и парите да ги давате за себе си и да не мислите само за кога и при кои лекар трябава да сте.

Просто се отпуснете и опитвайте, без да съжалявате ако не стане - МОЖЕ И ДА СТАНЕ ЧУДОТО все пак! Не забравайте, че СТРЕСЪТ ЕБ*** МАЙКАТА НА ВСИЧКО!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Za inseminatsiite
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2005, 14:37:48 pm »
Bigben,

повечето от нас, пишещите тук, сме хора образовани, разумни и с рационално мислене. Имаме представа как се подхожда към проблем - установяват се причините за проблема, търсят се начини за отсраняване на причините и ако се открият такива начини - се прилагат.
По тази схема работим и в случая с инфертилитета.
Много те моля, въздържай се от необмислени изказвания и даване на акъл на жените тук! Има едно хубава статия в сайта за етикетът на безплодието - вземи я прочети! Тия общи приказки, от рода на "отпусни се и то ще стане, па ако не стане - майната му" просто не се вписват в добрия тон!
Ти като имаш проблем с оплодителната способност, колкото и да се отпуска жена ти, смяташ ли че ще зачене само с отпускане?? Може и да стане, но шансовете се увеличават значително с помощта на медицината....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Za inseminatsiite
« Отговор #16 -: Февруари 06, 2005, 08:58:53 am »
Как намирам пари ли? С ограничения.
Как приемам даването на пари по доктори ли? Ами казвам си, че това са първите разходи за моето бъдещо бебе и,че тепърва ще имам много - много разходи по отглеждането му.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Za inseminatsiite
« Отговор #17 -: Февруари 07, 2005, 10:01:49 am »
Цитат на: bigben


Аз не знам - не разбирам, но няма ли да е по-добре просто да спрете да ходите по лекари и парите да ги давате за себе си и да не мислите само за кога и при кои лекар трябава да сте.

Просто се отпуснете и опитвайте, без да съжалявате ако не стане - МОЖЕ И ДА СТАНЕ ЧУДОТО все пак! Не забравайте, че СТРЕСЪТ ЕБ*** МАЙКАТА НА ВСИЧКО!!!


Bigben, смяташ ли че не сме минали и през този период, за който говориш????!!!! Звучиш като бабичките на село, я се стегни и мисли трезво. :balk_149:

Питане
« Отговор #18 -: Февруари 16, 2005, 22:41:37 pm »
Някой чувал ли е дали някъде в българия се прави интрафалопиев трансфер?
Благодаря предварително!
*

    heaterbg

Re: Питане
« Отговор #19 -: Февруари 19, 2005, 18:17:09 pm »
Цитат на: Alba
Някой чувал ли е дали някъде в българия се прави интрафалопиев трансфер?
Благодаря предварително![/quote

Здравей,

и аз си задавах същия въпрос и потърсих информация в пъчти всички клиники за лечение на стерилитет и отговорът бе, че не се прави. Попитах и за процедурата хистероскопски GIFT, която е с по-висока успеваемост от ин витро ако е налице само мъжки фактор, но и тук отговорът бе НЕ.

Поздрави!