0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    cheryy

Здравейте момичета! Някой може ли да ми каже каква е нормалната стойност на Е2 преди инвитро стимулацията.Някъде четох че тази стойност е прогностична за успеха на симулацията, т.е че от нея зависи количеството и качеството на яйциклетките и ако тя е ниска може ли да се коригира по някакъв начин или трябва да се прекъсне стимулацията и се изчака следващ цикъл?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
стойноста на Е2 на 2-ри ден преди инвитро
« Отговор #1 -: Април 02, 2005, 09:49:42 am »
Аз цифри не мога да ти кажа, но мисля, че всяка стойност в референтните граници е нормална, защото всеки организъм реагира по-различен начин на стимулацията и всичко зависи от това.
*

    cheryy

стойноста на Е2 на 2-ри ден преди инвитро
« Отговор #2 -: Април 02, 2005, 10:31:09 am »
Благодаря ти Лали, а мислиш ли че ако е ниска може да се приема естроген под някакава форма успоредно със стимулацията с пурегон, защото ми предстои трети опит инвитро и при предните два Е2 беше много нисък, и  изкараха много малко яйциклетки и се притеснявам че пак ще се получи същото. При втория опит изкараха само една.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
стойноста на Е2 на 2-ри ден преди инвитро
« Отговор #3 -: Април 02, 2005, 10:48:27 am »
Естрадиолът ти беше много нисък преди или след стимулацията? Мисля, че трябва да попиташ лекаря, който ще те стимулира. Аз си мисля, че реакцията е индивидулна за всеки организъм и лекарите само предполагат каква ще е. Но при теб, щом е за трети път вярвам, че ще намерят правилната схема. Не се притеснявай, че е била само една яйцеклетката. Забременяването е сложен процес и има голяма доза късмет. Дори и с една можеш да забременееш.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: стойноста на Е2 на 2-ри ден преди инвитро
« Отговор #4 -: Април 02, 2005, 14:26:37 pm »
Цитат на: cheryy
Здравейте момичета! Някой може ли да ми каже каква е нормалната стойност на Е2 преди инвитро стимулацията.Някъде четох че тази стойност е прогностична за успеха на симулацията, т.е че от нея зависи количеството и качеството на яйциклетките и ако тя е ниска може ли да се коригира по някакъв начин или трябва да се прекъсне стимулацията и се изчака следващ цикъл?


не помня мерната единица за естрадиола, но помня стойностите - счита се, че трябва да има поне 200 единици на всеки зрял (над 18 мм) фоликул.
при спонтанен цикъл, очевидно става дума за 1 фоликул и стойността трябва да е над 200. при инвитро цикъл трябва да се вземе предвид броя на зрелите фоликули - тоест, тези над 18 мм.

не мисля, че допълнително вкарване на естроген ще помогне, тъй като нивото на естрадиола е следствие от доброто качество на яйцето, а не причина за него - образно казано...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

стойноста на Е2 на 2-ри ден преди инвитро
« Отговор #5 -: Април 02, 2005, 14:51:20 pm »
Благодаря ти Jam, разбрах за естрадиола :(

*
Re: стойноста на Е2 на 2-ри ден преди инвитро
« Отговор #6 -: Април 03, 2005, 11:08:33 am »
Цитат на: cheryy
Здравейте момичета! Някой може ли да ми каже каква е нормалната стойност на Е2 преди инвитро стимулацията.Някъде четох че тази стойност е прогностична за успеха на симулацията, т.е че от нея зависи количеството и качеството на яйциклетките и ако тя е ниска може ли да се коригира по някакъв начин или трябва да се прекъсне стимулацията и се изчака следващ цикъл?


Според мен стимулацията не е достатъчна щом правиш и само един фоликул. Може би трябва да се опита и с друго стимулиращо вместо пурегон.
Както каза jam на всеки зрял фоликул естрадиола трябва да е над определена стойност и аз знам че тя е 300. Аз например със стимулиране само с клостилбегит на един доминантен фоликул естрадиола ми е между 300 и 400. Последният път включихме и 4 инжекции фостимон. Имах един доминантен фоликул и на 12-ти ден естрадиола беше 505.
Успех!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
стойноста на Е2 на 2-ри ден преди инвитро
« Отговор #7 -: Април 03, 2005, 11:21:27 am »
Естрадиолът при фоликул 18 мм трябва да е 300 минимум. При 260 понякога правят инсеминация. Обаче добрият естрадиол не е пълна гаранция, че яйцеклетката е качествена. Всичко е късмет.
Обаче Сheryy питаше за естрадиола в началото на икъла, поне аз така разбрах.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
стойноста на Е2 на 2-ри ден преди инвитро
« Отговор #8 -: Април 03, 2005, 14:24:42 pm »
момичета, тая мистерия с 200 или 300 ми е известна. може би става дума за различни мерни единици или по-скоро - за различни школи.
от няколко лекари съм чувала за 200, също така съм го чела и по разни статии. също така знам, че в някои клиники цитират цифрата 300.
трябва да го проуча този въпрос по-основно, когато ми остане време.
честно казано, предполагам, че се касае за същия казус, както референтните стойности на спермограмите - един си приема един стойности за нормални, а друг - други...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
стойноста на Е2 на 2-ри ден преди инвитро
« Отговор #9 -: Април 03, 2005, 15:15:48 pm »
Проучила съм  :wink:  Мерните единици са едни и същи pg/ml. Става въпрос за различни школи. По принцип границите са между 200 pg/ml и 600 pg/ml . Така че и 200 pg/ml  е добре, но пък 300 pg/ml е по-добре.

Estradiol (E2) Day 3 25-75 pg/ml Levels on the lower end tend to be better for stimulating. Abnormally high levels on day 3 may indicate existence of a functional cyst or diminished ovarian reserve.
Estradiol (E2) Day 4-5 of meds 100+ pg/ml or 2x Day 3 There are no charts showing E2 levels during stimulation since there is a wide variation depending on how many follicles are being produced and their size. Most doctors will consider any increase in E2 a positive sign, but others use a formula of either 100 pg/ml after 4 days of stims, or a doubling in E2 from the level taken on cycle day 3.  
Estradiol (E2) Surge/hCG day  200 + pg/ml  The levels should be 200-600 per mature (18 mm) follicle. These levels are sometimes lower in overweight women
стойноста на Е2 на 2-ри ден преди инвитро
« Отговор #10 -: Април 03, 2005, 17:17:16 pm »
Аз попитах и докторката  ми отговори, че проблема за малкото яйцеклетки при втория опит не бил в стойноста на Е2 а в тази на FSH-9.67, т.е в хипофизата. А някой знае ли каква е разликата между Диферелин и Декапептил-инжекцията която бият за блокиране на хипофизата преди да започне стимулацията. Защото първият ми опит беше с Декапептил и извадиха 8 яйциклетки а втория с Диферелин и резултатът беше 1 яйциклетка. И много благодаря за стойностите, следващия път ще меря естрадиола всеки ден.

*
стойноста на Е2 на 2-ри ден преди инвитро
« Отговор #11 -: Април 13, 2005, 07:47:24 am »
И двата пъти в началото на стимулацията ми биеха Декапептил, а към края Диферелин. И аз се чудя дали има разлика между двата и каква е. Те са са подтискане на ову-то да не се спукат предварително фоликулите.
*
стойноста на Е2 на 2-ри ден преди инвитро
« Отговор #12 -: Април 14, 2005, 15:41:39 pm »
Аз до колкото разбрах сега от Маркова и двата препарата са с едно и също действие само дето Декапептила е Немски, а Диферелина - Френски.И двата се използват при състояния, когато е необходимо понижаване на серумните нива на половите стероидни хормони до кастрационно ниво 8O .Това го пише в листовката на препарата.