0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, ние сме с мъжки фактор, морфология 5% по Крюгер. В началото докторът ми каза ще пробваме 1-2 инсеминации и ако не стане ще се премине към ИКСИ. Направихме 3 инсета (неуспешни) и сега се чудя да правя ли и 4-то или няма смисъл. Утре съм на лекар и ще си говоря и с него, но просто ми се иска да чуя още мнения. При положение, че сме с мъжки фактор, не е ли по-добре да мислим направо за ИКСИ вече?

Колко неуспешни инсета трябва да имам за да мога да кандидатствам за фонда?

Благодаря и хубав ден  :D :bighug:


Раши можете да кандидатстване във Фонда с мъжки фактор, при него няма изисквания за направени инсеминации.
*
*Snow-white*, много ти благодаря, мила! :)


Раши, ние сме с морфология 6,4%. Имаме 6 неуспешни инсеминации. Моят съвет е да се ориентирате към ИКСИ, но все пак поговори с доктора. Той ще прецени най-добре.
Успех!
*
Нека прецени доктора може би той най добре знае,ние след две неуспешни инсеминации преминахме към икси първо успешно.
*
Мерси Benita, asi73 :) Много сте мили!

Аси, ще ми разкажеш ли как протича ИКСИ-то. Много хубаво, че е станало от първия път :) Да са ти живи и здрави слънцата!  :D


Раши,
Само 5% морфология ли е проблема или има и още нещо? Че ние сме с 8% по Крюгер, ама доктора казва, че не било това мъжки фактор и не се счита за причина.
Цитат
Раши,
Само 5% морфология ли е проблема или има и още нещо? Че ние сме с 8% по Крюгер, ама доктора казва, че не било това мъжки фактор и не се счита за причина
:ask: Много интересна теза. Ние сме с 4% по Крюгер и сме с мъжки фактор. А какво според него е мъжки фактор  :ask:
Ами за мъжки фактро се говори когато морфологията е в съчетание с още някакъв проблем, дори и при Фонда това е залегнало като правило:
б) олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI с поне два от следните параметри:
аа) обем на еякулата < 1,0 ml;
бб) концентрация на сперматозоидите < 20 милиона/ml;
вв) сперматозоиди с добра подвижност < 40 % (grade 1 - 2);
гг) сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер);
дд) наличие на спермоантитела при мъжа и/или жената;
Ние два пъти говорихме с доктора и той двата пъти отрече това да може да се счете за причина за липса на забременяване. Той твърди, че дори с под 5% морфология може да се постигне спонтанна бременност...Явно е до късмет.
Geritta2002 благодаря за отговора. Наистина ние сме със слаба подвижност:
нормокинеза 31 (норма над 50%); хипокинеза 10; акинеза 59; както и с лоша морфология, но то едното не е ли причина и за другото. Диагноза астенотератозооспермия ІІ. Имаме четири инсеминации, след това сменихме док и вече две неуспешни иксита (и един несъстоял се опит със замаразени ембриони). Кандидатстваме във фонда с мъжки фактор. Но много ми се иска да помогнеме на смерматозоидите да се подобрят.  :crossfingers:
*
Geritta, диагнозата ни е Олиготератозооспермия и Хиперволемия. Иначе при мен засега на откриват никакви проблеми. В крайна сметка се разбрахме да направим още едно инсе и ще си подам документи за фонда и така.

П.С. И на мен докторът ми каза, че забременяване може да стане и с по-лоша морфология.





*
Момичета, моят мъж в началото на октомври беше с диагноза Олигоастенозооспермия и 8% с нормална морфология по Крюгер, д-р Владимиров каза, че няма нужда от някакво лечение и с тези показатели може да имаме успех при инсе. Сега в началото на май е с Нормоспермия, макар и на долна граница за показателите и 12,5% по Крюгер. Той е с диабет 2 тип и от 3 месеца приема хомеопатични лекарства, за които казаха, че повлияват и качеството на спермата, освен това му купувам добавката Спимен. Ние сме с 5 неуспешни инсета от есента насам и сме решили ако не стане сега и 6-тото да минаваме към Ин витро. И при мен няма открити проблеми засега, освен възрастта.
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 16:33:05 pm от Meme »
Момичета, ние сме с мъжки фактор, морфология 5% по Крюгер. В началото докторът ми каза ще пробваме 1-2 инсеминации и ако не стане ще се премине към ИКСИ. Направихме 3 инсета (неуспешни) и сега се чудя да правя ли и 4-то или няма смисъл. Утре съм на лекар и ще си говоря и с него, но просто ми се иска да чуя още мнения. При положение, че сме с мъжки фактор, не е ли по-добре да мислим направо за ИКСИ вече?

Колко неуспешни инсета трябва да имам за да мога да кандидатствам за фонда?

Благодаря и хубав ден  :D :bighug:
За да кандидатстваш по фонда трябва да си направила 4 инсета,
и ние сме с мъжки фактор,но на 4-то аз се отказах по ред причини.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
За да кандидатстваш по фонда трябва да си направила 4 инсета,
и ние сме с мъжки фактор,но на 4-то аз се отказах по ред причини.
[/quote]

Това не е вярно, ако си с мъжки фактор не ти трябват 4 инсета за да кандидатстваш. Ние сме с мъжки фактор, имаме само 2 инсета ,а вече имам заповед от фонда.
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 22:25:10 pm от krisi1812 »
Така ми бе отговорено от служителката в клиниката в която подготвям документите.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Ами аз сега ще направя 4то инсе за всеки случай. Зная, че с мъжки фактор не е задължително да имаш инсета. Но, може би с тях има по-големи шансове. Само влошената морфология може да не е достатъчен признак. 


момичета 4-те инсета са за неизяснения стерилитет, вижте пише го ясно в правилника. За мъжки фактор се изискват мнимум 2 спермограми от различни одобрени клиники , едната от които да е с Крюгер. Наситина това е всичко, в мойта епикриза пишеше мъжки фактор, пишеше че имаме 2 инсета и приложени бяха 4 спермограми и изследването за ФСХ за мен , което е задължително. Това бяха всичките ми документи и както казах съм одобрена и вече имам заповед. Искрено ви пожелавам да успеете от инсе и да не се налага да стигате до фонда, но ако правите опит инсе само за да запълните бройката 4 , наистина няма смисъл