0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
 Момичета, изтичат ни двете години откакто сме вписани в регистрите на 06.06.2009 година, оказа се, че имаме съвсем малко време да набавим всички необходими неща, а за капак на всичко и социалният ни е напуснал и сега ще ни назначават нов!!! Днес звънях до РДСП и ми казаха, че били ни изпратили писмо с предложение за подновяване на документите още март месец, а ние такова не сме получавали!!! Бихте ли ми помогнали малко, че съм позабравила стъпките!!! Искат ми засега:
 1. свидетелство за съдимост(тук всичко е ок нямам питанки)
 2.удостоверение от общината, че не сме лишавани от родителски права(и тук всичко ми е ясно)
 3.НСС(ясно ми е)
 4.психодиспансер(знам къде е, но трябваше ли там да отидем с медицински и откъде се вземаха, и да попълват в тях, и печат да слагат или как беше???)
 5. туб диспансер(пак не ми е много ясно, кои дни се ходеше, къде се попълва резултатът от там???)
 6. личен лекар( не само заключения на изследванията, а дали има данни за наследствени заболявания)
 7. спин и васерман(ако се сещате някъде, където бихме могли да ги направим безплатно, ще ми е от голяма полза)
 8. бележка за доходите за шест месеца назад(това също ми е ясно)!!!
 Засега това ми искат, а като отидем там с всички документи ще пуснем молба свободен текст, че имаме желание за удължаване на вписването ни в регистрите за още две години и после ще видим какво още ще искат!!!
 Оф, стана много дълго ама се оказа, че за две години съм позабравила кое къде се правеше, а и времето малко ни притиска, та затова пускам нова тема!!! Надявам се да бъда също така полезна с тази тема на някой, на който също се налага да извърви пътя повторно!!!
 Благодаря!!!
« Последна редакция: Април 28, 2009, 00:22:56 am от kiara »


Здравей Киара, аз мога да ти отговоря само на 7 -я въпрос. Спин, Васерман и Хепатит можеш да направиш безплатно в ХЕИ.
*
  4.психодиспансер(знам къде е, но трябваше ли там да отидем с медицински и откъде се вземаха, и да попълват в тях, и печат да слагат или как беше???)
 5. туб диспансер(пак не ми е много ясно, кои дни се ходеше, къде се попълва резултатът от там???)
 6. личен лекар( не само заключения на изследванията, а дали има данни за наследствени заболявания)
 
4.  Купувате се бланки за свидетелство за брак по 3 броя на човек (от реп или клнижарница)и там ти удрят печат от психото, че не се водите на диспансерен отчет, в същата бланка се слагат печати и от туб диспансера и кожния диспансер и накрая се заверяват от личния лекар.
 5. Не знам за кой град питаш, но тук във варна нямаше значение в кой ден ще се отиде (естествено без събота и неделя), резултата се полълва в медицинското и отделно едни бланчици дават, но те са по скоро за вас.
 6.няма данни за наследствени заболявания, само заверява вече подготвените от вас свидетелства.
 Много успех ви желая и дано ви се обадят все пак до тогава или възможно най-скоро.  :D
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
 Благодаря, момичета!!!


*
Теди, аз със съвет не мога да помогна, но ти стискам палци!
 :bighug:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
 Момичета, благодаря ви много за ценните съвети!!! Подадохме отново всички документи и сега май ще имаме и среща със социалният работник, защото се оказа, че нашият е напуснал и ще ни назначат нов!!!
 Насреща съм за инфо ако някой има нужда!!! Безплатните спин, васерман и хепатит направихме в Майчин дом, център за "Сексуално здраве", помолих и ни вписаха имената върху готовите резултати!!!


*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Здравейте момичета,Киара искам специално да ти благодаря за темата-на мен ми беше като пратена от горе.На нас никой не ние казал че документите имат давност и когато те прочетох изпаднах в паника защото ние ги подавахме май.Веднага се раззвънях,получих извинение,което нямаше да ми свърши работа ако доклада не беше изготвен юли.така че-УРА-поне не губим номера!Благодаря ти!
*
Здравейте момичета. Не знам дали въпросът ми е за тук, но не знам към кого друг да се обърна. Единственото нещо с което според мен не бих могла сама да се справя е прословутите препоръки за лицето, което иска да осинови. Ако може някой който вече е минал по този път да ми изпрати нещо примерно ще ви бъда безкрайно благодарна.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
 Имаше някъде стандартни препоръки само имена конкретни трябваше да се сложат!!! Ще потърся и ще пиша!!!


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
http://archives.zavinagi.com/archive/index.php?topic=19234
 Видях също така тук в практически съвети, че Пета е пратила на едно момиче по имейла примерни препоръки!!! Може и на теб да ги прати, че моите останаха в старият ни компютър!!! Успех!!!
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 19:46:23 pm от kiara »


*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #10 -: Август 21, 2009, 09:59:08 am »
Здравейте момичета!

Ето, че и ние най-сетне започнахме, да събираме документите (за първи път)…
Благодаря ви, че научих толкова много от вас!  :) :flower:

Оказа се обаче, че за някои неща се чувствам доста несигурна... и ето, започвам с питанките...
Подред на номерата ;):

2) Към заявлението се прилагат следните ДОКУМЕНТИ:
1. документ, удостоверяващ, че лицето не е лишавано от родителски права, който се издава от общината по постоянния му адрес след проверка в другите общини, в които той е имал постоянен адрес;
(Издадохме и на двамата – от Общината по постоянно местожителство)

2. медицинско свидетелство за физическото и психическото здраве, както и медицинско удостоверение за липса на тежки хронични, заразни венерически болести, СПИН, туберкулоза и други, застрашаващи живота на осиновяващия, в което са посочени резултатите от проведените изследвания;
(Тук ми е основното притеснение... Какво направихме:
-> Купихме бланки с Медицинско свидетелство за встъпване в брак.
-> Отидохме при личен лекар и показахме изследванията си, които сме правили в Германия по повод на АРТ- процедура (за съжаление, правени през февруари).
-> В свидетелството лекаря вписа следното:
В подточка 2. Освидетелстваният се насочва на консултативни прегледи при:
а) изсл. за: HВs Ag (-) отр.  – 5.02.09
b) HIV (-) отр.  – 5.02.09
c) Wass (-) отр. – 5.02.09
(Виж приложените изследвания)

 :dontknow: :dontknow:
След това е задраскал цялата страничка с т.3 – Резултати от консултативни прегледи при:… a), б), в)
И само в ЗАКЛЮЧЕНИЕ е написал:
ХХ е физически и психически здрава. Не страда от хронични заболявания.
а) не страда от заболявания, посочени в приложения  № 1, 2 и 3 на инструкция № 1 публ. ДВ 75 от 1985г.

Даде ни направление за рентгенова снимка на бял дроб (?) и за психодиспансер… (след малко отиваме нататък…)
Според вас това достатъчно ли е? Не трябва ли да вземем свидетелство и от туб-диспансер и от кожен? А нещо друго изпускаме ли?

3. свидетелство за съдимост;
(Издадохме и на двамата – от Районен Съд по постоянно местожителство – достатъчно ли е?)

4. документ, удостоверяващ, че срещу лицето не е образувано наказателно производство за умишлено престъпление от общ характер;
(Издадохме и на двамата – от Окръжна Прокуратура по постоянно местожителство – достатъчно ли е?)

5. документи за доходи и имотно състояние (декларация, удостоверение и др.);
(-> По съвет на Фуси решихме да кажем, че съпругът ми работи в Германия и да представим доходи от там. Но сме взели фишове само за последните 3 месеца. Това проблем ли ще е?
-> Тъй като подадохме данъчни декларации, имаме документ от данъчното за доходи от наеми
- Днес имам дори интервю за работа..  :D)

6. препоръки за лицето, което желае да осинови, както и за лицата, които живеят с него.
Добри приятели ще ги напишат, но… Толкова бих се радвала да знам, в каква посока трябва да се разказва… да видим примерни такива… Може ли някой да ми помогне с препоръките?

Това е засега… Ще се радвам, ако ни дадете съвети…
Поздрави и хубав ден!
« Последна редакция: Август 21, 2009, 10:24:51 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #11 -: Август 21, 2009, 11:32:16 am »
Първо ти желая успех на интервюто за работа,дано да се харесате взаимно!А медицинското от личния ОК,само дето не ми е ясно за снимката на бял дроб,нямам спомен да ни е трябвала ,ако греша другите да ме поправят.За тубдиспансера и психо обаче ти трябват и там обикновенно минаваш преглед,не ти слагат печати само и плащаш разбира се.Относно дохода на нас ни искаха 6 месеца.Другите неща са ОК.а за препоръките нищо особено-откога се познавате,какви са им впечатленията от семейството ви и че смятат че бихте се справили с отглеждането на дете и т.н.УСПЕХ!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #12 -: Август 21, 2009, 12:20:02 pm »
 И аз мисля, че снимка на бял дроб не са ни искали!!! Туб диспансер и психо задължително!!! Доходите ни искаха за 6 месеца назад от работодателя!!! Нещо друго ако има, питай!!!


Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #13 -: Август 21, 2009, 14:50:34 pm »
И на мен не са ми искали такава снимка,само психо и общтия преглед.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #14 -: Август 21, 2009, 17:28:59 pm »
Снимка на белите дробове се прави в ТУБ-диспансера.
Не я дават, но има бележка, че няма заболяване.
*
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #15 -: Август 21, 2009, 20:22:37 pm »
Снимка на белите дробове се прави в ТУБ-диспансера.
Не я дават, но има бележка, че няма заболяване.
Това пък защо е? И какво става, ако има заболяване? Не можеш да осиновиш ли?

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #16 -: Август 22, 2009, 09:16:30 am »

Това пък защо е? И какво става, ако има заболяване? Не можеш да осиновиш ли?

Не знам.
*
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #17 -: Август 22, 2009, 14:34:20 pm »
Ако имаш туберкулоза не можеш да осиновиш,докато не оздравееш, защото е заразна.Затова искат бележки от тубдиспансера,но чак пък снимка?!На нас неса ни искали.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #18 -: Август 22, 2009, 17:43:03 pm »
Ако имаш туберкулоза не можеш да осиновиш,докато не оздравееш, защото е заразна.Затова искат бележки от тубдиспансера,но чак пък снимка?!На нас неса ни искали.

Ама ви правиха, нали?

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #19 -: Август 22, 2009, 19:54:51 pm »
На нас не са ни правили нито снимка, нито сме ходили в туб диспансера.
Представихме медицинско за встъпване в брак, което социалната предварително ни каза, че важи.

Чандра, по точки 3 и 4, да достатъчно е. Препоръка ще ти изпратя на мейл за да видиш за нашите и ако прецениш, че са добри да ги ползваш:)
Само ми изпрати мейл на лични:)
Поздрави и успех момичета:)
*
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #20 -: Август 23, 2009, 14:49:10 pm »
Не са ни правили снимка,само бележка ни дадоха ,че несе водим на учет.За сметка на това в психодиспансера ни разпитваха до девето коляно.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #21 -: Август 23, 2009, 21:00:19 pm »
Извинете, че чак сега отговарям, :oops:  но до преди малко нямах интернет-достъп…

Момичета, благодаря ви, че писахте, много ми помагате… Слънце, мерси за пожеланията! :) Интервюто го отложиха за утре… ;) но няма значение, аз съм гъвкава ;)))

Какво направихме в петък? Извадихме документ от психодиспансера и отидохме в болница за белодробни заболявания, където ни направиха манту и след като отчетат резултата в понеделник (сутринта), ще ни издадат удостоверение, че не страдаме от туберкулозни заболявания… Дано да свърши работа... и да не ни връщат за едно или друго... че аз, като новобранец, все се притеснявам, дали не изпускаме нещо…

Лиско, огромно благодарско за насоките!  :) Ще ти напиша на лични имейл-адреса си…

Още веднъж, на всички!
Хубава вечер и много усмивки!
« Последна редакция: Август 23, 2009, 21:02:32 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #22 -: Август 23, 2009, 21:09:45 pm »
Chandra, успех!
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #23 -: Август 23, 2009, 22:56:05 pm »
Дано утре да е добър ден за вас Chandra!
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #24 -: Август 24, 2009, 18:29:35 pm »
До
Дирекция Социално Подпомагане
Гр. ......................







ПРЕПОРЪКА



От .............................................





Относно желанието на Анна и Пламен Пееви да осиновят дете




      Познаваме Пламен от дълги години, а в последствие и с Ани. Станахме семейни приятели.
      Свидетели сме на голямото им желание да имат свое дете. Заедно изградиха своя уютен дом, в който липсва само датски смях.
      И двамата са борбени хора. Те са семейство отзивчиво, деликатно , чувствително, любвеобвилно. У тях има заложено родителско чувство.
      Сигурни сме че, детето ще получи любов , разбиране и подкрепа. Ще го дарят с родителска обич така както, ако бе тяхно биологично дете.











Гр..................................                                             Подпис:..............................
26.05.2009

Това е едната препоръката която написах с помоща на едно момиче тек от форума,
пиша ви я защото знам,чеще е полезна на много момичета тук.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #25 -: Август 24, 2009, 18:42:43 pm »
Здравей  Чандра!


Радвам се че вече започвате с процедурата! От това, което сте подготвили мисля, че разполагате с пълен комплект документи и няма да имате проблеми. На нас също ни искаха удостоверение от Туб диспансера и ни го извадиха без проблем.
И в нашия случай кандидатствахме с доходите от чужбина, но бяхме взели фишовете за последните 6 месеца. Все пак питайте социалната, надявам се да стигнат и 3те месеца.

А що се отнася за препоръките, в наи-общи линии трябва да опишат връзката ви, какви хора сте, от къде те ви познават и че сте подготвени да сте родители....
Ето ти 2 примерни препоръки, които намерих във форума:


ПРЕПОРЪКА

от: (трите имена)
адрес и телефон:

До Дирекция “Социално подпомагане”-гр...........................
Относно желанието за осиновяване на дете от сем. ....................

Познавам ..........................и ............................... от ..................... години. С ........................... се запознахме още в началното училище, станахме приятелки и сме такива вече 23 години. По-късно приобщавайки и мъжете си, станахме и семейни приятели. Вече 10 години сме заедно в празници и делници. Няма събитие в живота ни, на което те да не са присъствали, да не сме получили подкрепа от тях.
Имам три деца-момчета, които също са много близки с тях и не се притеснявам да ги оставям под техен контрол. За наше нещастие третото ни детенце се роди с увреждане. В този труден момент, Петя и Ники, бяха неизменно до нас, страдаха заедно с нас и се опитваха да помогнат с каквото могат.
Вследствие близостта ни и на това,че са преди всичко много добри хора, Петя и Ники станаха кръстници на най-малкия ни син Калоян.
Отношенията в това семейство са искрени, изпълнени с взаимно доверие, разбирателство и любов.
Свидетел съм на тяхното огромно желание, мечта да имат свое дете, но и на нескончаемите процедури – дълги, болезнени, стресиращи психиката и организма. И въпреки това те останаха заедно обичащи се, заедно борещи се с неизвестността. Заедно изградиха своя уютен дом,в който липсва само детски смях. И двамата работят и са финансово независими и стабилни.
За мен Петя и Ники са семейство от две силни личности, защото се изисква сила да се откажеш от нещо, за което си се борил дълго и тежко, и да пребориш страха да вземеш ново решение, да създадеш нова мечта. Те са семейство, в което обноските, взаимоотношенията не са просто маниери на поведение, а манталитет. Отзивчиви, деликатни, чувствителни и любвеобвилни, у тях има заложено изначално родителско чувсво, за това детето независимо дали е техен генетичен последовател или не, ще получи любов, подкрепа и разбиране.
Те ще възпитат така детето си, че то да се гордее с неговия произход и минало и същевременно да бъде уверено, че те го обичат и няма да го изоставят. Ще възпитават у детето ценности като честност, откровеност, доверие, съчувствие и уважение към другите. Ще осигурят на детето дом, изпълнен с уют, семейна среда, условия да се учи, да расте щастливо, нежност и любов. Ще го дарят с родителска обич, така както ако беше тяхно биологично дете. Ще дадат на детето щастие, защото да осиновиш дете е да ощастливиш дете.

гр.......... дата......... име........
подпис




ОЩЕ ЕДНА:

До Дирекция Социално подпомагане
район ................, гр...............

ПРЕПОРЪКА

от ......................................
адрес:................, кв. .........................“ бл......, вх....., ет..., ап......
телефон:................................


Относно желанието за осиновяване на дете от Мария Петрова Иванова и Иван Иванов Иванов.

С Мария Иванова се познаваме от съвсем малки деца, а заедно завършихме и гимназия. През цялото време сме били близки приятелки, по късно се запознах и с Иван Иванов.

Впечатленията ми от взаимоотношенията помежду им са, че това са двама спокойни, уравновесени и цивилизовани хора, които се разбират чудесно . И двамата имат добри професии, работят и са финансово независими и стабилни.

Свидетел съм на огромното желание и усилията им да имат свое дете. От друга ссъм добре информирана какво представляват асистираните репродуктивни методи - това са дълги и болезнени процедури, изключително стресиращи за психиката. В разстояние на 5 години преминаха през повечето познати процедури на асистирана репродукция, включително ин витро. За съжаление те не дадоха резултат.
Разговаряли сме, че осиновяването е възможност за тях двамата. Обсъждали сме важността на тази стъпка и отговорността, която тя означава. Мария и Иван смятат, че за тях по- важното е да имат дете и да го обичат, независимо от факта, че няма да е техен генетичен наследник.
Мисля, че решението им е обмислено добре и трябва да бъде уважено.
Мария и Иван приемат акта на осиновяването като хубаво и радостно събитие в живота им, без чувство на тъга или ощетеност. Всичките им приятели знаем, че ще осиновят детенце, имат пълна подкрепа и от родителите им.
Те са семейство, в което е весело, ведро и спокойно и мисля, че осиновеното от тях дете, ще получи много любов и подкрепа.
Знам, че ще възпитат добре детето си, то ще знае кое е и от къде идва, но в същото време ще има увереността, че е обичано и няма да бъде изоставено. Ще обичат детето си, ще възпитават у детето честност, откритост, доверие, уважение към другите. Ще осигурят на детето дом, изпълнен със смях, радост условия да се учи, да расте щастливо и обичано.

гр. ..................
Дата
Подпис



Истината е, че аз останах изненадана от дребните детайли и чуството, което бяха вложили нашите поръчители и му дръпнах един рев като ги прочетох.....
Достатъчно документи имате да събирате, остави тези за поръчителите, със сигурност ще ги приготвят добре и сигурна съм ще докоснат сърцето ти.

Късмет и по скорошно вписване!!!  :)  :)  :)

Прегръдки  :)  :)  :)

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #26 -: Август 24, 2009, 19:36:10 pm »
Много благодаря за всичко, момичета!  :D Страхотно е, че ви има!

Ние вече получихме и една препоръка.  :D  ...Вчера казахме на добри приятели, че ще ни трябва такава... и те днес (без да сме им показвали примерен текст  :)) вече бяха готови с тяхната препоръка...

Но за втората ще се възползваме от текстчетата тук  :D и затова - просто казвайте, къде да е почерпката...  :lol:  ;)

Suerte, Kiara, An_Manisto, Eganeva, Du6ka, Sura, Slantze, Lisko...

 
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #27 -: Август 26, 2009, 20:38:52 pm »
Здравейте!  :)
Исках само да се отчета, че днес подадохме документите.  :D


Липсваше само удостоверение за имотно състояние от Данъчна служба, но жената се съгласи, след като извадим такова, да го дадем на социалната работничка   и прие документите. :)

Ето списъчето, по което е трябвало да се подготвим (може да послужи на някого):


Необходими документи за кандидат - осиновители

1. Заявление до Д"СП" /образец/;
2. Свидетелство за сключен граждански брак /копие/;
3. Удостоверение от служба "ГРАО", за всяко лице по постоянен адрес, че не е поставено под запрещение, не е лишено от родителски права или не е с ограничени родителски права - 2 броя;
4. Медицинско свидетелство за физическото и психическото здраве, както и медицинско удостоверение за липса на тежки хронични, заразни венерически болести, СПИН, Васерман, туберкулоза и други, застрашаващи живота на осиновяващия, в което са посочени резултатите от проведените изследвания - 2 броя;
5. Удостоверение за доход от последните 6 месеца - 2 броя;
6. Свидетелство за съдимост - 2 броя;
7. Удостоверение от Окръжна прокуратура за всяко лице, че срещу лицето не е образувано наказателно производство за умишлено престъпление от общ характер
8. Удостоверение за имотно състояние от Данъчна служба;
9. Препоръки за семейството, което желае да осинови дете, както и за лицата, които живеят с него. - 2 броя;

В Дирекция "Социално подпомагане" по постоянен адрес се внася пълния набор от документи /оригинали и по едно копие на всеки документ/.

Това е, май... :)



Лека вечер и поздрави!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #28 -: Август 31, 2009, 12:15:30 pm »
Имам един въпрос: Днес като отидохме до социалните и обяснихме че имаме два различни адреси по лична карта,а живеем на друг адрес, казаха че няма проблем. Тъй като квартала в който живеем и адресната регистарация на мъжът ми се обслужва от една и съща социална служба, не било необходимо да си сменя лична карта. Прост при подаване на документите сме щяли да пишем че адреса за кореспонденция е този на който живеем. Мен ме притеснява факта, че там където е адресната регистарация на мъжът ми живее брат му и да не стане някво объркване. Дали да си смени адресната регистарация или да се доверим на социалната?
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #29 -: Август 31, 2009, 12:59:57 pm »
Според мене нямате причина за притеснение. А и да смените адресните си регистрации, това не налага смяна на личната карта...

Постоянният адрес на съпруга ми (и съответно, по лична карта) е в друг град, но моментната му адресна регистрация е в общината, където сме подали документите (по моя постоянен адрес)... Не е била необходима никаква смяна на лични карти...

Желая ви много успех!
« Последна редакция: Август 31, 2009, 13:06:31 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #30 -: Септември 01, 2009, 09:41:34 am »
Отново задавам мойте въпроси,сажалявам ако досаждам,
Снощи разгледах много обстойно заявлението, което ми даде социалната и възникнаха въпроси у мен. Никъде не пише от какъв произход искаме да е детето, кои регионални дирекции. Къде да напиша тези неща??
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #31 -: Септември 01, 2009, 10:20:52 am »
Отново задавам мойте въпроси,сажалявам ако досаждам,
Снощи разгледах много обстойно заявлението, което ми даде социалната и възникнаха въпроси у мен. Никъде не пише от какъв произход искаме да е детето, кои регионални дирекции. Къде да напиша тези неща??

Тези неща ще ги уточните при срещите със социалната. Имате задължителни такива за проучване на семейството и тя ще ви пита:). После ще го включи в доклада и те ще се съобразят с написаното вътре:)
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Малко помощ, относно документите за осино
« Отговор #32 -: Септември 01, 2009, 11:11:17 am »
Здравей!  :)
Както Лиско ти е написала, желанието ви относно произхода на детето ще се коментира със социалния работник и той/тя ще го впише в доклада.

Но четох някъде, че можете да го отбележите и в заявлението, долу в ляво на т. 4.  (4. Бихте ли осиновили дете със: (Отговорете с "да" и "не".))…
Ние така и направихме… Написахме в 2 изречения изискванията си, като модифицирахме една декларация, предложена тук във форума от Фуси. Ето и декларацията (между другото, цялата тема е доста интересна):

Здравей, пиша долното много предпазливо, защото се страхувам да не нараня някого. Знам аз самата каква опъната струна бях, докато чаках.
1. Посочената възраст е много ниска. Ние бяхме посочили 2 години
2. Изискването единствено за български произход ви ограничава изключително много. Предлагам ви да пуснете декларация със следния текст:

"Във връзка с кандидатстването ни за осиновяване на дете и вписването ни в  регистъра на осиновяващите за пълно осиновяване от месец ...... 200...г., желаем да внесем следните промени в изискванията ни към децата, които ще ни бъдат предлагани за осиновяване. В първоначалното заявление за осиновяване сме вписали,че желаем да осиновим дете единствено от български произход. Сега променяме това си изискване, като заявяваме, че желаем да осиновим дете от:
български произход   или
турски произход    или
смесен произход  или
неизвестен произход.
Единственото ни изискване, по отношение на произхода, е че към настоящия момент не сме готови да осиновим дете, което притежава физическите черти, характерни за ромския етнос (напр. тъмна кожа и т.н).

3. Предполагам, че сте кандидатствали за всички РДСП от цялата страна. Ако не сте - направете го

Пиши всичко, което ти хрумне или искаш да попиташ...

Относно регионалните дирекции, нас ни накараха (без да ги питаме), да отбележим в т. 8 от заявлението
(8. Причини, поради които искате да осиновите дете), (освен причините, разбира се;), и) че желаем да бъдем вписани (примерно) във всички РДСП и да се подпишем.

Хубав ден!  :)
« Последна редакция: Септември 01, 2009, 11:22:56 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #33 -: Септември 03, 2009, 09:11:53 am »
За пореден път се убеждавам колко полезен е този форум. Целия месец август чета по темата за осиновяването и събирам информация за документи и процедури и си бях намислила в началото на септември да действаме. Вчера ходихме със съпруга ми до социалната служба в нашия район в София и взехме заявлението. Любезна млада госпожица ни обясни всичко /което вече знаех от вас  :balk_81:/ и ни даде списък с необходимите документи и кой документ от къде се издава. Та сега започваме да ги събираме един по един и да се почва.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #34 -: Септември 05, 2009, 10:03:25 am »
Здравей Луиза:D
...Ти сигурно вече си събрала повечето документи  :wink: ...
но исках да ти пожелая успех и лека и бърза процедура!  :)




П.П. Едно практическо съветче от мене... Обяснете на поръчителите си още от сега, че се налага да напишат препоръка... защото някои от тях се нуждаят от повече време  :wink: ... Нашите направиха всичко за един-два дни, но ми стана неудобно, че така ги форсирахме...  :oops:...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #35 -: Септември 07, 2009, 08:30:51 am »
препоръките бяха първите документи, които съставихме ние със съпруга ми и ги дадохме на приятелите в готов вид направо да ги подписват. и съм събрала удост. от психодиспансера и тубдиспансера.
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #36 -: Септември 08, 2009, 11:34:32 am »
Момичета, аз да се похваля . Днес си подадохме документите в НСС и ще са готови след 5 дни. Взехме си и удостоверения от ТУБ Диспансер, че не се водим на отчет. Много съм щастлива, направо обожавам съпруга си, за това че се сугласи да започнем със събирането на документите. :balk_110:
« Последна редакция: Септември 08, 2009, 11:38:00 am от rosi76 »
*
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #37 -: Септември 08, 2009, 15:00:36 pm »
Rosi76,
браво на вас!
Значи действаме заедно. И ние сега събираме документите. Ама става бавничко.
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #38 -: Септември 25, 2009, 18:59:52 pm »
Здравейте, аз съм нова отдавна чета съветите които давате и съм ви адски благодарна изкам да попитам каде е този областен психо диспансер за София става въпрос и първо при личния лекар ли да отида или може той да е накрая.
Момичета между вас има ли такива на които района им е Слатина да ми разкажат за срещите и т.н че много се притеснявам
*
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #39 -: Септември 25, 2009, 20:19:17 pm »
seshi,
по принцип от социалната служба дават списък с необходимите документи и най отдолу пише кой документ откъде се изготвя. Областния психодиспансер за София се намира на ул. Екзарх Йосиф 59. А това за личния лекар не го разбирам като въпрос...от него ти трябва общото медицинско, което е като за започване на работа. Няма значение кога ще отидеш при него защото документите не са зависими един от друг. Като събереш всички ги носиш където трябва и толкоз.
Ако се сетиш нещо друго - питай. Аз съм в друга община и вчера подадохме документите.
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #40 -: Септември 26, 2009, 11:39:31 am »
Luiza,
благодаря аз съм взела списъка от социалните но няма адреси кои  док. каде се изготвя а понеже док че не се водя на отчет от психо диспансера съм си взимала от 4-ти километър вчера се чудех дали не трябва пак там да ходя.
Радвам се за вас,че сте подали документите желач ви успех  :D :D
*
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #41 -: Септември 29, 2009, 19:32:08 pm »
sechi,
има нещо като разпределение по райони. трябва да разучиш твоя район към кой диспансер е. от социалната служба би трябвало да те ориентират.
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #42 -: Септември 29, 2009, 21:12:21 pm »
благодаря
аз вечего извадих. ходих на 4-ти километар и ми го направиха. все пак благодаря!
*
Re: Малко помощ, относно документите за осиновяване!!!
« Отговор #43 -: Декември 08, 2009, 22:39:41 pm »
sechi, до къде стигна с документите?