0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1400 -: Май 08, 2011, 18:05:52 pm »
Браво на вас ,вие сте герои...СТЕФИ моля те,за съвет...удобриха ме от фонда ,но съм при д-р Владимиров ,а тои сега не работи с фонда и незнае кога ще стане,аз искам да съм при него, но не ми дават и заповедта ,след като не работят с него...страх мее да не си изгубя правото във фонда,трябва да подам молба за нова клиника...колко време ще чакам за смяна...объркана съм...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1401 -: Май 08, 2011, 18:42:55 pm »
няма да си загубиш реда, можеш да си избереш нова клиника, но можеш и да изчакаш. за съжаление нямам информация кога ще сключи договор д-р Владимиров. Надявам се да е съвсем скоро.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1402 -: Май 08, 2011, 21:02:04 pm »
Norma, и аз съм при д-р Владимиров.
Миналата седмица говорих лично с директора на фонда и ми каза че няма никакъв проблем да чакам доктора.Надявам се скоро да подпише.
 
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1403 -: Май 09, 2011, 10:47:19 am »
Blagodarq vi!!!Chte iz4akam naistina i chte vidia...:)))
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1404 -: Май 09, 2011, 13:10:23 pm »
Здравейте, мисля че това вече е проекта, който е предложен за обнародване
http://www.mh.government.bg/Articles.aspx?lang=bg-BG&pageid=393&categoryid=3601
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1405 -: Май 09, 2011, 13:29:28 pm »
Това е проекта на Наредба 28, в който беше възрастовото ограничение :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1406 -: Май 09, 2011, 13:32:54 pm »
Имам предвид, че се очаква да има изменение на "ПРАВИЛНИК ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА НА РАБОТА И ДЕЙНОСТТА НА ЦЕНТЪР "ФОНД ЗА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ", нали така?
Кога се очаква да е готов проекта за изменението на правилника? Какви са основните промени в него?
« Последна редакция: Май 09, 2011, 13:41:53 pm от desofina »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1407 -: Май 09, 2011, 13:37:33 pm »
не разбирам въпроса. Нредбата не е закон, а вторичен нормативен акт, който се изменя и това е проекта за изменение, който ще се приеме и публикува в ДВ.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1408 -: Май 11, 2011, 14:00:40 pm »
Здравейте момичета. Имам един въпрос, по точно казус. Звъних във Фонда , но от там служители ми казаха, че не могат да отговорят и да се свържа с д-р Лалев. Звъних му , но той не вдига телефона. Ако някоя от Вас може да ми даде телефон за връзка с Лалев ще съм много благодарна.
Положението е следното: Миналата година ме одобриха за инвитро процедура, но аз бях бременна и не съм се възползвала от Фонда, както е ясно. Сега искам да направя и друг опит инвитро и исках да знам дали като съм била вече одобрена трябва да подавам отново документи или има и друг начин, с молба например. Кандидатствахме с мъжки фактор, ако е от значение.
Благодаря Ви.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1409 -: Май 11, 2011, 19:18:43 pm »
Здравейте момичета. Имам един въпрос, по точно казус. Звъних във Фонда , но от там служители ми казаха, че не могат да отговорят и да се свържа с д-р Лалев. Звъних му , но той не вдига телефона. Ако някоя от Вас може да ми даде телефон за връзка с Лалев ще съм много благодарна.
Положението е следното: Миналата година ме одобриха за инвитро процедура, но аз бях бременна и не съм се възползвала от Фонда, както е ясно. Сега искам да направя и друг опит инвитро и исках да знам дали като съм била вече одобрена трябва да подавам отново документи или има и друг начин, с молба например. Кандидатствахме с мъжки фактор, ако е от значение.
Благодаря Ви.
Според мен,ще трябва да кандидатстваш отново.Вече си с вторичен стерилитет, а и от сумата,която не си усвоила се е възползвала друга двойка с репродуктивни проблеми. Успех!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1410 -: Май 11, 2011, 19:30:33 pm »
Здравейте. След като прочетох старателно всички 68стр.,няколко пъти първия пост и правилника на фонда, все още не намирам отговор на въпроса който ме тревожи. Наскоро подадох документи за канидатстване към фонда с неиз.стерилитет. Дни по-късно след направената ми лапароскопия вече съм със прекъснати тръби(поради наличие на хидросалпинкси).Трябва ли да уведомя фонда за новото обстоятелство и с какви документи.
Ще съм благодарна ако някой ми отговори!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1411 -: Май 11, 2011, 22:09:37 pm »
Можеш да представиш епикризата и протокола от лапароскопията, но така се променят обсточтелствата, ще трябва и нова епикриза от клиниката. Не е поблем да си минеш с неизяснен.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1412 -: Май 12, 2011, 09:06:12 am »
Според мен също не е проблем да минеш с неизяснен, към момента на подаване на молбата все пак си била с такъв, а и промяната в тези обастоятелства не би променило - искането за лечение на стерилитет, чрез асистирана репродукция - ин витро. Но може би е добре да им звъннеш.
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1413 -: Май 12, 2011, 18:59:27 pm »
Сърдечно благодаря за отговорите.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1414 -: Май 13, 2011, 15:37:11 pm »
Момичета, имам един въпрос...Влезе ли в сила срока на получените заповеди да е 1г., а не 6м., ако правилно съм разбрала, че ще има такава промяна? Благодаря предварително, ако някой ми отговори.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1415 -: Май 13, 2011, 15:48:53 pm »
има такава промяна, но не е влезла в сила още.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1416 -: Май 16, 2011, 22:06:59 pm »
Днес получих по куриер документите от клиниката за 2-ри опит. Пак по куриер смятам да ги изпратя във Фонда. Обаче съм със нова лична карта. 
Има декларация за липса на промяна в обстоятелствата, в която не знам какво да пиша.
Само копие от новата лична карта ли да приложа или трябва и друго?
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1417 -: Май 16, 2011, 22:10:14 pm »
Да, приложи си копие от новата лична карта. Промяната в обстоятелствата се касае за медицинските такива :)
Успех!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1418 -: Май 16, 2011, 23:12:10 pm »
Стефи, благодаря ти!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1419 -: Май 21, 2011, 16:16:12 pm »
Здравейте, момичета! Ако е коментирано по-напред в темата, моля да ме извините, но имам следния въпрос. Може ли заповедта от фонда да се вземе от трето лице или само от партньора с пълномощно? Благодаря ви предварително и успех на всички!