0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1340 -: Април 23, 2011, 22:01:03 pm »
milokami,
обади се до Фонда предполагам, че няма да е проблем
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1341 -: Април 23, 2011, 23:28:22 pm »
На 05.05. трябва да си вземем заповедта, но на 04.05 ще имаме работа в София. Ще бъде ли възможно да ни дадат заповедта един ден по рано? Изпадал ли е изобщо някой в подобна ситуация? :(

Весел празник!

Аз бях в такава ситуация и нямаше никакъв проблем, само че предварително се обадих и казах, че не съм от София.

Резултатът от този опит, който ни финансира фонда е малкото ни слънчице.

Успех и късмет  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:!!!


« Последна редакция: Април 23, 2011, 23:32:11 pm от lussi_lus »




*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1342 -: Април 24, 2011, 12:59:02 pm »
Благодаря ви много за бързите отговори, малко ми олекна.

Честит Великден! Нека бъдем по- добри и здравето и щастието да ни спохождат всеки ден.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1343 -: Април 27, 2011, 11:46:37 am »
По принцип можеш, но трябва да се докаже вторичен , защото реално с раждането на Божидар проблема е решен. Малко е объркано в такива случаи и няма ясна разпоредба в правилника, за съжаление. Моя съвет е да се обадиш на д-р Лалев и да го попиташ :)
Здравей StefiZ,
Скоро подадох документи във фонда за първи опит. В документите, попълнени от клиниката, пише "вторичен стерилитет", тъй като вече имам едно дете заченато след ин витро процедура. В графа "от колко време е стерилитета" (цитирам по памет) беше посочена 2 години, т.е. възрастта на детето, а стерилитета (запушени тръби) е установен 1,5 години по- рано и тогава е бил "първичен". Странно ми се стори и попитах лекаря, а отговора беше "стерилитета е вторичен, защото вече имаш дете". Това което ме смути в отговора ти към Velka е дали трябва да направя отново лапароскопия, за да се докаже отново запушени тръби, при положение, че това е доказано 2008. И дали от фондът ще приемат за неправилно попълнени документите ми заради разликата във времето на документа, доказващ стерилитета (2008г) и от колко време е вторичния стерилитет (2009г.)?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1344 -: Април 27, 2011, 11:57:49 am »
Не мисля че трябва нова лапароскопия, но не знам и точно как да се процедира, малко е объркан въпроса със вторичния. Най-добре е консултация с д-р лалев.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1345 -: Април 27, 2011, 16:32:31 pm »
Моля ви като бъде гласуван новият правилник да го качите на 1-ва стр. на темата, за да се запознаем с него.
Благодаря
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1346 -: Април 27, 2011, 18:49:14 pm »
ves77, личното ми мнение е, че от клиниката не са попълнили коректно молбата ти. В твоя случай не става въпрос за вторичен стерилитет. Той (стерилитетът) е доказан преди зачеването на първото ти дете.

За вторичен стерилитет се говори, когато е налице невъзможност да се зачене след една или повече успешни бременности.


В твоя случай, по мое мнение, не виждам пречка да ползваш финансиране от фонда.
« Последна редакция: Април 27, 2011, 18:50:47 pm от Елфи »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1347 -: Април 27, 2011, 19:41:29 pm »
ves77, личното ми мнение е, че от клиниката не са попълнили коректно молбата ти. В твоя случай не става въпрос за вторичен стерилитет. Той (стерилитетът) е доказан преди зачеването на първото ти дете.

За вторичен стерилитет се говори, когато е налице невъзможност да се зачене след една или повече успешни бременности.
И аз разсъждавам като теб. За това и попитах защо го попълват като "вторичен". Прецених, че надали съм първият им подобен случай и не задавах повече въпроси. Ще потърся повече информация, ако е нужно навреме да се коригират документите. Благодаря ти за мнението.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1348 -: Май 01, 2011, 00:25:31 am »
Здравейте, може ли да ме насочите къде в момента е записано, че срокът за удължаване е 6 месеца? В правилника не го открих.  :(
Сигурно ли е, че в новия правилник удължаването ще може да бъде до 1 година?
Тъй като вероятно всеки момент ще ми се обадят, че сме одобрени и съответно ще ми бъде определена дата за получаване на заповедта през май, на какво основание бих могла да я взема малко по-късно, т.е. след като бъде публикуван новия правилник и възможностите за удължаване станат по-големи?

Да поясня, намирам се в доста сложна ситуация, повече от 4 месеца съм в отпуск по болест и не знам докога ще продължи това.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1349 -: Май 01, 2011, 17:53:10 pm »
Вчера съм объркала темата и съм си задала въпросите там където не трябва  :oops: Моля да бъда извинена  :oops:
Позволих си да копирам и да попитам отново.

Здрасти Стеф, подготвих си комплекта с документи, във вторник мисля да пътувам за София и да си ги подам.

Имам следните въпроси:
1. Заявлението за финансово и организационно подпомагане за извършване на АР със средства на ФАР е попълнено и подписано от  мен /т.е. заявителка се явява жената/. Имам 2 посочени адреса - постоянен /по лична карта/ и адрес за кореспонденция /където живея в действителност/. Ако се наложи да се свържат с мен, писмо ли ще ми изпратят или ще се свържат с мен на посочените телефони? Изпращат ли някакви документи, съобщения, уведомления и т.п. по пощата или винаги контакта е по телефона?

2. Партньора търсят ли го по някакъв повод? Аз не съм посочила негов телефон. Ние не сме женени и по лични карти сме с различни постоянни адреси. Това има ли някакво значение? На него ще му изпращат ли по пощата уведомления?

3. До колко часа се приемат документи във фонда? Някой беше споменал, че приемат само до обед.

Предварително благодаря за отговора.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1350 -: Май 02, 2011, 08:31:59 am »
Здравейте, може ли да ме насочите къде в момента е записано, че срокът за удължаване е 6 месеца? В правилника не го открих.  :( .....

Здравей,
удължаването на заповедите не е залегнало в правилника, защото е решение на ОС на фонд. Срока на удължаване на издадена вече заповед е 6м. към момента, така ще си остане и след публикуване на промените в правилника. Срокът на валидност на заповедта е удължен на 1г. съгласно промените.
Относно вземането на заповедта можеш като ти се обадят от фонда за получаване и ти дадат дата, която не те устройва да помолиш за по-късна.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1351 -: Май 02, 2011, 08:35:04 am »
Здрасти Стеф, подготвих си комплекта с документи, във вторник мисля да пътувам за София и да си ги подам.

Имам следните въпроси:
1. Заявлението за финансово и организационно подпомагане за извършване на АР със средства на ФАР е попълнено и подписано от  мен /т.е. заявителка се явява жената/. Имам 2 посочени адреса - постоянен /по лична карта/ и адрес за кореспонденция /където живея в действителност/. Ако се наложи да се свържат с мен, писмо ли ще ми изпратят или ще се свържат с мен на посочените телефони? Изпращат ли някакви документи, съобщения, уведомления и т.п. по пощата или винаги контакта е по телефона?

2. Партньора търсят ли го по някакъв повод? Аз не съм посочила негов телефон. Ние не сме женени и по лични карти сме с различни постоянни адреси. Това има ли някакво значение? На него ще му изпращат ли по пощата уведомления?

3. До колко часа се приемат документи във фонда? Някой беше споменал, че приемат само до обед.

Здравей,
1. Свързват се с теб на посочения телефон, за предпочитане е мобилен, за да е по-сигурно, че ще се свържат. Никакви други известия за одобрение не се изпращат.
2. Партньора го търсят евентуално ако не успеят да се свържат с теб, не е лошо да си напише телефон, поне.
3. Документи се приемат до 16.30 мисля, всеки ден.
Успех!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1352 -: Май 02, 2011, 20:46:34 pm »
Аз днес си взех заповедта за трети,последен опит по фонда.Мислех,че ще е със срок 1 година,но пак е 6 месеца.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1353 -: Май 02, 2011, 21:49:27 pm »
StefiZ,
Може ли едно уточнение какво значи издадена вече заповед? Ако хипотетично днес се обадят, че заповедта е готова и да дойдем след 10 дни да си я получим, датата на заповедта ще бъде датата на получаване и срокът ще тече от тогава, нали?
Ако обясня, че съм сериозно болна в момента и помоля за получаване след един месец, може да имам късмета новият правилник да излезе междувременно, нали?


Здравейте, може ли да ме насочите къде в момента е записано, че срокът за удължаване е 6 месеца? В правилника не го открих.  :( .....

Здравей,
удължаването на заповедите не е залегнало в правилника, защото е решение на ОС на фонд. Срока на удължаване на издадена вече заповед е 6м. към момента, така ще си остане и след публикуване на промените в правилника. Срокът на валидност на заповедта е удължен на 1г. съгласно промените.
Относно вземането на заповедта можеш като ти се обадят от фонда за получаване и ти дадат дата, която не те устройва да помолиш за по-късна.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1354 -: Май 02, 2011, 23:51:57 pm »
Момичета, за съжаление не е ясно кога ще излезе новия правилник. какво чакахме какво излезе....
Днес на сайта на МЗ е публикуван проект за промяна на Постановлението за създаване на Фонда, за което ние лично научихме преди 2 часа, в момента на публикуването

http://www.mh.government.bg/Articles.aspx?lang=bg-BG&pageid=393&categoryid=3583

съжалявам, аз съм писимист по въпроса :(
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1355 -: Май 03, 2011, 11:58:21 am »
"Центът „Фонд за асистирана репродукция” беше създаден през 2009 г. До
края на 2010 г. в него са подадени над 10 хил. заявления. През 2010 г. са
финансирани 4360 пациенти в размер на 15 000 000 лева. Една трета от тези
случаи или 1386 са завършили с бременности. От тях досега са родени 648 деца."

А ясно ли е вече кога ще има сайт, на който ще има актуална информация?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1356 -: Май 03, 2011, 12:45:10 pm »
основният момент в предлаганите промени е следният:

създава се експертен съвет от лекари и служители на МЗ, който ще одобрява молбите за финансиране.
пациентските организации не са включени в него. те са предвидени за участие в обществен съвет, който да има надзорни и анализаторски функции.

досега, имаше само един съвет - общественият - който се състоеше от лекари, чиновници и пациентски организации, и който разглеждаше молбите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1357 -: Май 04, 2011, 17:45:59 pm »
Здравейте. След като прочетох старателно всички 68стр.,няколко пъти първия пост и правилника на фонда, все още не намирам отговор на въпроса който ме тревожи. Наскоро подадох документи за канидатстване към фонда с неиз.стерилитет. Дни по-късно след направената ми лапароскопия вече съм със прекъснати тръби(поради наличие на хидросалпинкси).Трябва ли да уведомя фонда за новото обстоятелство и с какви документи.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1358 -: Май 04, 2011, 20:57:40 pm »
Момичета, вярно че всеки е най-важен за себе си, но поне някой постара ли се да прочете промяната на РМС-то, чийто линк пуснах. Явно не, хубаво, задавайте си въпроси, скоро няма да има кой и за какво да ви отговаря.
Знаете ли, за да го има този фонд, преди 2г. и 5м., една шепа момичета седяхме 4 часа декември месец под дъжда, някой дори бяхме в напреднала бременност, а сега е въпрос на дни всичко това да изчезне, явно не го осъзнавате или не ви интересува...
Че защо да ви интересува, нали сме специалисти в мрънкането, тъкмо още един повод да се правим на жертви на "скапаната ни държава", да се самосъжаляваме и да мрънкаме по форумите. И после се чудим защо сме на този хал..., тъжно, много тъжно.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1359 -: Май 04, 2011, 21:11:36 pm »
Фондът си отива? :?