0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1180 -: Януари 31, 2011, 10:09:05 am »
За всички, които имат правена спермограма в клиника ''София'', току що се обадих във фонда и казаха, че независимо че клиниката няма да работи с ФАР, през тази година, спермограмата ВАЖИ. Звъня на Щерев и оттам ми казват, че не само, че не важи, а едната трябва да е правена в клиниката, в която ще кандидатствам-в случая в тяхната :shock:никъде не видях това да е опоменато :roll:

Мисля, че правилно са ти отговорили.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1181 -: Януари 31, 2011, 10:14:45 am »
Къди, да приемем, че е политика на клиниката едната да е при тях-с това съм съгласна. Но за другата, правена в края на декември, при това по Крюгер? Както и да е, обадих се, казаха ми, че е валидна.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1182 -: Януари 31, 2011, 10:42:44 am »
здравейте мили момичета ! сега звънях във фонда и попитах кога да очаквам обаждане  ние сме номер 78..., казаха март  2011
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1183 -: Януари 31, 2011, 11:04:46 am »
За всички, които имат правена спермограма в клиника ''София'', току що се обадих във фонда и казаха, че независимо че клиниката няма да работи с ФАР, през тази година, спермограмата ВАЖИ. Звъня на Щерев и оттам ми казват, че не само, че не важи, а едната трябва да е правена в клиниката, в която ще кандидатствам-в случая в тяхната :shock:никъде не видях това да е опоменато :roll:

Мисля, че правилно са ти отговорили.
Изискването е клинката да има разрешение по чл. 131(1) от Закона за здравето, не е задължително да има сключен договор с ФАР. Това, че към момента д-р Владимиров няма сключен такъв, не значи, че е отнето разрешителното на МЦ "София".
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1184 -: Януари 31, 2011, 11:27:48 am »
За всички, които имат правена спермограма в клиника ''София'', току що се обадих във фонда и казаха, че независимо че клиниката няма да работи с ФАР, през тази година, спермограмата ВАЖИ. Звъня на Щерев и оттам ми казват, че не само, че не важи, а едната трябва да е правена в клиниката, в която ще кандидатствам-в случая в тяхната :shock:никъде не видях това да е опоменато :roll:

Мисля, че правилно са ти отговорили.
Изискването е клинката да има разрешение по чл. 131(1) от Закона за здравето, не е задължително да има сключен договор с ФАР. Това, че към момента д-р Владимиров няма сключен такъв, не значи, че е отнето разрешителното на МЦ "София".
Нека да не интерпретираме нещата,както си искаме.Клиниката на д-р Владимиров,временно е преустановила работата си с Фонда,а по принцип ще работи с него и тази година.Имаше и официално становище.Да не заблуждаваме момичетата,които не са запознати! :wink:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1185 -: Януари 31, 2011, 11:29:44 am »
В случая заблудата идва от клиниката, в която позвъних, така че затова е хубаво да има яснота.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1186 -: Януари 31, 2011, 11:40:25 am »
В случая заблудата идва от клиниката, в която позвъних, така че затова е хубаво да има яснота.

Имах превдид, че щом Щерев ще ти подготвят документите най-вероятно ще изискат спермограма правена при тях след като основанието за кандидатстване е мъжки фактор.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1187 -: Януари 31, 2011, 11:43:43 am »
Да, това го приемам, въпросът беше за изследванията от Владимиров, но са си валидни.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1188 -: Януари 31, 2011, 12:51:52 pm »
Здравейте!Някой има ли информация,дали при смяна на клиниката преди получаване на заповед,т.е с наличен документ от новата клиника дали лично трябва  документа да се занесе до фонда или може чрез друго лице.
Питам,защото аз ще ходя до фонда да нося моя документ за преместване и дали няма да мога да занеса и документа за преместване и на моя приятелка.
Попълва ли се на място нещо?
Благодаря ви предварително за отговора!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1189 -: Януари 31, 2011, 13:49:09 pm »
Julia_21,
 
казваш, че ти искат спермограма от Щерев, а сте правили досега само в център "София" така ли?
Ще кандидатстваш с мъжки фактор?

Върни се на първа страница и прочети внимателно,
 какво трябва да представиш във фонда при кандидастване с мъжки фактор.

Трябват ти две спермограми, от два различни лицензирани центъра, като разликата между двете е най-малко месец. Първото изследване трябва да е не по-старо от 1 година.
Така,че никой не те е подвел, просто трябва да докажеш пред фонда ясно и категорично, че сте с мъжки фактор, а спермалния анализ е променлива величина.

п.п. Ние имахме 7-8 броя спермограми и пак се наложи да правим още една, за да се съобразим с изискванията.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1190 -: Януари 31, 2011, 13:58:37 pm »
Явно аз неправилно се изразявам...Имаме една, да. Тази седмица ще правим още една, понеже знам изискванията, че трябва да са две. Въпросът е, че от ''Щерев'' искат да е от тяхната клиника, докато от ''Малинов'' казаха, че нямат подобно изискване.
Относно спермограмата имам още едно питане: ние искаме да кандидатстваме с морфология и обем еякулат, който в нашия случай е точно 1мл, а виждам че, изискването е да е под тази стойност. Моля ако някой има подобни стойности, да ми пише ако иска и на лични, надявам се да нямаме проблем...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1191 -: Януари 31, 2011, 14:06:49 pm »
 :lol:,
добре де, вашата спермограма нали си има "диагноза" така да се каже.
Защо ти се главоблъскаш, от клиниката ще ви издадат епикриза за фонда,
а вие ще приложите необходимите изследвания, на базата на които всъщност
се издава епикризата.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1192 -: Януари 31, 2011, 14:10:21 pm »
Така е, просто в случая, когато сме ''заковали'' стойността на 1мл,а не е под тази стойност ми беше интересно дали има и други случаи, иначе другата седмица ще имам и другото изследване и ще опитам да придвижа документите.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1193 -: Януари 31, 2011, 14:41:28 pm »
Момичета, гледахте ли снощи репортажа за работата на фонда?

Доколкото чух, тази година щели да се отпуснат 15 млн.лева.И се очаквали да се направят промени във връзка с възрастовата граница, и също така възможността фонда да поема И замразените трансфери.Но това през февруари щяло да се гласува.

Има ли го някъде всичко това като информация?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1194 -: Януари 31, 2011, 14:52:15 pm »
Момичета, гледахте ли снощи репортажа за работата на фонда?

Доколкото чух, тази година щели да се отпуснат 15 млн.лева.И се очаквали да се направят промени във връзка с възрастовата граница, и също така възможността фонда да поема И замразените трансфери.Но това през февруари щяло да се гласува.

Има ли го някъде всичко това като информация?

Възрастовата граница за финансиране от ФАР няма да се промени.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1195 -: Февруари 01, 2011, 03:13:04 am »
Здражейте момичета.Ц риск да ядосам жсички искам да питам момичетата подажали документи за фонда някой неща.Имам един неуспешен опит пражен миналата зима във АГ Варна при доктор Емил Ковачев.Бях одобрена от общински Фонд сумата която получих от там беше 2500 както и да е .Решила съм да кандидатствам в ФАС четох доста пъти нужните ми документи.въпросът ми е от къде мога да видя образците на документите Ясно ми е че отново ще дам солидна сума за тях но това няма значение......Благодаря преджарително ако някой ме светне :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1196 -: Февруари 01, 2011, 10:25:50 am »
Здражейте момичета.Ц риск да ядосам жсички искам да питам момичетата подажали документи за фонда някой неща.Имам един неуспешен опит пражен миналата зима във АГ Варна при доктор Емил Ковачев.Бях одобрена от общински Фонд сумата която получих от там беше 2500 както и да е .Решила съм да кандидатствам в ФАС четох доста пъти нужните ми документи.въпросът ми е от къде мога да видя образците на документите Ясно ми е че отново ще дам солидна сума за тях но това няма значение......Благодаря преджарително ако някой ме светне :)
Ето тук:http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=914&Itemid=30
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1197 -: Февруари 01, 2011, 16:29:47 pm »
Здравейте,ако някой успее да ми отговори на въпроса ще съм и много благодарна.Това се отнася за брат ми.Те кандидатстваха за фонда миналата година,бяха одобрени но с течение на обстоятелствата изтърваха срока(не по тяхна вина).Сега кандидатстват за 2 опит,но д-р Лалев се е обадил и казал че са дължали 2000 лв на фонда.Питаме се защо при условие че са и били само блокиращата инж. и това е.Благодаря ви предварително.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1198 -: Февруари 01, 2011, 16:32:52 pm »
Каква беше причината да прекъснат опита?Как така изтърваха срока?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1199 -: Февруари 01, 2011, 16:33:51 pm »
С риск да ядосам някого, ще кажа, че мисля, че не е много удачно да се поема и замразения трансфер. По-добре да поемат и процедури с донорски материал, както с яйцеклетка, така и със сперма. Семействата нуждаещи се от такива процедури също имат нужда от помощ. За ЗЕТ все могат да се намерят пари, той не излиза чак толкова скъпо, за разлика от донорските програми. Аз не мога да разбера логиката ФАР да не финансира тези процедури. Така или иначе се отпускат до 5000 лв, остатъка/ако се налага/ -  всеки се спасява. Каква е разликата, не мога да разбера. Не е справедливо.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!