0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1001 -: Септември 23, 2010, 13:01:05 pm »
Ако това е поредната журналистическа клюка ще ги съдя да психически тормоз!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1002 -: Септември 23, 2010, 15:38:56 pm »
http://varnanews.com/index.php?option=com_content&view=article&id=469:2010-09-23-09-05-33&catid=44:newsbulgaria&Itemid=91
 :? :? :?

според мен това е абсолютно невярно, някой дребен журналист си търси закъсняла сензация. нямат никакви координати на въпросния сайт, има само мейл, на който писах и помолих за подробности или да се свържат с мен...
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1003 -: Септември 23, 2010, 15:49:42 pm »
и аз мисля така! Гонят сензации на чужд гръб, позната история.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1004 -: Септември 23, 2010, 15:55:26 pm »
Много жалък и евтин опит да се внесе допълнителен смут. По-достоверни са даже нашите изказвания от сорта на " ама аз прочетох, в един друг форум, че приятелката на сестрата на едно момиче чула като минавала покрай някой дето май бил лекар.. ".
Стига вече. И стига с тези слухове, че връщат от клиниките. Одобрените, с получени заповеди започват процедура нормално, ако няма медицински причини за отлагане.
Вероятно просто ще има още малко забавяне при връчване на нови заповеди до получаване но допълнителната сума във Фонда.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1005 -: Септември 23, 2010, 16:37:01 pm »
http://varnanews.com/index.php?option=com_content&view=article&id=469:2010-09-23-09-05-33&catid=44:newsbulgaria&Itemid=91
 :? :? :?

според мен това е абсолютно невярно, някой дребен журналист си търси закъсняла сензация. нямат никакви координати на въпросния сайт, има само мейл, на който писах и помолих за подробности или да се свържат с мен...
Дано да сте прави :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1006 -: Септември 24, 2010, 01:16:14 am »
Хммм, та кои са тези будни граждани, читатели на вестника, така любезно съобщили такива подробности?
Момичета, не изпадайте в излишни тревоги. Аз лично, отдавна вече не вярвам на медиите. Сигурна съм, че ако има нещо такова, то лично директор Лалев ще излезе да съобщи развитието на нещата, както го е правил досега.
Много съжалявам, че така се получава, но не можем да направим друго, освен да чакаме.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1007 -: Септември 27, 2010, 14:13:49 pm »
Стефи, може ли да ни кажеш до кой номер са разгледаните молбиЮ?
Предварително Благодаря!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1008 -: Септември 27, 2010, 14:16:15 pm »
Разгледаните молби са над 8600, точно до кой номер незнам, но това е ориентировъчната цифра :) :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1009 -: Септември 27, 2010, 15:12:49 pm »
Стефи, Благодаря ти за светкавичния отговор :bighug:Аз съм 80**и точно колко не помня, значи чакам само заповед :D да си жива и здрава :bighug:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1010 -: Септември 27, 2010, 20:42:05 pm »
Stefi, извинявам се, но искам да попитам кога ще разберем дали ще има пари и какво ще стане въобще? Казват, че пари ще има, а все повече клиники спират. Кога ще се разгледа този въпрос с правителството? Има ли някаква среща с хора от правителството? Фонда в момента раздава ли заповеди? Пълното неведение е ужасно. Всички стоим, ослушваме се и не знаем какво става. Всички гледахме новините и написаното на сайта на МЗ, но реално какво се случва? Извинявам се за нетърпението. Но ми се иска да зная нещо по конкретно. Поне да не се надявам напразно.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1011 -: Септември 27, 2010, 21:25:49 pm »
Аз знам това което и всички във Фонда, т.е. това което д-р Лалев съобщи официално пред медиите, а именно, че от МЗ ще се отпуснат 200-300 хил. лв. и ще се преведат на клиниките, докато се чака одобрение от МС на допълнителни 5 млн. лв. до края на 2010 г. Искането за 5 млн. ще се внесе на заседанието на МС тази седмица, като искрено се надявам да бъде одобрено. Заповеди се раздават мисля 3 дни в седмицата, но при положение, че клиниките не могат да поемат потока от пациенти за мен това е по-добрия вариант, защото ви изтича срока на заповедите, така че е по-добре когато нещата се задвижат пълноценно да си вземете заповедите. Честно незнам защо е това бързане, след това знаете ли какво става, идват купища заповеди за удължаване, уж по медицински причини, но истината е че клиниките не могат да поемат толкова пациенти, а в същото време подготвят неограничен брой документи.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1012 -: Септември 27, 2010, 22:38:23 pm »
Много благодаря за написаното. Така мисля, че е по-ясно. Поне знаем някакви срокове. Бързането идва от там, че през пролетта и лятото изведнъж започнаха да се раздават много заповеди, одобрението идваше за 4 месеца и аз, както и други вероятно, си направихме много погрешни сметки. За това никой не е виновен, но сега ми е много криво. Както и да е благодаря много за отговора. Дано всичко е наред. Надявам се, че ако има новини и развитие по въпроса, ще ги научим. Искрено благодаря отново и се извинявам за нетърпението.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1013 -: Септември 28, 2010, 22:30:13 pm »
Стефи,извинявам се предварително за въпросът ми: но значи ли това че молбите с над номер 8000 ще минат чак следващата година след гласуване на бюджет 2011г.?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1014 -: Септември 28, 2010, 23:51:29 pm »
ами честно да ти кажа, не знам как сметна че точно над 8000 молбите минават догодина, не наистина не знам, на никой не му е хрумвало към момента да прави някакво разделение.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1015 -: Септември 29, 2010, 10:13:30 am »
Стефи,благодаря за бързия отговор
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1016 -: Септември 30, 2010, 10:01:52 am »
при положение, че се раздават молби около 7000-ния номер, а преди това тези, които са получили заповеди са в "застой" поради липса на финансиране към клиниките, това с 8000-ния номер след Нова година не ми се вижда нереално, даже няма да се изненадам и ако номера под този останат за 2011.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1017 -: Октомври 01, 2010, 20:26:26 pm »
Има ли някаква яснота за парите, които трябва да се отпуснат на клиниките? Нали тази седмица трябваше да се внесе предложението в МС? А в новия бюджет предвидена ли е конкретна сума за ин витро? Някой знае ли?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1018 -: Октомври 01, 2010, 21:12:57 pm »
Момичета, сега не сме на дневен ред  :(. Чакайте да видим АГ-то ще стане ли министър, ще мине ли вота и тогава аз лично очаквам новини по нашия въпрос.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1019 -: Октомври 01, 2010, 21:15:38 pm »
о, да, сега трябва да има нов министър, а той на свой ред да се запознае със всички проблеми на здравното си министерство и така ...